Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Или язовир с вход 3-4лв на пръчка и рибата да се плаща на нормални пазарни цени.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Здравейте колеги, вчера 27.08 бях на Слаковци от 8 и малко до към 15 и нещо и жегата ме изгони. Резултата е един шаран на грост бял, 20-тина уклейчета и една баба, шарана и бабата на фидер уклеите на директния, като цяло труден риболов на фидера за стръв още царевица с ванилия, сладка царевица, захранка- фидер на респект, ягода и коноп на мадикс и половин пакет галета. Мястото е 3-тата беседка по пътя от към бунгалата, не видях и някой да извади нещо сериозно още едно шаранче мисля се извади от един колега отсреща.
Изображение
Изображение
Изображение

На 24.08 пък бях на Брезнишки Извор от 6 до към 1 резултата е около 15-тина каракуди педарки на бял и няколко по-хубави на фидер, червеноперка на директен в изобилие от които излизат и по-хубави на жито и едно късане на фидера, завлече просто в шавара а съм с финни такъми :oops: . Обмислям още едно ходене до Извор тия дни, бяха писали че са пуснали шарковци на 25-ти. Успех и наслука! :fishing9:
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bambo80 »

Колеги има ли някой който е ходил скоро на Пожарево?Интересува ме какви са условията на арендатора и на какво се лови.Поздрави.
chelebiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 5:36 pm
Местоположение: гр. София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chelebiev »

bambo80 написа:Колеги има ли някой който е ходил скоро на Пожарево?Интересува ме какви са условията на арендатора и на какво се лови.Поздрави.
В събота бях на язовира, колега. Условията са 10 лв. на въдица за 24 часа, пазача твърди, че има шаран, толстолоб, амур, сом и пъстърва. Като представяне беше трагично. На видимите места по целия язовир от 8 сутринта до 2 наобед се извади една-единствена риба, която беше не по-голяма от 500гр. Аз и авера тотално капо, като дори белия червей не го закачаха дребосъците. Аз лично отписвам всички платени локви около София, тъй като нямам друго логично обяснение (освен, че е*ават рибата по най-различни методи и схеми) как само и единствено на платените не кълве нито една риба (дори дребосък). На свободен язовир капо не съм имал. Това е от мен. Успех ако ходиш.
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bambo80 »

Благодаря колега.Ще търся тогава друга дестинация,може би Хераково.Жив и здрав.
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sa4kov »

glmv написа:Колега, къде беше застанал? Някаква активност от други видове риба имаше ли?
пробвахме на всичко , само слънчаци и тук таме някоя микро червеноперка... тва е , е те тука бяхме...

Изображение


една таранкана на плувка/бял червей удари и тя ни е най голямата риба за деня... те тва мишле :fishing6:

Изображение
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

sa4kov написа:
glmv написа:Колега, къде беше застанал? Някаква активност от други видове риба имаше ли?
пробвахме на всичко , само слънчаци и тук таме някоя микро червеноперка... тва е , е те тука бяхме...

Изображение


една таранкана на плувка/бял червей удари и тя ни е най голямата риба за деня... те тва мишле :fishing6:

Изображение
Тва за кой гьол става въпрос колега :D
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

bambo80 написа:Благодаря колега.Ще търся тогава друга дестинация,може би Хераково.Жив и здрав.
Колега на Пожарево й е рано на рибата още. Във водоема има много риба, виждам какво и колко се пуска като ходя, но има много естествена стръв във водоема. Шараните там ги търси след 10-ти септември. Риба има много, но и много естествена храна.
Мога да ти препоръчам Веринско. Шараните са трудни, но върви много силен риболов на толстолоб , като екземплярите са м/у 5 и 10 кг. Взимат на всичко от технопланктон до хранилка със захранка.
На плувка има изобилие от дребна риба, която да те забавллява.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

sa4kov написа:
пробвахме на всичко , само слънчаци и тук таме някоя микро червеноперка... тва е , е те тука бяхме...
Благодаря за споделеното. Аз се чудя тези дни на къде да ходя ...
vlad.enev
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 8:26 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vlad.enev »

Здравейте колеги.
От няколко месеца ме направиха любител рибар и от съвсем скоро съм отново в София.
Та... въпросът ми е: Къде около София мога да си начеша крастата събота и неделя на плувка?
Предложете някое местенце (не платено, а на билет), където да разгърна НЕпрофесионализма си. Намерих едно приложение за андроид с изброени язовири и сякаш си харесах Огняново. Какво ще кажете за избора ми?
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gotzyss »

Колеги какви са условията на Веринско и някой ходил ли е скоро? Благодаря!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,два пъти го почиствах трети път НЕ.Не знам, удоволствие ли им прави да си оставят боклуците? Сигурно се повтарям многократно но идиотщината е пълна. Опаковки консерви бутилки и какво ли не,без да си детектив разбираш с какво са хранили рибата. Е има и по интелигентни като слагат боклуците в торбичка и си мислят, че щъркела ще им го отнесе в кофите за боклук. Ганьо си е Ганьо .Да тук се пише за риболов и МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ но направо се разтреперих , преди пет дена оставих почистено място, а днес ужас, не го снимах , а може би трябваше! Днес малко късно към 9ч. вече беше започнало да пече,пак хвърлих сопата на познатото място .Търсих едра риба само на жито и царевица , царевичката леко сплескана и една каракуда и две бабушки успяха да се излъжат.На жито успех нямах и обърнах на бял цървяк и се почна позната идилия с дребосъците.Е все пак една каракуда успя да се излъже на бял.Впечатлението до сега е, че бял червеи е най добрата стръв за момента. И като чета из форума че на маса водоеми и колеги са греда то излета си е успешен за трите часа и половина риболов .Успех и повече за простотията няма да пиша.
Прикачени файлове
красиво и малко диво
красиво и малко диво
малко красота от водоема
малко красота от водоема
най големия размер
най големия размер
е имаше и такива перки
е имаше и такива перки
нахалните дребосъци
нахалните дребосъци
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bambo80 »

Днес на Хераково пълна скръб.От 12-13 човека никой не хвана нищо читаво.
vlad.enev
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 8:26 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vlad.enev »

Здравейте колеги,
Събота мисля да ходя до яз. Огняново. Скоро някой ходил ли е? Нещо да сподели. Някакви съвети като за начинаещ.
Риболова ще е на плувка.
Или предложете някой друг НЕ платен, за да си помятам малко.
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bisvas »

Ходих с един приятел 3 пъти за последните 3 седмици на Огняново, откъм Голема раковица.
Резултата е средно 2-3- рибета общо на ходене. Каракуди и костури. Стръв бял червей, торен, жито, царевица, рибе. Хвърляли сме и захранка . Общо взето умрела работа. И по няколко слънчака , като един ден даже и слънчаците не кълваха. Ловили сме и на плувка , и на дъно.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”