Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Corewin »

Колеги как е риболова на платеното Панчарево? Върви ли риболов вече? Интересувам се също какви са условията за риболов, таксата, заплащане на улов...ако някой сподели прясна информация ще съм блягодарен. Мисля да отскоча четвъртък до там.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bisvas »

Гьола зад теца е труднодостъпен, стръмни брегове , малко места за риболов. Вътре във водата е пълно с храсти и дървета , доста от коита са под водата и не се виждат. Риби има всякакви. Ловил съм бабушки, уклеи, кленове, каракуди, костури. Сигуурно има и други , но това съм хващал. От три години не ходя там, защото ми разбиха колата , после се наложи да си купувам цяла врата.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Corewin написа:Колеги как е риболова на платеното Панчарево? Върви ли риболов вече? Интересувам се също какви са условията за риболов, таксата, заплащане на улов...ако някой сподели прясна информация ще съм блягодарен. Мисля да отскоча четвъртък до там.
Риболов върви, последно като ходих преди 2 седмици (може да видиш поста ми малко понапред в темата). Шарковците са се раздвижили (на царевица или на фидер, на топчета не съм чул някой да хваща), есетри излизат също, пъстървите все още кълват (на бял и камола).

5лв на пръчка, всичко освен пъстървата може да върнеш.
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

Какво става с Пожарево? Ще свърши сезона на пъстървите докато го пуснат. Някой има ли информация кога ще го откриват?
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

bogno написа:
bullbg написа:Здравейте колеги,
от доста време заглеждам тази "локва" и все не мога да намеря инфо
Изображение

някой може ли да ми даде някаква информация , благодаря предварително
Трудно откъм места заради стръмния бряг.Аз ходя откъм парк Врана защото отсрещния бряг го засипваха.Ловил съм -уклей(имаше много напролет),костур,клен(има огромни),много съм чувал за щука,каракуда,бабушка,имало и шарани,но не отивай с голяма кошница-труден гьол.

Благодаря на всички отговорили, много полезни неща научих.

И да аз не тръгвам с идеята да пълня кофата :) идеята да нося в една раничка малко захранка и стръв, в ръката една болонезка и да избягам от жената за няколко часа близко до Сф :) и 3-4 рибки да ми клъвнат пак ще съм доволен. Все пак ще пробвам да открия пътя през Врана и ще се пробвам преди забраната. Ще пиша за резултата
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Минава се покрай входа на къмпинга след което веднага в дясно после в ляво и все направо докато може с кола после пак направо пеш и в ляво почва гьола.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Axelerer
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 7:45 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Axelerer »

Здравйте колеги, бихте ли ми препоръчали някой язовир около София в който още има пъстърва?

Благодаря предварително!
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от akoto13 »

Имаме ли информация за Бистрица в Безден?Дали се случва нещо, че ми се лови с мача? Ако някой се е разходил и му се пише да сподели, мерси.
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Axelerer написа:Здравйте колеги, бихте ли ми препоръчали някой язовир около София в който още има пъстърва?

Благодаря предварително!
Има колега, миналата седмица ме умориха на фидера, ловят се на бял, камола, царевица, паста и каквото се сетиш... Гьола е платеното на Пънча.
Axelerer
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 7:45 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Axelerer »

krasi_cska написа:
Има колега, миналата седмица ме умориха на фидера, ловят се на бял, камола, царевица, паста и каквото се сетиш... Гьола е платеното на Пънча.
Благодаря ти много за информацията Краси, трябва да отскоча уикенда :)

Наслука на всички! :fishing1:
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

krasi_cska написа:
Има колега, миналата седмица ме умориха на фидера, ловят се на бял, камола, царевица, паста и каквото се сетиш... Гьола е платеното на Пънча.
Големи са прасета тия пъстърви. Чакам момента в който на косъма ще ми клъвне пъстърва... Иначе аз заради лошото време не съм бил на панчарево след последния път, където поствах снимки, ама трябва да наваксам :)
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thebigtourist »

bogno написа:Минава се покрай входа на къмпинга след което веднага в дясно после в ляво и все направо докато може с кола после пак направо пеш и в ляво почва гьола.
А има ли риск за автомобила като се остави където може или е по-добре да се заприхожда пеш от към депо Искър като свърши градския транспорт?
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

thebigtourist написа: А има ли риск за автомобила като се остави където може или е по-добре да се заприхожда пеш от към депо Искър като свърши градския транспорт?
Миленков е известен с населението си от мургави събратя, така че не е препоръчително да оставяш автомобила далеч от теб. По добре е с градския или да е плътно до теб.
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от power123 »

Хубав мешан риболов се получи днеска на Пънча. Излезнаха доста платички, бабушки, морунажи и по някое костуре. Най-добре се лови на фидер с тъмна храна. Дребен до среден уклей- гол след гол на директния. Всички грамотни риболовци, които ловиха си пуснаха рибата !
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

VPredoev написа:
krasi_cska написа:
Има колега, миналата седмица ме умориха на фидера, ловят се на бял, камола, царевица, паста и каквото се сетиш... Гьола е платеното на Пънча.
Големи са прасета тия пъстърви. Чакам момента в който на косъма ще ми клъвне пъстърва... Иначе аз заради лошото време не съм бил на панчарево след последния път, където поствах снимки, ама трябва да наваксам :)
Утре съм там колега след последния път тоя път ще ги мъча на някой поп ъп и царевица с повдигач, нищо чудно и него да глътне миналия път на абсолютно всичко взимаше. :ANAL: :lol:
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”