Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, днес разчесах крастата с дребосъци.Първия ми излед за тази год.беше на дълбок водоем Чепинци, днес вторият на плитък Г.дол Драговищица. От вечерта забъркана захранка бял, пинки и торен е газ на водоема.Време слънчево топло тихо ниво на макс,водата жълто кафява,папура изгорен.Хвърлих 3 "портокала"и приготвих петицата
На пинки уклей 50- 80 мм, на мартенички дребни бабушки и гадни костурета 30-40мм .Гадни защото гълтаха яко и се налагаше кукоизваждач.На торен няма пипане!Хващаш връщаш докато ме заболя ръката и си бих дуспата . Успех на всички.

Пс На връщане се отбих на Волуяк.....

А бе ни сме уникална държава!!!
Прикачени файлове
За смях во<br />За смях на това е ситуацията
За смях во
За смях на това е ситуацията
Срам не срам това е от &quot; големите&quot;
Срам не срам това е от " големите"
Водоема
Водоема
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,а било 13 петък фатален ден.Уклея се скъса да кълве на Чепинския водоем.Излизаха и бабушки и дребни костурчета на бял и пинки,които бяха връщани веднага. :fishing1: Снимки на улова няма да публикувам, че като гледам от яз.Искар какво ловят да не ми се смеят.Секлет ме хвана до като го изчистя изпържа, но крайния резултат си заслужаваше.И разбира се обилно количество биричка. Успех на всички които ще посетят този водоем.
Прикачени файлове
Драгата и водоема
Драгата и водоема
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

На Пънча на бъбрека риболова става все по-труден и бабите все по-дребни (7-12 см). Рибите са капризни и не вземат каква да е стръв на какъв да е монтаж. Не всички ловят. Малко са тези, които успяват да хванат повече от двайсетина риби. Иска си се да се намери точната дистанция, точния повод, точната кука, точната стръв, точната презентация на стръвта и подходяща захранка.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Някой има ли информация какво става около лебеда и надолу?
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Някакво инфо от Пожарево???
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

Здравейте колеги, имам въпрос относно забраната както е описано за разрешените водоеми за София - област - баластиерите в землището на Чепинци и Световрачене, големия гьол Негован влиза ли в някоя от изброените зони разрешени за риболов като се намираш баш посредата ?

EDIT: забранен е
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги моля ви споделете условията на слаковци какви са пуска ли шарани и струва ли си отида с един два фидера да хвана някое шаранче или са търся друг язовир.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

feedermania написа:Колеги моля ви споделете условията на слаковци какви са пуска ли шарани и струва ли си отида с един два фидера да хвана някое шаранче или са търся друг язовир.
8лв. на тояжка, каквото хванеш прибираш ако искаш. Труден водоем и непостоянен има дни в които ги съсипваш, има и дни и уклей не можеш да хванеш. Зимата беше зарибил с пъстърва, един път с шаран и сега последно със сом. Отдавна съм го отписал от пернишките, поради простара причина че е много навалица, а пък откакто направиха басейн и ресторант още повече. Имай в предвид че пътя е лош и не си ли с джип има опастност за затъване има един който ги изкарва и им зима по 40лв. :D
Аз бих ти препоръчал друг - Брезнишки извор точно след с. Режанци на 10-тина км. от Слаковци и е доста по - спокойно и хубав пътя. Има всякаква риба - червеноперка и каракуда на фидера колкото искаш - шаран на грост и царевичка бонус - и канални сомчета на дреболийки от червеноперка. Условията са същите с единствения минус че има раци. Успех. :drinkers:
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

feedermania написа:Някакво инфо от Пожарево???
Колега в събота бях на Пожарево. Водоема е изчистен много добре. Раците са супер разредени и почти ги няма. Аз лових на изкуствени примамки и закачих 2 пъстърви. Рибите са много добри като размер - около 800 грама, но има и по около 1.5 кг. Пъстървата не беше много активна и не гонеше настървено клатушки, блесни и воблери. Имаше колеги на стръв с по 4-6 риби. Имаше извадени шаранчета по около кило и половина. Каналните сомчета даваха добре, но не знам на какво ги ловяха колегите, предполагам, че са се закачали на камола, защото масово все още се търсеше пъстърва. Имай предвид, че сега е най-куция преходен месец и риболова е труден.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

На Панчарево в района на Бистришка река има риболов, но много пречат канутата и водните колела. Ако ги няма риболова ще е доста по добре. На Плажа по информация от колегите излизат по някоя каракуда. Моят опит с фидер не се отчете с успех.
На 777 какво е положението?
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колега krasi_cska намерих един телефон и се обадих на Слаковци. Таксата вече е 10лв ми казаха и язовира се зарибява всяка седмица с по 100кила риба човека не можа да ми каже на какво ловят защото работеше в ресторанта.
Колега milenminds от събота разбрах че шарана не е вървял и повече се е ловила пъстървата така че ще изчакам още месец може и повече докато почне да пуска само шаран за да го ловим пъстървата сега не представлява интерес за мен а относно шарана риболова е бил много слаб.
Аватар
atanasko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 6:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от atanasko »

Колеги, някой да е ходил на Веринско скоро. Не видях да е в листата на разрешените водоеми през забраната. Последните отзиви които чух са, че рибата е извадена и садките били и празни. Да не е променен статута и вече да не е под аренда?
Опазвайте Рибата , за да има какво да се лови !!!
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bono2 »

Колеги, платените работят ли по време на забраната
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

По време на забраната за платените е" жетва". Около София, забраната влиза от 1 май.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Днес на Панчарево под лебеда се получи някакъв риболов на бабушки. Дистанция 20 м, тъмна храна и бял червей. Рибата капризнеше ... Тънки поводи, малки куки, смяна на стръв и начин на поставянето и.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”