Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

kmap написа:Вчера на Пожарево се получи нелош риболов, хванахме средно по 3-4 пъстърви на човек. Ние ловихме основно на стръв, а на спининг- само една. Рибите бяха най-активни рано сутринта и когато пуснаха от садката. Каракудата вече започва да кълве, а шаран не разбрах някой да е хванал.
Как ги ловихте колега?Аз закачих само една на дъно стръв паста :( Корема и беше пълен с царевица.Дали ги тъпчат арендаторите? Не ми се вярва някой да захранва за шаран всички който захранваха покрай мен с прашка бяха на пелети за пъстърва....
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

bogno написа:И тази пролет ли няма да се появи уклей на Чепинци,вече ще стане 3 години как изчезна.Някой знае ли нещо по въпроса?
Появи се, колега. В неделя. Играеше пред мен на едно от местата близо до "Плажа"
Обаче не искаше да кълве. Хванах 4 (четири) иначе нелоши уклея. Толкоз. Захранка, комбинации с брой и цвят на червеи, смяна на дълбочина, преподредба на утежнения...ядец. не щя повече. Кой знае какво проспивам, ама това е друга тема. Поне ме зарадва, че си го има в гьола.
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

chirusa_bg написа:На Безден какво е положението? Дават ли да се лови по стената, какви са таксата и условията?
Нищо не се е променило от миналата година - 5 кинта пръчка, после на кило. На стената дават да се лови през уикенда, когато е фраш. Инак, през седмицата ако помолиш учтиво чорбаджията едвали ще ти откаже.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Mefo написа:
bogno написа:И тази пролет ли няма да се появи уклей на Чепинци,вече ще стане 3 години как изчезна.Някой знае ли нещо по въпроса?
Появи се, колега. В неделя. Играеше пред мен на едно от местата близо до "Плажа
Благодаря за благата вест Мефо в събота съм там.А има ли вести от другото рибонаселение.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Колеги, някой с информация за Панчарево, Гумаджийницата има ли? В неделя от дясно на моста много тегав риболов на бабушка. Излиза уклеи.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Бай Иван написа:
chirusa_bg написа:На Безден какво е положението? Дават ли да се лови по стената, какви са таксата и условията?
Нищо не се е променило от миналата година - 5 кинта пръчка, после на кило. На стената дават да се лови през уикенда, когато е фраш. Инак, през седмицата ако помолиш учтиво чорбаджията едвали ще ти откаже.
Благодаря ти! Ще направя един фидеро-мачов риболов в най-скоро време.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Колеги, някой да е пробвал бабушколов на Панчарево събота и неделя?
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

В събота бях от дясно на моста. Лових в началото на камъните. Излезнаха няколко хубави бабушки и повечко дребни. Бях сам имаше двама колеги, като единия ми отстъпи място, а другия след 1 час тръгна. Колегата, който ми отстъпи мястото също имаше уловени бабушки. Това е общо взето от излета, всичко друго е стандартно за там от към такъм.
На малкото водоемче между платеното и неплатеното в неделя имаше много хора от рано сутринта. Не знам дали са ловили нещо.
Аз продължавам да се интересувам какво е положението на стената, при Бистришка река, Лебеда, Гумаджийницата или някъде от страната на гората. Всяка една информация за движение ще ми е от полза.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Благодаря колега, ако се разходя утре ще пиша информация от моята камбанария :D .
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kozbi »

Днес реших , че деня е много подходящ да отида и видя какво се случва на Огняново (от към Раковица). В най-плитката част зърнах пасаж малки уклейки , имаше няколко въдици във водата , а часа беше около 10:00. Продължих си по стария асфалтов път , влизащ в язовира , та чак до самия му край. Извадих зорлем едно заплетено цапало , не заради цапалото , а заради 2-та уклея заплетени в него... единия отплува по живо, по здраво , а другия май ще стане храна за раците. Както и да е , това са нечестни риби и вече нямат място в моя улов такива риби :) . Цапалото утре го вадя от багажника и ще бъде рециклирано... Впрочем , това ги очаква и оставените кошове за раци...
И една гледка на острова , който вече си е полуостров...
Изображение

Настаних се на 200м. от мястото си на снимане , нагоре към устието. По средата на язовира беше пълно с уклей , исках да видя кленове... такива нямаше. С директния дръпанх 2 риби някак си. После реших да ги търся на вътре с неподвижна плувка 2гр. , но си беше доста сложно с лекото , но постоянно течение от дясно на ляво. Но и така хванах още 2 рибки . Мина един час , оставих неподвижната плувка в близост до мен , на дъното на торен... за някой костур (червея си остана непокътнат) .Фокусирах се пак върху директния и започнах да мятам и да си захранвам (някакви храни , не червеи) , увеличих малко дълбочината , като подминах метъра . И започнах да хващам уклеи. Започнаха чести пориви на вятъра , с което увеличих още дълбочината и пак почвах да хващам. Накрая стигнах до около 2м. (при 3-3.50 до дъното) , като имах 10тина кълванета с полягане на плувката - красота :) . Продължавах да хващам и в най-силните пориви , от 2 часа бях спрял да подавам захранки , но може би петното от долу ги държеше уклеите пред мен . Риба след риба и накрая капитолирах пред все по-усилващия се вятър . А и рибите си станаха доста...
Изображение
Масовите риби бяха над 15см , до към 18см . В кофичката са 87 риби или 2,3кг , а това ми беше втория уклейски риболов въобще на Огняново и може да се каже , че си начесох крастата стабилно. А и сега ще пробвам рецептите за мариноване на уклей :) .
Към 17:00 си тръгнах и останах изумен , как са се наблъскали един до друг риболовците в устието на язовира... стадния принцип... добре че малко хора ме видяха как вадя риба след риба , та си останах приятно осамотен :D .
Изображение
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес проверих най-горната част на Пънча - събрали са се дребосъците - пълно е с 3-4 сантиметрови рибки - кълват като луди, но това не е риболов. Пробвах и в дясно от бъбрека - рибите са се изнесли от там.
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kozbi »

Здравейте...

Ни в клин , ни в ръкав (в тази тема , софийските реки са табу)... споделям впечатлението си от днешната ми разходка до пролома на река Мътивир (бях в района под сливането с Белишката река , под махала Грозьовци... има 2-3 пътни подхода до реката) .

Притесняваме тенденцията за тази година - първо замятане - най-голямата риба за деня и после , досещате се :) . И днес бе така:

Изображение
За статистиката - 27см и 220гр.

От същото местенце (плитко общо взето , но добре закътано от камъни) излезнаха още 2 кленчета тамън на нормата. Имах и 2 под нормата...Действах на плувка (1гр) и едър торен червей. 20м. под това място има класически голям вир... виждах рибите , но не искаха нито торен , нито бял... Имах 2 докосвания на оранжево-червен воблер с тъмен гръб (така и така си ги носех в раницата) , но без закачане за тройката. Преместих се надолу по реката , където продължих с плувката. В един плитък и широк участък хванах единствената мрянка:
Изображение

После на един от голямите вирове в този район , може да се каже че приключих , с ето този речен кефал:
Изображение
24см и 185гр.

Та , активност има по тази река , ако някой се интересува , разбира се :).
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kozbi »

Явно е тегав риболова на всякъде , щом никой нищо не пише :D

Аз да попитам - никой ли не лови черна мряна по софийските реки?

Днес успях да излъжа (трудното беше да ги намеря в коя част на вира са) 9 мерни черни мрени :). Ето я и най-голямата - 21см:
Изображение

Реката е Буновска , но мрените вече са си активни по всичките реки в моето околие.
Аватар
stoiann80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 3:44 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stoiann80 »

Аз ли не чета правилно заповедта за забрана за тази година?!?....
Никъде в списъка с разрешени водоеми, не намирам Негован, Враждебна (и ВЧК и старите баластриери до 777), Пет могили.......
Memento mori
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ILEGAL »

stoiann80 написа:Аз ли не чета правилно заповедта за забрана за тази година?!?....
Никъде в списъка с разрешени водоеми, не намирам Негован, Враждебна (и ВЧК и старите баластриери до 777), Пет могили.......
Правилно четеш. Водоемите които са разрешени, почти винаги се сменят за да може да се възстанови популацията. Друг е въпроса, че не винаги е добре обмислено. Примерно яз.Сопот е разрешен всяка година, ама БГ все пак, имаме страшни "експерти" в държавната администрация. :mrgreen:
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”