Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

@Пънча: Платиките са на стената. Излизат ето такива - само дребни:
20181028_082849.jpg
MartinEnchev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 22, 2018 11:15 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от MartinEnchev »

borislav bonev написа:Вчера на Панчарево костур и платички на стената.
Здравей колега би ли споделила на какво ги лови и по какъв начин. Благодаря предварително.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borislav bonev »

Лових на фидер с повод 70 см 0.10 и кука 18 с 2 питки.
dilval
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:06 pm
Местоположение: София, Горна Оряховица, Никюп

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dilval »

Днес на Челопечене на залива от към канала, 5 бабушки и 2 костура. Много зор при хубаво време. Сутринта започна да кълве добре, но падна мъгла и край! Поздрави!
msonic
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Яну 30, 2018 12:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от msonic »

Здравейте,чух от колеги,че на мрамор/волуяк се ловят големи шарани и реших да проверя как е. В неделя сутринта бях там към 6 и нещо и нещото което ме очуди беше,че имаше само един колега което за там ми се стори странно. След хвърляне на въдиците и разговор с него който е бил там над 15 16 часа и е имал 4 5 удара на каракуди се разходихме и видяхме нещо ужасно. Няма да коментирам купчините с боклуци от недобросъвестни колеги,а това че имаше умрели риби с размери над 3 4 килограма,а и това че нямаше никой там ме наведе на мисълта,че сигурно е отровена ( според мен) или е пуснато нещо с което да ги убие. Знаете колко време е необходимо да порастнат тези риби, а те са свикнали в тази вода там и в следващият момент да са опънати до брега. Колегата каза,че е разговарял като е пристигнал с по редовни на този водоем и те са казали, че от седмица две е спрял всякакъв риболов. След изпробване на каквото и да е на стръв на дъно и на плувка в рамките на няколко часа и аз се предадох. Дано да не са съсипали водоема... човешката глупост няма край просто
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, днес направих една разходка до два водоема Чепинци и близкия до него Него ван. Хубаво и слънчево време , тихичко само за риболов да ама рибоците си кротуват .На Чепинци излизат само супер дребни костурета и то с мъка . Направи ми впечатление , че вода та не е такава светло синя, както беше преди месец два а си изглежда ,,нормална" за водоема. Не мога да си обясня врящия ама направо ври от риба водоем Пчелина и пълната "апатия " из софийските водоеми.На Негован още по зле,като разпитах колегите от сутрина нямаха пипане. Въобще не си направих труда да вадя сопите. Газ към вкъщи ,купих си зеле за бидона, абе пеи сърце. :fishing3:
Прикачени файлове
Поне драгата си работи
Поне драгата си работи
И тук " мъртвило "
И тук " мъртвило "
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Kire 50 написа:Здравейте риболовци, днес направих една разходка до два водоема Чепинци и близкия до него Него ван. Хубаво и слънчево време , тихичко само за риболов да ама рибоците си кротуват .На Чепинци излизат само супер дребни костурета и то с мъка . Направи ми впечатление , че вода та не е такава светло синя, както беше преди месец два а си изглежда ,,нормална" за водоема. Не мога да си обясня врящия ама направо ври от риба водоем Пчелина и пълната "апатия " из софийските водоеми.На Негован още по зле,като разпитах колегите от сутрина нямаха пипане. Въобще не си направих труда да вадя сопите. Газ към вкъщи ,купих си зеле за бидона, абе пеи сърце. :fishing3:
За съжаление Кире,обяснението е едно и е до болка познато-тотално опоскани и все по тотално опоскани гьолове-дълбаем вече дъното. :(
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

bogno написа: За съжаление Кире,обяснението е едно и е до болка познато-тотално опоскани и все по тотално опоскани гьолове-дълбаем вече дъното. :(
Колеги богно и Кире... мога да споделя че тази година и аз нямах особени успехи по софийските локви. Каракуди излизаха тук там, костурчета... и тва е. Даже по платените е мъка. По някаква причина тази година риболовът беше в застой и рибата беше капризна или липсваща. Единственото по интересно беше че нещо ми счупи болонезата (за 20лв китайска) на плувка. Аванса не помогна.

Дали мрежи, дали времето... не зная. Около София беше мъртвило. Два пъти ходих на Дунав около Видин за по една седмица на гости и отвреме навреме за риба - нищо общо. На плувка излизаха доволно каракуди и дребни и едри(над 500 гр), шаранчета и те така - и дребни и малко по едри за плувка (2-3 кила). Уклейки много и така :)

Та не знам какво да си мисля.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,днес към 11.30 ч. хвърлих сопа на река Блато края на с. Мрамор до моста.За мое голямо учудва не водата що годе беше ,, чиста ,, .Нямаше е тази оцветена каша от хартия и не знам какво, която течеше миналата година. Стръв бял цървяк, захранка бял, сопа директна петица плувка 1гр. кукичка №14. Да и си хванах рибки към 25-30 бр. кротушки и едно кленче. :fishing1: А бе друго си е хванеш пуснеш и пак и пак кеф .И така до към 14 ч. докато местното стадо крави дойдоха да пият вода и една остана да лежи до водата,явно болна не знам.Е трябваше да се по мага, добичето да се изправи и да си отиде при стадото.Зор близо час бутане дърпане, е изяде и бая сопи по гърба но в крайна сметка кравичката се прибра със стопаните си.Риболова приключи но кефа си остана кротушки кротушки, ама си е друго а не спокойна плувка. Хващаш пускаш е това е .Съгласен съм с колегата bogno, за опосканите соф. водоеми, е ми да като се пълнят торбетата с дребосъци. Този риболовен сезон не беше много благословен за риболовците, дъжд ветровито лошо време . Пък и тази синкава вода която беше на Чепинци??? ВРЕМЕТО си указва съществено значение на рибата да ли ще се храни и ли не.Лятото един ден посетих три водоема за деня и на трите както казват ,,Тесла ,,Трябва да бъда честен от две три години на Негован и Чепинци не съм виждал мрежи е то не значи че него ТАРАШАТ!. И двата водоема са силно обрасли с тръстика и местата са силно ограничени, особено на Негован. Кой знае къде рибата се групирала и си трае е ми да ще чакаме по добри времена. Аз честно казано съм за едногодишна забрана за риболов! А и ИАРА да си върши съвестно работата. Успех и наслука !
Прикачени файлове
река Блато
река Блато
и кленчето
и кленчето
големината на кротушките
големината на кротушките
горкото добиче бая бои отнесе
горкото добиче бая бои отнесе
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Е на тва дърво точно отсреща, поне 3 плувчета съм оставил... Странно как не си хванал повечко клендаци, миналото лято съм правил по 15-20 бр. и то прилични от 200-500 гр. някои.... верно истралям сума бял ма па си е кеф. Чат пат имаше и по некоя каракудка. Ловех ги най много точно преди да стигне плиткажа.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

krasi_cska написа:Е на тва дърво точно отсреща, поне 3 плувчета съм оставил... Странно как не си хванал повечко клендаци, миналото лято съм правил по 15-20 бр. и то прилични от 200-500 гр. някои.... верно истралям сума бял ма па си е кеф. Чат пат имаше и по некоя каракудка. Ловех ги най много точно преди да стигне плиткажа.


Привет колега krasi , миналото лято бях с една година по млад а и много вода е изтекло от тогава. Ден с ден няма, място с място а и до риболовни умения е на ли ? Лятото си е лято зимата си зима, е надявам друг път късмета да ми е по добър. А тези две тополи сега са отрязани не дорязани,както са паднали клоните така си стоят,чакат по високо ниво на реката да ги отнесе течението.Както казват БЪЛГАРСКА МУ РАБОТА . Скромността краси ЧОВЕКА . Пожелавам ти успех. :fishing3: :fishing3: :fishing3:
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Много си прав колега, там на тая река ако ме питаш нищо не е както трябва. Успех и на теб!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

krasi_cska написа:Много си прав колега, там на тая река ако ме питаш нищо не е както трябва. Успех и на теб!
Благодаря много
gogata1982
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Юли 13, 2010 3:34 am
Местоположение: София / изток

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gogata1982 »

Колеги моля за съвет къде да метнем тия дни с колегите ...някъде на платено до 50 километра от София ама и риба да има да си направим закриване на сезона :)
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес на Пънча направих един чувал.

Преди:
20181111_081029.jpg
След:
20181111_082013.jpg
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”