Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
deepah
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 24, 2017 6:24 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от deepah »

Здравейте, вчера 13.12.17 бях на пожарево, но язовира са го източили много, тъй като е бил прелял предния ден... Не знам до кога ще го източват, но дано скоро да си възвърне нормалното ниво, защото в момента всичко е в кал и риболова е тегав и не е онова приятно място , което беше..
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

deepah написа:Здравейте, вчера 13.12.17 бях на пожарево, но язовира са го източили много, тъй като е бил прелял предния ден... Не знам до кога ще го източват, но дано скоро да си възвърне нормалното ниво, защото в момента всичко е в кал и риболова е тегав и не е онова приятно място , което беше..
Колега, има предписание на общината да го спаднат толкова много. От друга страна погледанто по-малко вода по-голяма плътност на рибата. Имаше ли риболов поне ?
Аватар
deepah
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 24, 2017 6:24 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от deepah »

milenminds написа:
deepah написа:Здравейте, вчера 13.12.17 бях на пожарево, но язовира са го източили много, тъй като е бил прелял предния ден... Не знам до кога ще го източват, но дано скоро да си възвърне нормалното ниво, защото в момента всичко е в кал и риболова е тегав и не е онова приятно място , което беше..
Колега, има предписание на общината да го спаднат толкова много. От друга страна погледанто по-малко вода по-голяма плътност на рибата. Имаше ли риболов поне ?
Аз хванах една, а до мен двама колеги и те по една за цял ден. Слабо беше.. :fishing7:
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Пънча продължава да е без вода. Нивото е с 1.5м по-ниско по вертикала. Днес пробвах на фидер на моста и на стената. И на двете места нямах кълване.
IMG_6504.JPG
IMG_6503.JPG
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Потвърждавам информацията на колегата относно липсата на каква е. Аз бях до топлата вода. За 4 часа нямаше нито едно. Колега със спининг също сподели че няма хищник. По баластриерите какво е положението от към дребна риба?
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

deepah написа:
milenminds написа:
deepah написа:Здравейте, вчера 13.12.17 бях на пожарево, но язовира са го източили много, тъй като е бил прелял предния ден... Не знам до кога ще го източват, но дано скоро да си възвърне нормалното ниво, защото в момента всичко е в кал и риболова е тегав и не е онова приятно място , което беше..
Колега, има предписание на общината да го спаднат толкова много. От друга страна погледанто по-малко вода по-голяма плътност на рибата. Имаше ли риболов поне ?
Аз хванах една, а до мен двама колеги и те по една за цял ден. Слабо беше.. :fishing7:
В събота ходих да повъртя. Водата беше още доста мътна. Имаше трима колеги на скалите - хванаха над 30 риби на стръв. На спининг беше мисия невъзможна заради мътната вода.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

glmv написа:Потвърждавам информацията на колегата относно липсата на каква е. Аз бях до топлата вода. За 4 часа нямаше нито едно. Колега със спининг също сподели че няма хищник. По баластриерите какво е положението от към дребна риба?
"Теориите" не сочеха ли, че по това време рибата се групира около кулата на стената?
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pampasa »

Колеги , някой знае ли , дали 777 и Пожарево са замръзнали / предвид последните няколко дни / :roll: :roll:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

miro253 написа:
glmv написа:Потвърждавам информацията на колегата относно липсата на каква е. Аз бях до топлата вода. За 4 часа нямаше нито едно. Колега със спининг също сподели че няма хищник. По баластриерите какво е положението от към дребна риба?
"Теориите" не сочеха ли, че по това време рибата се групира около кулата на стената?
На стената се виждаха няколко колеги но не се задържаха много. Има ли лед на Панчарево или Черното кафе?
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

Колеги някой да има инфо за Малобучинския язовир ?Миналата година по това време беше замръзнал .
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

На черното кафе няма лед. Риболов също. На Панчарево платеното има ли лед?
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги моля ви дайте ми инфо за Пожарево за място метод на риболов и предпочитана стръв. Като цяло как се лови тамошната пъстърва.
Благодаря ви!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

На Пънчака продължава да няма вода и да няма риболов. Информация от днес сутринта. Разходих се до там да пробвам на фидер как са нещата - без кълване, нищо.
Иво Андонов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 10:08 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Иво Андонов »

777-5.00h имаше 7 коли пред нас,изчакахме да отворят,гьола замръзнал,чупихме лед като някви малоумници,за да можем да хвърлим,втичалото нарочно не беше пуснато,за да не се размрази,за цял ден имам 2 пипанета,едното извадено,другата откачена.Над 60% от хората бяха капо!
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Инфо от Пожарево. В една голяма част язовира беше заледен трудни и мудни риби казаха ми да ги търся на плувка но не стана пробвах на рибки пасти камола и бял червей. Накрая сложих един фидер на грозд бели и малко паста и хвърлих на около 50-60метра навътре точно където почваше леда отново. Успях да излъжа една риба. 90% от хората бяха капо от 30-40 коли 4;5човека успяхме да се измъкнем от капото.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”