Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, давам инфо от Световраченския водоем. Днес от 11 - 14ч. и тук Goshe, уклеи не излезе, бая захранка се хвърли / купешка / и бял и пинки но няма и помен от уклея. Излезнаха една дузина перки /бабушки / и това е. Информация от други колеги които бяха на водоема е че е тръгнал уклея и каракудата? Времето беше доста ветровито което пречеше на риболова, при кратко временно спиране на вятъра кълвяха бабките. Иначе пътя си е доста разбит и падне ли дъжд си само за джип. :lol: :lol: :lol: Това е положението ! Ей забравих - всички рибки си плуват във водата !!!
Прикачени файлове
водоема
водоема
размера на бабките
размера на бабките
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Какво не бих дал да си поцъкам дребосъци на плувка с директната петица :)

Фидери, шарани, сигнализатори... няма друго което да бие по усещане танцуващата плувка.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

VPredoev написа:Какво не бих дал да си поцъкам дребосъци на плувка с директната петица :)

Фидери, шарани, сигнализатори... няма друго което да бие по усещане танцуващата плувка.


А ми какво те спира да си цъкаш ????
:fishing1: :fishing1: :fishing1:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

Днес пробвах костурите по езерата около София,
За съжаление - без успех.

Но, за още по-голямо съжаление виждам, че с усилени темпове продължава затрупването на езерото Враждебна - Черното кафе.

В годините на соц-а така затрупаха десетки езера в землището на с.Чепинци и други.
Бяха чисти и красиви места за риболов и отдих сред природата.
На тяхно място сееха кукуруз ! :mrgreen:
Пълна идиотия.

В годините на капитализма засипаха езерата около Враждебна от страна на кв.Левски.
Сега е нещо като сметище.

Но общинарската алчност няма насищане.
И няма ИАРА, няма ЦРОО да се намеси.
Те участват само ако има някакви пари за усвояване.

Та, ако някой знае в коя община се пада това езеро, кварталът до него се казва - кв"Батареята",
Да напише, може и на ЛС, пък аз поне ще отида - да разбера какво са намислили. :mrgreen:
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Павел Три »

Ако ти се бори с вятърни мелници -опитай .
Късмет.Всичко е до късмет. :D
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Kire 50 написа:
А ми какво те спира да си цъкаш ????
:fishing1: :fishing1: :fishing1:
По локвите около София единствено на богров на големия гьол до драгата съм имал това щастие - да събера дребосъка. А сега е студено още и нищо не се обажда, тествах вече.

Та чакам да се стопли малко. :)
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

VPredoev написа:
Kire 50 написа:
А ми какво те спира да си цъкаш ????
:fishing1: :fishing1: :fishing1:
По локвите около София единствено на богров на големия гьол до драгата съм имал това щастие - да събера дребосъка. А сега е студено още и нищо не се обажда, тествах вече.

Та чакам да се стопли малко.
Днес е що годе тихичко и отиди на Световраченския водоем, Драговишгия и да видим какво ще напишеш ??? Успех !
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Кире, късно прочетох мнението ти. Сега се връщам от поредното капОчино. Уикенда гледах филма Мълчанието на фидерите - Панчарево, първа и втора част. Главни действащи лица са Високо Ниво и Ледена вода и Студен Вятър. Риби никакви. Колегите от другата страна на бъбрека и на моста и те гледаха същия филм.
IMG_20190331_071648.jpg
Това ли са двата водоема, за които говориш? И кой от трите на снимката е световрачанския, предполагам средния?
dragovishtica.JPG
dragovishtica.JPG (151.47 KiB) Преглеждано 2473 пъти
svetovrachane.JPG
svetovrachane.JPG (28.84 KiB) Преглеждано 2473 пъти
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

VPredoev написа:Кире, късно прочетох мнението ти. Сега се връщам от поредното капОчино. Уикенда гледах филма Мълчанието на фидерите - Панчарево, първа и втора част. Главни действащи лица са Високо Ниво и Ледена вода и Студен Вятър. Риби никакви. Колегите от другата страна на бъбрека и на моста и те гледаха същия филм.
IMG_20190331_071648.jpg
Това ли са двата водоема, за които говориш? И кой от трите на снимката е световрачанския, предполагам средния?
dragovishtica.JPG
svetovrachane.JPG
Привет V Predoev, да средния е !!! В ляво от него зад реката му казват / Патичарника / и той е добър за риболов. Драговишкия е този които си очертал !Слагаш плувка 05 - 075 гр. повод 008 - 010 мм, кукичка 16-18 № и почваш да къцаш и се надявам повече да няма оплаквания. След дребосъка ще дойдат и големите рибета. Желая ти успех
пп. Комшията си дойде от водоема Мрамор , каракудата е тръгнала хванал 8 бр.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, домочадието седи и чака топъл хлебец, аз на Ц.бара .Минавам и гледам народ по канала - имали хора има и рибета. Та от 1.30 - 15ч. на полу живи пинки забодах 4бр. каракуди. Нивото на водата е не повече от 40 -50 см. Та да си дойда приказката ,след дребосъка идват и по големите рибета. От преминаващи ловили на Мраморския водоем, народ бол яко вятър и почти нулев риболов. Две от рибетата си плуват във водата , а другите дадени на един човечец да си ги пръжне. Успех на всички
Прикачени файлове
народ и по канала Ц.бара
народ и по канала Ц.бара
що годе добри на размер, но са кожа и кости.За какво ги прибират???
що годе добри на размер, но са кожа и кости.За какво ги прибират???
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

По р.блато е слаба работа още.Два часа висене за две риби.Е,бяха прилични все пак.Кротушките още ги няма.

Изображение
Изображение
Изображение
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borislav bonev »

Днес на Панчарево добри бабушки на фидер от към гората срещу гребната база. Много лодки и силен вятър.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Още малко информация за Панчарево:
1. Местата около гумаджийницата - превзети са от водорасли навсякъде, на места има по 10-15-20 метра пояс от водорасли, и въпреки високото ниво на водата - няма удобни места за риболов.
2. Заливчето в най-плитката част, в дясно - около папурите се ловят единични малки каракуди (10 - 15 см). Няма бабушки още. Има само 2 подходящи места. Лови се на плувка. До носа на заливчето от към страната на Панчарево не може да се стигне без гумени ботуши. Подгизнало е и върви вода по нови поточета.
3. При вливането на реката все още няма влезли риби. Нищо не се лови.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Здравейте колеги,нещо ми се е доловила щука на спининг.Преди време някой от вас ми препоръча Безден.Дпколкото знам е платен и няма да има проблем със закона,но гледам там са два гьола.Та питам кой от двата,и как се стига с кола?Благодаря.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
stoiann80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 3:44 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stoiann80 »

bogno написа:Здравейте колеги,нещо ми се е доловила щука на спининг.Преди време някой от вас ми препоръча Безден.Дпколкото знам е платен и няма да има проблем със закона,но гледам там са два гьола.Та питам кой от двата,и как се стига с кола?Благодаря.
Костинброд - Петърч - Безден. А може и от пътя за Сливница да слезеш на разклона за Опицвет. Гьола е точно на входа на селото. От лявата страна се пада и пътя минава по стената му.

Bezden.jpg
Bezden.jpg (152.92 KiB) Преглеждано 1624 пъти
Прикачени файлове
Bezden.jpg
Bezden.jpg (152.92 KiB) Преглеждано 1624 пъти
Memento mori
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”