Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Bullbg не ми дава да пиша лични във форума затова тук ще ти отговоря. Най-малко закачки (само една загубена примамка) голямото езеро, от към моста, от страната на гетото/поликлиниката. Там има водорасли по дъното. Дълбочината е около 3-5 метра. От към носа (мястото точно надолу от малкия парк преди шезлонгите) също е относително чисто, с изключение на някаква закачка на около 10тина метра навътре по дъното. Дълбочината тук е 8+ метра. Няма водорасли.
С транспорт се стига лесно - автобус 604 (спирка езерото или кино Искър), тролей 11(метро станция Искър), с метрото също може.
Мога мн да приказвам и да обяснявам. Само питай.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

А някакъв риболов не само на спининг за разнообразие? Ловя на мач фидер и понякога на директен.
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

VPredoev написа:Bullbg не ми дава да пиша лични във форума затова тук ще ти отговоря. Най-малко закачки (само една загубена примамка) голямото езеро, от към моста, от страната на гетото/поликлиниката. Там има водорасли по дъното. Дълбочината е около 3-5 метра. От към носа (мястото точно надолу от малкия парк преди шезлонгите) също е относително чисто, с изключение на някаква закачка на около 10тина метра навътре по дъното. Дълбочината тук е 8+ метра. Няма водорасли.
С транспорт се стига лесно - автобус 604 (спирка езерото или кино Искър), тролей 11(метро станция Искър), с метрото също може.
Мога мн да приказвам и да обяснявам. Само питай.

мерси Предоев, това ми е напълно достатъчно , със сигурност ще се възползвам от помощта ти и ще изпробвам новите си железа и пластмаси в езерото :) вероятно и ще засея известно количество, но важното е да сме в играта :)
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

feedermania написа:А някакъв риболов не само на спининг за разнообразие? Ловя на мач фидер и понякога на директен.
За плувка - костур и каракуди/бабушки излизат. Дълбочините са над 3 метра на повечето места, има и 10 метрови дълбочини. Последните години след като падна водата заради метрото - израстна доста папур, та може да се наложи да си чистиш място. Шаран и амур има, но е по скоро а уцелиш къде са.

Интересното е че се е завъдил бас (американски костур) и съм виждал хора да го хващат на рибка (ако не искаш спининг). За директен телескоп/ мач мога да препоръчам участъка около дървеното (кръчмата от към училището), и до моста от към културния дом. За дъно - от страната на пътя кея където е в момента и нататък посока метростанцията. Също така точно отсрещуположната страна, където е "махалата" също става за дъно.

На малкия гьол не съм ходил, защото там е цялото в папури вече. Мисля че има няколко места от към фитнес клуба, на които е чисто.

Нееднократно тая година виждах няколко големи (поне 6-7кила) кои шарани (шарени) до моста и около връзката между двете езера. Сигурно има и други, но тези се виждат по-лесно.

Да не кажете че си приказвам само - имам 3 броя килограмови костури от там (на слънчак), и шаранчета по 2-3 кила. Всички съм ги пуснал обратно и се надявам още да си плуват свободни. Истории съм чувал бая, вярвам само на тия дето съм видял с очите си.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Сега се прибирам от Върбица. Много вятър и уникален риболов. На фидер дръпнах 14 шарана, две платики и безброй каракуди.
Имаше и голи шарковци даже.
IMG_20180203_145218.jpg
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Kолега VPredoev благодаря ти за конкретното и точно инфо. На Негован върви приличен риболов на пъстърва и на двата гьола който иска да знае подробности нека пита какво точно го интересува. Поздрави
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от RAMIREZ »

днес на Веринско нямаше никакви признаци на живот във водата. Навсякъде е тънък лед, само около втичалото става за риболов.
Изображение
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Здравейте колеги, предложете някое гьолче около софийско/пернишко че мисля да се разходя вторник някъде да изкъпя малко кошничките с пикера. Благодаря предварително.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Върбица, три мнения нагоре :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

chirusa_bg написа:Върбица, три мнения нагоре :)
Да колега, направо на там си се бях запътил вторника, обаче ме притеснява малко времета пък и винетка нямам... :mrgreen: Та мисля да отскоча до платеното на Пънча да ги видя там шарковците и въпроса ми е някой дали знае след тоя вятър дали се е размръзнал?
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Краси, мисля утре да ида точно там за пъстърва, че за шарко е студено още май. Дано се е размразило.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

chirusa_bg написа:Върбица, три мнения нагоре :)
:shock: Извинявам се за невежеството,колеги,ама къде около София има гьол Върбица.Явно е платен,колко е платен?
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д-р Флекс »

"Върбица" е до Радомир, не е баш "около София". Кликни в Гугъл, там ще намериш точно каквото ти трябва.
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nikolas3 »

Платеното на Панчака е почти размразено. Още от петък е така. Само малката част с щуките бе покрита с лед .
Изключително мътна вода.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

Здравейте, някой да е минавал покрай Кривина (и двата гьола) дали има лед ?

Благодаря!
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”