Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Шаран лови ли се още на платеното на Пънча?
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

krasi_cska написа:Шаран лови ли се още на платеното на Пънча?
Предполагам че или ще са заспали или ще са много плахи. Ако са останали де.... Лятото имаше доста.

Яд ме е че не дават спининг там. Не си падам по риболов с живо рибе. Утре ще ходя на стената на силикончета да видим какво ще излезе.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

VPredoev написа:
krasi_cska написа:Шаран лови ли се още на платеното на Пънча?
Предполагам че или ще са заспали или ще са много плахи. Ако са останали де.... Лятото имаше доста.

Яд ме е че не дават спининг там. Не си падам по риболов с живо рибе. Утре ще ходя на стената на силикончета да видим какво ще излезе.
За стената не знам, от страната към гората имало костур обаче пак на рибе, предполагам и силикончета ще взима. Просеките на топлата вода- на 7-8 метър излизат малки платички и червеноперки.
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

Колеги, дайте идеи къде може да се ходи около София с обществен транспорт на спинингов риболов.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

krasi_cska написа:
VPredoev написа:
krasi_cska написа:Шаран лови ли се още на платеното на Пънча?
Предполагам че или ще са заспали или ще са много плахи. Ако са останали де.... Лятото имаше доста.

Яд ме е че не дават спининг там. Не си падам по риболов с живо рибе. Утре ще ходя на стената на силикончета да видим какво ще излезе.
За стената не знам, от страната към гората имало костур обаче пак на рибе, предполагам и силикончета ще взима. Просеките на топлата вода- на 7-8 метър излизат малки платички и червеноперки.
Изпокъсах камара силикони на стената и от към гората. И отидох на плувка на платеното - 3 пъстърви по половинка, 2 откачени пак същия калибър за 2-3часа. Пъстърви излизаха и на бял и на камола. Шаран никой не извади, а имаше бая хора на фидер и дънарки. Едната пъстърва беше тъпкана с царевица като я чистих, другата с червеи. 5лв на пръчка, 8лв кг пъстървата.

Рапорт даден.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

VPredoev написа:
krasi_cska написа:
VPredoev написа: Предполагам че или ще са заспали или ще са много плахи. Ако са останали де.... Лятото имаше доста.

Яд ме е че не дават спининг там. Не си падам по риболов с живо рибе. Утре ще ходя на стената на силикончета да видим какво ще излезе.
За стената не знам, от страната към гората имало костур обаче пак на рибе, предполагам и силикончета ще взима. Просеките на топлата вода- на 7-8 метър излизат малки платички и червеноперки.
Изпокъсах камара силикони на стената и от към гората. И отидох на плувка на платеното - 3 пъстърви по половинка, 2 откачени пак същия калибър за 2-3часа. Пъстърви излизаха и на бял и на камола. Шаран никой не извади, а имаше бая хора на фидер и дънарки. Едната пъстърва беше тъпкана с царевица като я чистих, другата с червеи. 5лв на пръчка, 8лв кг пъстървата.

Рапорт даден.
Вчера 26.11 и аз бях на платеното пред падналото дърво на фидер за около 5-6 часа един шаран 2.750. До мен имаше 2-ма колеги на фидер и един на пружина хванаха общо 6-7 шаранчета и една жена на плувка за пъстърва - хвана 3-4 към половинката.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

bullbg написа:Колеги, дайте идеи къде може да се ходи около София с обществен транспорт на спинингов риболов.
Колега, единственото що годе достъпно място с транспорт е Враждебна 777. Пъстърви има много. Рибите са мудни и капризни. Трябва да оцелиш цвета на примамката и ще ги убиеш. Препоръчително е да отидеш през седмицата, защото уикенда е такава навалица, че няма къде да метнеш. Имай предвид, че има много недоброжелателни колеги - стръвари, които ако хванеш риба около тях, нарочно мятат така, че да не можеш да заметнеш. Препоръчително е да използваш по-малки клатушки - 1.4-2 грама. Като цвят не мога да се ангажирам с препоръка, за три ходения взимаха на различни цветове :), оставям на теб да експериментираш.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Привет малко инфо от вчера за 777. Ще започна от това, че на гьола се беше изсипала цялата рибарска измет на София. Толкова нагли, завистливи и неграмотни хора няма. Никога не съм вярвал, че може да има такава утайка в риболовните среди. Лових на спининг, което предполага да се разхождам и мятам на различни места, в близост до колеги , които ловят на стръв. Масова практика - извадиш ли риба на спининг стръвара веднага вади плувката или респективно дъното и мята по диагонал , за да не може да се направи полседващо замятане. Така стига толкова за долните твари, които се бяха настанили на водоема.
Риболова - много труден. Сутринта студ и вятър и до 9:30 замръзваха водачите. Рибите трудни и мудни, като решат да клънта все едно съм закачил водорасло. Рибите, които се извадиха бяха дребни 100-200 грама.
Зачерквам го този гьол, не защото няма риба, просто масово хората, които ходят там развалят настроението. Предпочитам да си спретна капо на готино място, отколктоо да хвана риби в онова блато.
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

milenminds написа: Зачерквам го този гьол, не защото няма риба, просто масово хората, които ходят там развалят настроението. Предпочитам да си спретна капо на готино място, отколктоо да хвана риби в онова блато.
Съгласен съм с теб колега, последно ходих до яз.Искър под поста на щъркелово - да, капо поради неподходящото време /през деня костура не гони/ но за това пък си помятах на спокойствие железа и пластмаси, колегите с плувките вадиха доста добри уклеи, но никак не ми пречиха като се разхождах и мятах наоколо.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

Баси, а азмислех да ходя да повъртя там за пъстърви, ама така някой може да изяде някой шамар. Къде е подходящо и става за спининг?
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Д.Граховски написа:Баси, а азмислех да ходя да повъртя там за пъстърви, ама така някой може да изяде някой шамар. Къде е подходящо и става за спининг?
На.....пролет. :mrgreen:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

empar написа:
Д.Граховски написа:Баси, а азмислех да ходя да повъртя там за пъстърви, ама така някой може да изяде някой шамар. Къде е подходящо и става за спининг?
На.....пролет. :mrgreen:
Това е много време. Не мога да чакам :mrgreen:

На Пожарево някой ходил ли е скоро?
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Д.Граховски написа:
empar написа:
Д.Граховски написа:Баси, а азмислех да ходя да повъртя там за пъстърви, ама така някой може да изяде някой шамар. Къде е подходящо и става за спининг?
На.....пролет. :mrgreen:
Това е много време. Не мога да чакам :mrgreen:

На Пожарево някой ходил ли е скоро?
На Пожарево знам от колега че върви някакъв риболов на пъстърва аз се бях запътил натам обаче нещо само калта ме спира да не затъна по тва дере там. :D
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

Значи неделя там ще е. По принцип е чакълесто, не вярвам да се затъне.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Каба Тоньо »

milenminds написа:Привет малко инфо от вчера за 777. Ще започна от това, че на гьола се беше изсипала цялата рибарска измет на София. Толкова нагли, завистливи и неграмотни хора няма. Никога не съм вярвал, че може да има такава утайка в риболовните среди. Лових на спининг, което предполага да се разхождам и мятам на различни места, в близост до колеги , които ловят на стръв. Масова практика - извадиш ли риба на спининг стръвара веднага вади плувката или респективно дъното и мята по диагонал , за да не може да се направи полседващо замятане. Така стига толкова за долните твари, които се бяха настанили на водоема.
Риболова - много труден. Сутринта студ и вятър и до 9:30 замръзваха водачите. Рибите трудни и мудни, като решат да клънта все едно съм закачил водорасло. Рибите, които се извадиха бяха дребни 100-200 грама.
Зачерквам го този гьол, не защото няма риба, просто масово хората, които ходят там развалят настроението. Предпочитам да си спретна капо на готино място, отколктоо да хвана риби в онова блато.
+1

Платените и аз съм ги отписал,особено тоя паркинг.....
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”