Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
SammyLee
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 6:25 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от SammyLee »

k99 написа:Здравейте колеги,
някъде по платените водоеми около София да са започнали да пускат пъстърва вече?
На Требич има пъстърви от средата на миналата седмица
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

Тази година, понеже нямам никакво време, направих само 2 риболова на Чепинци. Единият ми беше доста приличен - десетина платики по 500-700 грама и 2 над кило. Другия излет излязоха само 4-5 по 200-300 грама.
Прави ми впечатление, че костура не гони така масово както преди. Пробвах и за щука и бяла, но без успех.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

crazybot написа:..... Единият ми беше доста приличен - десетина платики по 500-700 грама и 2 над кило. Другия излет излязоха само 4-5 по 200-300 грама......
Даже повече от приличен риболов!
През пролетта ли беше ?





Днес на Негован, рано сутринта хванах малко костур.
Към 9.30 всичко приключи.



Изображение
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

Вчера на Пънча срещу гъбата цял ден 5 костура по педя на дъно и няколко изпуснати. Никаква следа от люспестите риби. Играят дребосъци на брега но не е клъвнало цял ден на плувка - не че от тия лодкари можеше да се лови на плувка спокойно...
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

G.Petkov написа:
crazybot написа:..... Единият ми беше доста приличен - десетина платики по 500-700 грама и 2 над кило. Другия излет излязоха само 4-5 по 200-300 грама......
Даже повече от приличен риболов!
През пролетта ли беше ?
Първият беше началото на август, втория в края.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес след 3-4 години пауза, реших да пробвам как е риболова на Суходол. Имаше рибари, които бяха отишли там да хванат пъстърва, но за 4те часа престой не видях да се хване нито една пъстърва. Имаше и доста хора на дънарки, но и при тях не видях да вадят нещо. Имаше и спининг ентусиасти и както се досещате и при тях не видях да се хване нещо.

Сега положението при мен не беше толкова неблагоприятно, защото успях да уловя на фидер седем-осем сравнително дребни платики и една едра бабушка.
20181014_100743.jpg
Бях решил да пробвам жълтото MVDE Gold Pro, като не мога да преценя дали светлия цвят бе плюс или минус в случая. Сутринта риболова тръгна добре, после към 10-11 имаше затишие, та трябваше да направя нещо, съответно добавих течен ароматизатор Sensas Bream и вкарах допълнително храна на петното с прашката. Това явно се оказа добра идея, защото риболова се отпуши. Като цяло от 4те часа прекарани днес на Суходол, не мога да кажа, че си струва да се ходи там.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от KOSIO669 »

Много ми е интересно, как са се озовали тези платики там.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

KOSIO669 написа:Много ми е интересно, как са се озовали тези платики там.
Мисля, че всички се досещаме... Същото се зачудих и аз. Зачудих се и за още едно нещо. Днес сутринта преборих към 40 човека. Да кажем, че събота и неделя от там минават към 100 човека. Зачудих се как в НАП смогват да обработят по 100-тина сигнала от всяка изминала събота и неделя за неиздадени билети за вход и укриване на данъци. Обаче после се сетих, че каквито са "съвестните граждани и риболовци", такива са и "съвестните бизнесмени и арендатори". Ей тая измекярщина и овчедушие от всеки и навсякъде ще ни затрие.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Харесват ми твоите репортажи, защото са обективни. Относно неиздаването на касови бележки - май само на платеното на Панчарево са ми давали, на другите места получаваш квитанция, без номер на кочан и т.н.
За да не бъде съвсем спам мнението ми да кажа и аз каква я свърших в събота. С колега посетихме Суки лейк - той ловеше шарани, а аз след 1.30 минути неуспех реших да половя дребосък - излезнаха доволно количество каракуди педарка. Мястото ми хареса. Относно шараните - ловиха се навсякъде, но с големи паузи.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Garbolino написа:Днес след 3-4 години пауза, реших да пробвам как е риболова на Суходол. Имаше рибари, които бяха отишли там да хванат пъстърва, но за 4те часа престой не видях да се хване нито една пъстърва. Имаше и доста хора на дънарки, но и при тях не видях да вадят нещо. Имаше и спининг ентусиасти и както се досещате и при тях не видях да се хване нещо.

Сега положението при мен не беше толкова неблагоприятно, защото успях да уловя на фидер седем-осем сравнително дребни платики и една едра бабушка.
20181014_100743.jpg
Бях решил да пробвам жълтото MVDE Gold Pro, като не мога да преценя дали светлия цвят бе плюс или минус в случая. Сутринта риболова тръгна добре, после към 10-11 имаше затишие, та трябваше да направя нещо, съответно добавих течен ароматизатор Sensas Bream и вкарах допълнително храна на петното с прашката. Това явно се оказа добра идея, защото риболова се отпуши. Като цяло от 4те часа прекарани днес на Суходол, не мога да кажа, че си струва да се ходи там.
Преди месец някъде, ставаше също добър риболов на фидер на платички обаче предпочиташе рибната храна- ВДЕ Експанда голд използвах аз с малко накълцана царевица, стръв- пинки и кука 18. За 4-5 часа излезнаха близо 20-тина като имаше и няколко по-добри. Като цяло тоя Суходол е най-отвратителния водоем в близост до София. Ходя там веднъж в годината ей така просто щото ми е близо...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

На тези водоеми не се знае кой е рибата! Докато има кой да им пълни гушите ще са добре. Имат си "хора" в НАП и всичко им е точно. Аз лично не им стъпвам. Предпочитам таксата да я дам за гориво и в радиус 150 км. около София и такса за двама, трима човека всичко е мое, а така се намират доста по-добри места за риболов.
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tonkatabg »

На суходол риби излизат и то добре , ама не всеки може да ги лови . Има си чалъми.

Иначе и аз предпочитам за бензин отколкото такса . хем риби , хем природа има така
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, бързам да Ви кажа, че днес нищо не се хвана на риболовния ми излет .А ми да признавам си! Е ми то никои нищо не публикува, хванал не хванал около софийските водоеми,поне да спести ме малко нафта , въобще този сезон нещо форума затихна.Днес към 9.30 се курдисах на Чепинския водоем, а там риболовци бол и си викам имали риболовци ще има и рибета. Да ама не ! След близо час спокойна плувка, отидох да поразпитам по рано дошлите но и те се оплакваха ,че няма кълване та.Събрах багажа и газ на Неговански водоем.И там риболовци и там мъртвило.Един двама бяха хванали рано сутринта по едно две рибета и толкоз.По зяпах половин час и си от праших към вкъщи.По пътя си викам отивам и на Мраморския водоем.Близо до водоема срещам един колега и ми казва ,че е без мислено да ходя,от сутринта нямал пипане,даже ми каза че е видял няколко умрели шарана??? Какво ли става в този водоем? Кръгом и в къщи.
Пишете за успехи и неуспехи не се срамувайте......
Прикачени файлове
Чепинския  водоем
Чепинския водоем
Негованския водоем
Негованския водоем
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

как е положението на Панчарево? Някой скоро ходил ли е?
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Скоро ходих на спининг - нито от лодка нито от брега признат на живот, 2 кутии с примамки сменени от силикони до воблери и блесни.... Хората се оплакваха че и мирна риба не се лови много добре - много редки бабушки и тук там някой уклей.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”