Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bisvas »

Последното ми ходене беше днес, аз хванах една каракуда , а колегата един костур и няколко слънчака.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Огняново бая се измрежи, риболова на костур от лодка вървеше сега не знам как е. Резултат от преди месец и половина някъде на плувка- една каракуда, 2-3 костура на рибе и една бяла пак на рибе педарка.
vlad.enev
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 8:26 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vlad.enev »

Мерси за информацията. Тогава няма да е Огняново. Къде мога да отида да ловя на плувка с билет? (ако може със стрелкичка да ми покажете място? удобно за автомобил?)
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

vlad.enev написа:Здравейте колеги.
От няколко месеца ме направиха любител рибар и от съвсем скоро съм отново в София.
Та... въпросът ми е: Къде около София мога да си начеша крастата събота и неделя на плувка?
Предложете някое местенце (не платено, а на билет), където да разгърна НЕпрофесионализма си. Намерих едно приложение за андроид с изброени язовири и сякаш си харесах Огняново. Какво ще кажете за избора ми?
Колега , всяка една кариера около София държи добро количество риба, включително и гьола на Ботунец. Ако си любител и се кефиш на всякаква риба - пробвай кариерите. Има огромно разнообразие, като най-масово се вадят уклей, червеноперка, бабушка и по някой друг дребен костур.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,разказчето продължава и днес.Вчера преди да си тръгна хвърлих кутийка със сладка царевичка, както се казва захраних мястото. Да захраниш дадено място ,да привикнеш рибата да идва да се храни и след това си прави кефа. :fishing1: Та на това водоемче / Големи дол / има не само дребосъци, е има ли детска ясла ,има и татковци и дядовци. Да петичката днес бе поставена на сериозно изпитание,ами просто рибката си кълве и трябва да се надлъгваме с нея.Е имаше и бабки и уклеи които веднага бяха върнати във водоема за да ни радват друг път когато посетим водоема.Успех на всички през уикенда. :fishing3:
Прикачени файлове
и това е върховния миг сопата или рибата
и това е върховния миг сопата или рибата
снимка само с каракудите
снимка само с каракудите
vlad.enev
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 30, 2017 8:26 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vlad.enev »

Днес на Чепинци от 6:30 до 13ч ... НИЩО... дори не кълвеше. Ей такова нямане не съм виждал ....
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bisvas »

Днес на Панчарева от 7 до 13 часа само 9 дребни уклея. Нищо другоПробвани всякакви видове стръв , такъми и дълбочини.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Някой да е ходил скоро по Панчарево платеното или свободното? Кво е положението?
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stridata »

krasi_cska написа:Някой да е ходил скоро по Панчарево платеното или свободното? Кво е положението?
Виж предишният коментар :evil:
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

stridata написа:
krasi_cska написа:Някой да е ходил скоро по Панчарево платеното или свободното? Кво е положението?
Виж предишният коментар :evil:
Последния коментар излезе докато мнението ми беше за удобрение или не съм видял. По-скоро платеното ме интересува?
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

Вчера направихме с ортака един риболов на Враждебна (зад летището). Много народ места малко. рибата беше средно активна и се влияеше от захранката, но си бяхме разчистили водораслите пред нас. Излизаха червеноперки по 10-15см и костури същия калибър, слънчевките също се включваха упорито (даже и на дъно), като извадихме една доста голяма слънчевка. На дъно пробвахме на пружина и на фидер, като имахме няколко кълванета но всеки път вадехме по една камара водорасли без рибата (с изключение на един слънчак който се хвана на дъно). Бяхме тръгнали за каракуда обаче такава не се обади, но пък хванахме 3 прилични лина единия към 25см.
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,тази сутрин облачно ветровито а а да завали,но седи ли се в къщи? И пак на познатото Ви водоемче,добре че вятъра духаше в гърба ми, с две шепи сварено жито и половин кутийка сладка царевичка заметнах сопата. Този път сладката царевица си показа рогата,на свареното жито нямах удар и то отиде за захранка, слагах малка люспичка от царевичката и уклеиката яко се лъжеше.Получи се приличен риболов за трите часа прекарани на водоема. :fishing9: Успех на всички, които ще се решат да отидат на риболов.
Прикачени файлове
водоема  Големи дол
водоема Големи дол
най качествените рибета
най качествените рибета
и бабките си хапваха царевичка
и бабките си хапваха царевичка
и в кепа
и в кепа
глътка въдух
глътка въдух
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Corewin »

Скоро се прибирам към София , отдавна не съм правил риболов по нашия край. Искам да направим един сериозен излет с бащата. Ще съм благодарен , ако някой даде предложение за свободен водоем , където има популация на каракуди , шаран, бабушки.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги кажете някой свободен язовир около София на когото мога да отида с градски транспорт и съответно с кой рейс и т.н. мога да стигна до него. Чух за Мърчаево ако знаете как се стига до там кажете.
Предварително ви благодаря
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

feedermania написа:Колеги кажете някой свободен язовир около София на когото мога да отида с градски транспорт и съответно с кой рейс и т.н. мога да стигна до него. Чух за Мърчаево ако знаете как се стига до там кажете.
Предварително ви благодаря
Сещам се за язовир Мрамор (31 и 30 но не съм сигурен за него) и за Панчарево (автобус 1,3,4), някои балстриери също стават с градски транспорт.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”