Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

На Пънча си тръгна традиционния пролетен риболов.
20180311_132659.jpg
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Днешния ден беше доста хубав :)

Към 9 часа бяхме с моята девойка на платеното на Панчарево. Разпънахме такъмите, забъркахме захранката и заметнахме. Към 11:30 удари първия красавец. Снимал съм къде точно се е забила куката за да се види. Чел съм че добрия монтаж на косъм забива куката точно в центъра на долната устна. Към 3 часа клъвна и втория, красавец. Стана 4:30, решихме да си ходим вече. Тръгвам да навивам едната въдица - и о чудо, от другия край нещо се дърпа. Не беше дало признаци че има риба изобщо. И трите риби бяха закачени за долната устна в средата. Монтажа, може да се види на една от снимките, качвам го и на отделна снимка. И трите риби са върнати в садките. Около мен имаше доста фидеристи, които успяха да хванат шаранчета на бял.

Пъстървите днес бяха полудели - ловяха се на всичко, включително и на царевица. След като се закачат - често ги виждах да скачат над водата в опит да се освободят. Доста колеги хванаха.

Захранка: Мадикс Шаран Ягода
Стръв: Мадикс Царевица Ягода

Върлите почитатели на модерния шаранджийски риболов моля да ме извинят. Не планирам люлки, дюшеци и прочее. Знам, че монтажа ми и такъмите ми може би са гола вода, по техните критерии. За мен днес беше прекрасен ден, защото ловя за първи път на косъм. И се радвам че проработи.

50496 50492 50493 50494 50495
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Събота на Върбица стана страхотен риболов на щека. Шарани, линове и много каракуда.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Събота на негован приличен риболов на пъстърва.
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от power123 »

На 5те могили някой знае ли какъв му е статута ?
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Gosheto »

Затрупан :D . Това в рамките на майтапа, но наистина нанасят пръст , за да правят път отгоре :lol: . Иначе винаги е бил свободен, нищо, че много хора се поддават и плащат на един самозван дебелак.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Студеното време обърка риболова на Пънча. Днес сутринта за 2 часа, само 2 риби. Трябва малко да се позатопли, за да тръгне риболова пак.
20180324_073530.jpg
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Garbolino написа:Студеното време обърка риболова на Пънча. Днес сутринта за 2 часа, само 2 риби. Трябва малко да се позатопли, за да тръгне риболова пак.
20180324_073530.jpg
Като цяло тоя студ обърка риболова на много места не само на Пънча, миналата година по тва време вече си беше за Искъра...
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Garbolino написа:Студеното време обърка риболова на Пънча. Днес сутринта за 2 часа, само 2 риби. Трябва малко да се позатопли, за да тръгне риболова пак.
20180324_073530.jpg
Имаше ли много народ днес, че за утре ми се въртят някакви идеи за там. На каква дистанция лови?
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

glmv написа: Имаше ли много народ днес, че за утре ми се въртят някакви идеи за там. На каква дистанция лови?
Сутринта, вдясно от моста на бъбрека бяхме 3-ма човека само. Рибите ги хванах на 20 и на 25м дистанция, пробвах и по-навътре и по-към брега, но за кратко и без успех.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Благодаря за споделеното
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Колеги, макар и пролетта да не е настъпила напълно съм длъжен да предупредя, че любителите на Кътинския уклей ще е необходимо да се бъркат с по 10лв. на въдица. В момента кипят разни ремонтно-организационни дейности по гьола, който вече е в частни ръце. Дано да е за добро!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

Здравейте колеги,
от доста време заглеждам тази "локва" и все не мога да намеря инфо
Изображение

някой може ли да ми даде някаква информация , благодаря предварително
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от boci_ »

Това е 40-метрака за ТЕЦа в Дружба 2. Не съм ходил от дете там. Тогава беше много по-малък. Сега съм чувал, че ловят някакви митични едри кефали. Навремето имаше каракуда,кефал, уклей и по-редки костури. Май имаше тема за него някъде тук.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

bullbg написа:Здравейте колеги,
от доста време заглеждам тази "локва" и все не мога да намеря инфо
Изображение

някой може ли да ми даде някаква информация , благодаря предварително
Трудно откъм места заради стръмния бряг.Аз ходя откъм парк Врана защото отсрещния бряг го засипваха.Ловил съм -уклей(имаше много напролет),костур,клен(има огромни),много съм чувал за щука,каракуда,бабушка,имало и шарани,но не отивай с голяма кошница-труден гьол.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”