Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Bigmarlin »

Същата работа е и с яз Горен Дъбник Добре е, че ръкавите в района на малката дига са
извън водата,че иначе става дзверщина
Аватар
stoiann80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 3:44 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stoiann80 »

[quote="ILEGAL]Правилно четеш. Водоемите които са разрешени, почти винаги се сменят за да може да се възстанови популацията. Друг е въпроса, че не винаги е добре обмислено. Примерно яз.Сопот е разрешен всяка година, ама БГ все пак, имаме страшни "експерти" в държавната администрация. :mrgreen:[/quote]

Това развързва ръцете на работниците обслужващи драгите по работещите баластриери. Сега малко или много, заради рибарското присъствие по бреговете, не си позволяваха да бракониерстват. Сега остават сам самички и....... е...м ти запазването на популацията
Memento mori
Аватар
Elucius
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 25, 2017 1:02 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Elucius »

Здравейте колеги,
някво' инфо за Мало Бучино?? Интересува ме главно става ли за мачов риболов на прилично количество шаранчета, без намесата на много дребница :D
Също така няма да ми е излишна информация за видовете риба,такси и т.н. :fishing3:
Благодаря предварително :)
I DON'T GO FISHING TO ESCAPE MY LIFE,
I GO FISHING TO LIVE MY LIFE... :fishing12:
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Някой с информация за Панчарево неплатеното какво е положението.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

На пънча - дребни щуки по има няма две педи и дребен костур на силикони Fiish. размер 1 , малка глава - уловистият цвят беше каки.

Моля колеги ако закачате щуклета пускайте ги, защото популацията там рязко намаля последната година.

Наслука
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

Някой има ли информация за Веринско?
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес на Пънча рано сутринта имаше някаква активност. После задуха и нещата станаха тегави. На това място нямаше риболов, на гумаджийницата имаше долу горе риболов на уклей и бабушки, а на бъберека на моста, откъм езерото излизаше дребен уклей.
IMG_5043.JPG
vaskostoev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 2:16 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vaskostoev »

Вчера ме поканиха на купон,ама баща ми беше по-навит да ходя за риба.И разбира се предпочетох да отида за риба :D :D :D Реших да не е отново на Суходол и предпочетох платеното на Панчарево.Отидох чак към 8 ,ама от Люлин с градския транспорт ...... :D Платих 5 лв за 1 въдица и 2 лв за карта и поразпитах как върви.Била е изкарана само 1 пъстърва.Разположих се и забърках 1 килограм захранка(шаран спесимен)+царевица,направих линия с малък ваглер,основно влакно 0.20,повод 0.16,кука №10 и стръв царевица.Който търсеше пъстърва си хвана без особена трудност.Извадиха се около 10-12 шарана.Аз спасих капото с 1 шаранче около 1-1 и нещо кг.Хващаха се и каракуди и 5-6 щуки (като една от тях я извади едно момченце на плувка на бял червей :shock: )Седях до 12:30. Ето и снимки
Прикачени файлове
IMG_20170501_093659.jpg
IMG_20170501_081900.jpg
IMG_20170501_081855.jpg
Аватар
BloodDust
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Май 26, 2008 9:29 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от BloodDust »

Вчера на свободния водоем на Богров за 4 часа спининг един удар, но нереализиран. От останалите колеги, които срещнах на водоема, чух за извадени две щуки, една маломерна на спининг и една около килограм на тапа.
Поздрави и наслука!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Неделя на Пънча добър риболов на баби на фидер. На плувка щеше да е много по-добре, но нямах. Сед 2-3 часа на обяд влезе много уклей и фидеролова стана ужас.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

В кой район ако не е тайна? Аз бях в петък следобяд до тъмно на гумаджийницата. Фрашкано беше с уклей и изпържихме тридесетина. Един случаен едър костур може би около половинката и една едра бабушка, които са си в язовира. Останалите бабки са по-дребни от уклея и много хищни. Това на плувка. Хубав риболов на бабушки не се получи.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

На отсрещния бряг бяг, по-далече от шумотевицата.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

Вчера (01.05.) на Челопечене видях един заловен браковец с полиция, протокол от ИАРА, и нито едно кълване от Рибе до 9,30 след което си бих камшика. Денят тръгна добре с тоя мизерник ама после с това некълване всичко се развали.
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

bogno написа:Вчера,на една от свободните баластрери до 777 щучка 43 см на тапа.После на смрачаване,на близката река Искър-кленче. 37см-нелош риболов.
. Здравей колега, за кое точно гьолче говориш, за малкото, което се пада горе долу срещу входа на седмиците и винаги, и е обрасло или малко преди мостчето за седмиците като тръгнеш на ляво там са 5 те могили. :)
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Малкото срещу входа.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”