Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Soad_blaze
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 4:34 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Soad_blaze »

msonic написа:
Soad_blaze написа:Здравейте колеги,
Някой дали е ходил на Безден на яз. Бистрица да каже какви са условията. А и ако може инфо и за др. язовир там.
На яз.бистрица е 5 лева на пръчка,но не съм сигурен дали каракудата е червеноперката може да се взимат.Всичко останало може да се вземе като се плати или просто хвани пусни(това съм практикувал там).Водоема е приятен,чист има риби и заведение което е леко по скъпо,но в събота е неделя има много хора.
На другият съм ходил,но не съм пробвал понеже нямаше места.Той е по обрасъл с водорасли и май повечето ходят за щука (но не съм сигурен) миналата година по думи на колеги беше 6 лева на въдица,но нищо повече незнам.


Много благодаря за инфото колега.
За съжаление, обаче мисля в събота да го посетя и се надявам да няма много хора поради лошото време тези дни. Иначе се чудя м/у него и Мало Бучино, но един приятел каза че често пътува до Перник и не вижда коли на този язовир, което е малко странно. Но за сега везноте клонят към яз. Бистриця.
dobrin
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 2:10 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dobrin »

Колеги, гледам че Алино тази година е разрешен по време на забраната. Има ли някой по-прясна информация за там?
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

dobrin написа:Колеги, гледам че Алино тази година е разрешен по време на забраната. Има ли някой по-прясна информация за там?
и информация за Долно Камарци няма да е излишна ;)
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bisvas »

На Долно Камарци ходихме в събота , само дребни сланчаци и костурчета по 5-6 см. И две каракудки по стотина грама.
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

bisvas написа:На Долно Камарци ходихме в събота , само дребни сланчаци и костурчета по 5-6 см. И две каракудки по стотина грама.

Мерси колега, дано пораснат малко да може да зарадваме децата, защото няма нищо по-хубаво от гъсти костурчета и каракуди по 150-200гр. на плувка. Да може да начешем крастата, а децата да са с въдица в ръка, а не с телефон/таблет
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

Вчера на Богров на баластерните от 14.00-19.00 ч. без грам кълване на щука на местен слънчак, и на жито троха.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Някой с информация за Черното кафе Враждебна
Аватар
ogj
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 7:28 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogj »

Засипват го с бързо темпо.
прави каквото, трябва пък да става каквото ще.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

Миналата събота бяхме с дядото на Богоров на един от свободните гьолове в близост до платения. Места свободни почти нямаше а на малкото свободни реших да пусна сонара да не си губя на 100% времето. На повечето не даде никакви признаци на риби. На едно от местата пиукаше в близост до шавара и над дъното, та решихме да седнем там. Е осевн два слънчака друго не клъвна, не знам и не видях някой от останалите мераклии дали хвана нещо имаше много нахвърлени тапи ама ...
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

В момента на Панчарево горе от към поляната 3 рибаря са хвърлили въдици. А на вливането още няколко. Кой проверява ...
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

thunderboy написа:В момента на Панчарево горе от към поляната 3 рибаря са хвърлили въдици. А на вливането още няколко. Кой проверява ...
Колега, не че нещо ама....ти видя ли какво ловят?
Щот спокойно могат да се търсели щука.....а тя е разрешена в момента в почти всики локви.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

Бай Иван написа:
thunderboy написа:В момента на Панчарево горе от към поляната 3 рибаря са хвърлили въдици. А на вливането още няколко. Кой проверява ...
Колега, не че нещо ама....ти видя ли какво ловят?
Щот спокойно могат да се търсели щука.....а тя е разрешена в момента в почти всики локви.
Колега за да повдигам въпроса значи не са ловели щуки. Само един от видените рибари мяташе воблери и блесни, не видях тапи, всички други ловяха на плувка...
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

thunderboy написа: Колега за да повдигам въпроса значи не са ловели щуки. Само един от видените рибари мяташе воблери и блесни, не видях тапи, всички други ловяха на плувка...

Следващият път звъниш на 112 и им обясняваш на дълго и широко. Бавят се доста с реакцията, като първо ще те потърсят по телефона от районното и после ще прехвърлят сигнала на ИАРА.
msonic
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Яну 30, 2018 12:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от msonic »

Soad_blaze написа:
msonic написа:
Soad_blaze написа:Здравейте колеги,
Някой дали е ходил на Безден на яз. Бистрица да каже какви са условията. А и ако може инфо и за др. язовир там.
На яз.бистрица е 5 лева на пръчка,но не съм сигурен дали каракудата е червеноперката може да се взимат.Всичко останало може да се вземе като се плати или просто хвани пусни(това съм практикувал там).Водоема е приятен,чист има риби и заведение което е леко по скъпо,но в събота е неделя има много хора.
На другият съм ходил,но не съм пробвал понеже нямаше места.Той е по обрасъл с водорасли и май повечето ходят за щука (но не съм сигурен) миналата година по думи на колеги беше 6 лева на въдица,но нищо повече незнам.


Много благодаря за инфото колега.
За съжаление, обаче мисля в събота да го посетя и се надявам да няма много хора поради лошото време тези дни. Иначе се чудя м/у него и Мало Бучино, но един приятел каза че често пътува до Перник и не вижда коли на този язовир, което е малко странно. Но за сега везноте клонят към яз. Бистриця.
Колега,ходи ли на яз.Бистрица?Имаше ли някакъв риболов,ако си ходил?
dobrin
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 2:10 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dobrin »

Вчера (26.5) на баластриерите на Богров - слънце, вятър, слънчевки ... и това беше, поне при мене. Пробвах основно на хляб и жито, понеже червеите бяха зверски изяждани веднага.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”