Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от санчес »

Здравейте Колеги На 14ти и 15ти бях на плажа на Панчарево,на 14ти отидох малко преди да се стъмни и неподготвен...каракуда и едър шаран вреше но 3 метра от брега(имах 3 късания на плувка на торен червей и една изправена кукичка N8),местата бяха чисти от водорасли(идеални за риболов на плувка).Останах до 22ч,имаше едни които само ни наблюдаваха(на 15ти ги видях отново,но този път носеха и въдици). На следващия ден(15ти юни) пак бях на същото място с приятел(с него бяхме и на 14ти),веднага ни стана ясно,че нищо няма да хванем-през ноща мрежарите бракониери са вършали...там където бях ловил сега беше задръстено от скъсани водорасли,рибата от време на време плахо подскачаше в центъра на гьола и в гъстата част на папура...Колкото и да храних,риба не излезе(бяха хванати само 2 рака на плувка за целия ден)
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Kire 50 написа::smt024 Здравейте риболовци,днес както си му е редно 16 юни 2017г. официално открих риболова.Наслука на всички колеги.Малко късничко към 10ч. се придвижих до водоема Мрамор-Волуяк,а там яко народ просто няма свободно място да заметнеш сопата.Малка обиколка и се позиционирах от другата страна на стената.Времето чудесно, тихичко, топличко а бе време риболовно.Стръв бял червеи малко житце и царевичка от миналата година.Най доволен от бял 80% хванати другите 20% на житце. На царевичка удар нямах.И както казва един колега на каракудих се.За трите часа прекарани на водоема приличен риболов и чуден релакс. Улова даден на един човечец / беше хванал от сутринта една рибка по принцип я връщам / а бе да му е сладка.Успех на всички които ще посетят този водоем.
Браво за излета колега ! Ходих и аз 2-3 пъти е така както се вика ''за спорта'' и всеки път горе долу като твоя улов, като цяло водоемчето не е лошо ама много мръсно бе... Другия минус който е решил да ходи е че е много плитко, поне от страната на реката. Иначе и през забраната си беше разрешен и всеки път си беше фраш, дори и през седмицата, на фидер може да стане много сполучлив риболов.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

krasi_cska написа:
Kire 50 написа::smt024 Здравейте риболовци,днес както си му е редно 16 юни 2017г. официално открих риболова.Наслука на всички колеги.Малко късничко към 10ч. се придвижих до водоема Мрамор-Волуяк,а там яко народ просто няма свободно място да заметнеш сопата.Малка обиколка и се позиционирах от другата страна на стената.Времето чудесно, тихичко, топличко а бе време риболовно.Стръв бял червеи малко житце и царевичка от миналата година.Най доволен от бял 80% хванати другите 20% на житце. На царевичка удар нямах.И както казва един колега на каракудих се.За трите часа прекарани на водоема приличен риболов и чуден релакс. Улова даден на един човечец / беше хванал от сутринта една рибка по принцип я връщам / а бе да му е сладка.Успех на всички които ще посетят този водоем.
Браво за излета колега ! Ходих и аз 2-3 пъти е така както се вика ''за спорта'' и всеки път горе долу като твоя улов, като цяло водоемчето не е лошо ама много мръсно бе... Другия минус който е решил да ходи е че е много плитко, поне от страната на реката. Иначе и през забраната си беше разрешен и всеки път си беше фраш, дори и през седмицата, на фидер може да стане много сполучлив риболов.
Здравей колега krasi, грешиш но вече е минало, водоема беше ЗАБРАНЕН !!! а това че Ганьо нарушава правилата никого не учудва.Да водоема е доста замърсен защото цялата канализация от Волуяк и околноста влиза в него, а да не забравяме и че много от колегите си оставят боклуците.Бяха сложени дървени кошове за отпадъци,табелки ХВАНИ ПУСНИ всичко се изпотроши и изгори.Зарибиха водоема с шаранчета и амурчета и докато не изловиха дребосъка не се успокоиха .За мен този все още свободен водоем е да си го пазим, да си разчесваме крастата и да се връща рибата! :fishing12:
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Привет колеги. В петък посетих Веринско. Лошо време, променливо, вятър - отвсякъде доста лоши условия за риболов, ама това не ми попречи да натоваря тоягите и да заметна. Риболова беше труден. Поради лошото време рибата се беше дръпнала към дълбочините. Успешната тактика беше метод фидер стръв царевица дистанция 40+ метра. Кълванетата бяха на около 30 минути. Труден риболов, но имайки предвид времето - прилично.
Колеги до мен, които бивакуваха, бяха хванали 3 толупа петък и събота.
Рапорт даден.
ebonov
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:17 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ebonov »

Колега на плувка излиза ли дребосък на Веринско?
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

ebonov написа:Колега на плувка излиза ли дребосък на Веринско?
Ами имаше колега на директна 6-ца на стената наскуба доволно уклей, бабушка и червеноперка и една заблудена пъстърва беше закачил. Ама не бяха особено дребни хубави риби бяха.
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от санчес »

Здравейте Колеги Получих информация от приятел(живее в кв.Враждебна),в момента вадят много шаранчета(размерите им са 1кг-1,5кг) на гьола "черното кафе" ,явно тази година са ги пуснали по време на забраната и Бай Ганьо е решил да ги излови.Приятеля ми каза,че видял колеги с по 6бр. пръчки хвърлени на дъно за маломерните шаранчета,пълнят живарниците(ловят по 20-50бр.).Утре след работа смятам да се разходя и видя лично какво става и ще ви пиша...Жалко,че няма нормална власт и нормални проверяващи(няма на кой да се обади човек и да се спре касапницата,било с мрежи,или въдици)....
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Снощи направих един следработен риболов на Панчарево-стената. Нещо няма риболов. За 2 кила захранка и 150 гр. бял червей една едра, но според мен случайна бабушка. Нещо не ме очарова, но другата седмица ще се пробвам пак. Търсих рибата долу в камъните на около 5-6 м. дълбочина, но дали това ми беше грешката ...... . Може би рибата още хвърля хайвер. Бабата беше олющена цялата.
sh0sh0
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 12, 2017 6:32 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sh0sh0 »

Здравейте, много се колебая, къде да отида на риблов утре сутрин (3 фидера). Целта на занятието е ловенето на трофейни риби.
Според колеги от форума, на Богров си е най-добре(бил съм веднъж два пъти..) Но чух и добри думи за яз. Бистрица до с.Безден. Можете ли да кажете актуална информация за някое от двете местенца, ако сте ходили скоро. Интересува ме, главно за яз.Бистрица, защото Богров си го знаем. Въпроса ми е, дали има удари и на какво калве там. Имам само топчета на Starbaits SK30, но се не е проблем да напазарувам, стига да има смисъл.
Също, чувам и добри мнения от приятели за язовира до Стефаново, но нещо не мога да намеря актуална информация за местенцето. Ако някой може да помогне с малко информация, ще бъда благодарен. Приятен weekend.
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от санчес »

от miro253 » чет юни 22, 2017 9:54 am

Снощи направих един следработен риболов на Панчарево-стената. Нещо няма риболов. За 2 кила захранка и 150 гр. бял червей една едра, но според мен случайна бабушка. Нещо не ме очарова, но другата седмица ще се пробвам пак. Търсих рибата долу в камъните на около 5-6 м. дълбочина, но дали това ми беше грешката ...... . Може би рибата още хвърля хайвер. Бабата беше олющена цялата.
Колега,пробвай на гребната база на "Левски",подготви се по-добре,може да ти удари и някой шарко(там са се завъртяли),лошото е,че изобилства от едър слънчак.... Вчера бях на "черното кафе",рибата некълве,но наистина има много шаранчета(играят дори близо до брега-на разтояние от 7-8м)
JwR
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 23, 2017 2:53 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от JwR »

Здравейте,
Как се стига до Черното кафе , или язовора в с . Мрамор-Волуяк.
Като цяло ме пълнува риболов на плувка .
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

JwR написа:Здравейте,
Как се стига до Черното кафе , или язовора в с . Мрамор-Волуяк.
Като цяло ме пълнува риболов на плувка .
До язовира на Мрамор се стига най-лесно от ломско шосе и продължаваш посока люлинска магистрала през метр. Бели Дунав след това Ломско шосе и само направо, минаваш има един мост и точно като минеш моста има отбивка и има табела ''Мрамор''. За плувка е перфектен към 1,30м. дълбочина до към 2 по-навътре, обаче е много мръсно имай го в предвид. Успех. :fishing9:
ebonov
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:17 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ebonov »

milenminds написа:
ebonov написа:Колега на плувка излиза ли дребосък на Веринско?
Ами имаше колега на директна 6-ца на стената наскуба доволно уклей, бабушка и червеноперка и една заблудена пъстърва беше закачил. Ама не бяха особено дребни хубави риби бяха.
Проверено: ловят се не лоши бабушки, червеноперки и тук там някой заблуден костур на бял и торен
( успяват да опъват ластика на Уипа : :) )
Искат си захранка и фин такъм , кълват малко над дъното.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bono2 »

вчера на ски-влека само таранки, арендторите са зарибили с таранки :lol:
срещу мен изкараха един шаран от големите от миналата година
питах от местните мексиканци дето са всеки ден там казаха, че не са виждали да зарибяват "тая година" и че сатките са празни така, че
за неколко часов риболов-няма смисъл да ходите
.....пък и като видяха1 че захранвам едно место на 20 метра от маршрута на влека ...един случайно падна от ските си поплува над въпросното място .....това ще е за тази година
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Сега си идвам от реката зад Враждебна .За 4 часа едно кленче 25 см.Водата голяма,труден спининг.Направих и разузнаване .На гьола под скоростната тангента 2-ма рибари.Единия на плувка и дъно-1 костурче на плувка.Другия чичка-местен туземец,по циганския метод с 7-8 стебла от папур си тръгваше с 5 каракудки малко под педя.Км 10 часа си бих камшика ама проверих и "черното кафе".Там се връщаше нощната смяна.Една от бригадите от 2-ма човека беше хванала 1 линче 1каракуда и 1 платика.Надявам се инфото да е полезно.Рапорт даден.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”