Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
riddim
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Авг 17, 2010 5:48 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от riddim »

Здравейте!Искам да ви попитам в кой водоеми на Богров неплатени посока София-Богров има щука, понеже никога не съм ходил а като гледам на картата има и от ляво и от дясно на пътя малки водоемчета ?
nikozia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nikozia »

dancho77 написа: Щука ,костур,лин,шаран.каракуда,също мисля че има и амур.КНЯЖЕВЦИ ТРЯБВА ДА СЕ ПОДКРЕПЯМЕ !!! Успех колега :drinkers:
Мерси за бързия отговор колега,
:drinkers:
Спининг Клуб " АБИЧИ "
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14819
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

riddim написа:Здравейте!Искам да ви попитам в кой водоеми на Богров неплатени посока София-Богров има щука, понеже никога не съм ходил а като гледам на картата има и от ляво и от дясно на пътя малки водоемчета ?
Има във всички, и около Богров и останалите баластиери около северната дъга на околовръстното шосе.Друг е въпросът колко щука има, дали е активна и много други фактори.Дори и някъде да има успех, няма да се разчуе, защото после настава панаир. Само с ходене и упоритост около София може да имаш успех!!! Наслука :D .
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kmap »

G.Petkov написа:
riddim написа:Здравейте!Искам да ви попитам в кой водоеми на Богров неплатени посока София-Богров има щука, понеже никога не съм ходил а като гледам на картата има и от ляво и от дясно на пътя малки водоемчета ?
Има във всички, и около Богров и останалите баластиери около северната дъга на околовръстното шосе.Друг е въпросът колко щука има, дали е активна и много други фактори.Дори и някъде да има успех, няма да се разчуе, защото после настава панаир. Само с ходене и упоритост около София може да имаш успех!!! Наслука :D .
А някакви мирни риби(за начешване на крастата) ловят ли се по неплатените на Боргов?
Аватар
kabaero
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:17 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kabaero »

Има каракудки, уклей , червеноперка ама всичко е до ден .Понякога излиза и някое линче.
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kmap »

kabaero написа:Има каракудки, уклей , червеноперка ама всичко е до ден .Понякога излиза и някое линче.
Гледам,че на картата има няколко водоемчета.Къде се намира това,в което ги има тези каракудки,уклеи и т.н. по-точно? :mrgreen:
NAPALM
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 8:28 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от NAPALM »

Здравейте колеги,
днес бяха на санчо панса до негованската баластриера. Излета беше за щуки. На тапа една около кило, която се откачи до брега а на блесна нищо.
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kmap »

Днес цял ден на неплатеното на Богров:Положението е трагичко...Смених 4 места за целия ден,пробвах на тапа,дъно и плувка-за стръв използвах:бял,торен,земен червей,вардевас,хляб,2 вида захранки,каракудки,щипоци и кубинки.Обиколих половината язовир,като питах всеки един от рибарите какъв е улова му...Масово капо.Нито едно кълване...Трагедия :ANAL:
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

Вчера на Челопечене, един удар на стръв каракудка и се получи това:

Изображение

Точно 2 кила.

За голямо съжаление имаше и колеги, които прибираха писалките.

Имаше толкова тапи във водата,че не можах да метна блесна :shock: .
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от naskobo »

В неделя 07.11. много тегав риболов на костур, на рибе С голям зор двама души хванахме 20-тина костурчета, като се местихме на няколко места -до кулата, в заливите, къде ли не. Не видяхме и колегите да са наспорили. Водата падаше видимо.Пробвахме тролинг и силиконки, както и монтажи за бяля риба-абсурд . Изглежда костура още не се е групирал- не го открихме на обичайните за това време места.
Всъбота, 06.11. е било по-добре.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ben_lyusien »

Днес на Враждебна пълна 0 но искам да попитам дали има шаран и амур защото към 17 преди да си тръгнем се разиграха голями рибоци та ми е чудно дали неса шарани а хубавото време да ги е подлагало :?:
fido
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Окт 09, 2009 11:23 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от fido »

@Атанас - за кой водоем говорите г-не?

Неделя с 2ма приятели отидохме до Панчарево .. след ресторанта Лебеда слезнахме (7;15 сутринта) ,там едно заливче , позахранихме - червеноперка пълна 0 .. от нас надолу до последния човек под Гумаджийницата сичко КАПО. Към обяд 12-1 се преместихме към реката, малко по нагоре от моста на 1 дънер застанахме - кротошки и пескачи (мисля че така му се викаше) , дребнички на бял. Водата е студена , много бистра (което ме изненада много) и на реката и на язовира. Реката беше много плитка(което също беше странно).
Аватар
TRAP
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:10 pm
Местоположение: София/Видин/

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от TRAP »

ben_lyusien написа:Днес на Враждебна пълна 0 но искам да попитам дали има шаран и амур защото към 17 преди да си тръгнем се разиграха голями рибоци та ми е чудно дали неса шарани а хубавото време да ги е подлагало :?:
Има големи шарани и амури.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ben_lyusien »

TRAP написа:
ben_lyusien написа:Днес на Враждебна пълна 0 но искам да попитам дали има шаран и амур защото към 17 преди да си тръгнем се разиграха голями рибоци та ми е чудно дали неса шарани а хубавото време да ги е подлагало :?:
Има големи шарани и амури.
И аз така помислих много играха а ние за щука :D :D :D :D но както го дават хубаво и този уикенд ще се пробва за шарко
Мерси колега
Sikov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 2:10 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Sikov »

Здравейте колеги,
някой може ли да даде прясно инфо за платения до затвора в Казичене?Има ли активност на рибата и излиза ли уклей както преди за спасяване на капото?
Благодаря предварително!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”