Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от trangelov »

chirusa_bg написа:1 го източиха за последно миналата година. Каквото са пренесли от Веринско, това е.
3 за последно го източеха тази година. Има разни рибки, предимно каракудки.
4 много красиво язовирче, имам две капота на лед там.
За 2 не знам нищо.
№ 2: ако става въпрос за язовирчето зад чешмата: частен язовир, забранен за риболов.
Само гости на собствениците ловят понякога.
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

Kire 50 написа::smt024 ОК колеги , има ли чист гьол ? (водоем) море ? или река? .Къде отива човешката клоака? да в изброените .Става въпрос да ли да се яде или не, това е въпрос на личен избор.За мое извинение ако разгледате мои постове в стария и сега в новия ми профил ще видите че 90% от рибоците се връщат -документирано , изключвам уклея и костура и нещо трофеино.
Кофти звучи нали -на риба ходи а риба не носи! или там - през магазина минали? Просто ще трябва да наловя още (семки) кротушки че съм обещал на комшията, е бирето ще е от него.Благодаря Ви за загрижеността.
За взимане или пускане на риба гледам да не споменавам нищо защото аз доста често си взимам рибата. Мисълта ми беше, че около Мрамор има няколко отходни тръби в реката, в Костинброд вероятно е по-страшно положението.
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

Малко инфо за Пожарево и Хераково.
Вчера пускаха много пъстърви на Пожарево.
Днес не се ловиха много ..по две- три на човек,най сполучлив беше метода с бомбарда навътре.
На Хераково през деня много вятър и пак по две риби на човек,най вече на булдо.
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kmap »

14874982_664075383760814_1906413826_n.jpg
14874982_664075383760814_1906413826_n.jpg (124.68 KiB) Преглеждано 3437 пъти
Днес отново на Суходол, риболов на плувка и цял ден висене.
Кълването беше епизодично и захранването не даде особено добър резултат.
Сутринта пуснаха и риби, 4-5 кепа пъстърви с подобен размер на тези, които хванахме.
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kaloqn19 »

Вчера на Герман се получи добър риболов на пъстърва.Взимаше само на бял червей , не искаше на: камола,паста и хайвер.Хванаха се и няколко шаранчета и едно сомче .
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

Ще се отказвам от риболова.Сега се прибирам от Пожарево.Пълно капо за пет часа риболов.Имаше хора с по една -две пъстърви.Ама една жена до мен, уби всичко детско-рибарско-мъжко самочувстие в мен.Сама жена риболовец,хвана четири от по малките и една голяма пъстърва,дето им викат сьомгови ,ама не са.Тя лови с една въдица на плувка,а аз с две на моменти и с три.Имах сепер линия на плувка и две булда, едното да далечно замятане и едно за близко.Рибата не играеше грам отгоре.И както ме е учил Кърцата тирсих я и на 1.5 дълбочина с подвижно булдо.Хвърлих двеста грама бял червей с прашката и една кутия царевица.НИЩО!!! ТЯ!!! ,не хвърли един червей за захранка!!!!!.
Като си тръгвах ,видях ,че лови с подвижна плувка на 50 см. дълбочина на 4 метра от брега.Р
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Колега не се отказвай,всеки има лоши дни.Аз до сега винаги съм ти завиждал на успешните излети,особенно на Пожарево който според мен е водоем за
професори.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от StaAnt »

bogno написа:Колега не се отказвай,всеки има лоши дни.Аз до сега винаги съм ти завиждал на успешните излети,особенно на Пожарево който според мен е водоем за
професори.
Колега,то Пожарево е домашния гьол на Сакси.Разбира му и няма да се откаже.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Колеги, съдбата от време на време ни поднася подобни отрезвителни шамари, напук на всичкото можене и знаене, така че недейте да се впрягате чак толкова. Капото калява характера!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Zahariev91
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 7:45 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Zahariev91 »

Колеги, някакво инфо за Панчарево-платеното? Какви риби излизат в момента? :)
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

Днес на Пожарево, от 15.30 до 17.30 три пъстърви на булдо.Много пъстърва играеше.Спингистите да се насочат натам.
Имаше трима -четирима колеги ,които дръпнаха доста риби ,на блесна и по подслушан разговор :D , на лилаво -бял воблер.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Събота цял ден на Чепинци 3 прозрачни костурчета.Обаче не мога да разбера едно.Откак се помня на Чепинци пролет и есен ври от уклей,а и дава доволно.От 2 години обаче няма гръмнат уклей.Ето събота беше тихо-огледало,до обед беше слънце,а уклея го няма.Аз ходя откъм околовръстото винаги.Дане би да се върти вече само откъм плиткото.Моля ако някой има отговори да пише.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

В събота бях на Чепинци и аз.
Моите костури бяха седем, малко по-големи от прозрачни. Мъртвило. Изключение направи щука, която удари на монтаж за бяла. Хубава беше, щото доволно сгъваше пръта, ама на 5м. от брега прехапа влакното (естествено). Уклей няма и в района на "плажа" откъм Чепинци. Единични бройки.. 10-на за годината.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Мерси за инфото,Мефо.Абе да беше се завъдила много бяла и щука разбирам ама то и откъм сулката усещам отстъпление.Абе навсякъде върви от зле към по-зле.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

Завъдиха се само мрежите...
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”