Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
usmiwka
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 9:30 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от usmiwka »

quote="sandogb"]Колеги някой инфо за река Искър?[/quote]За река Искър -не,но за язовир Искър -да.Информацията ми е от събота-на местата след Щъркела кълвят платики тип"шамарче"(или шамар,зависи колко ти е голяма ръката),дребни костури и ...два уклея на фидер.Стръв-шарен червей и торен.Захранка-требе си.
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kmap »

Някой с инфо за Огняново дали има много хора и дали излиза нещо по-едно като шаран,бяла,костур?
horgasz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 1:42 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от horgasz »

kmap написа:Някой с инфо за Огняново дали има много хора и дали излиза нещо по-едно като шаран,бяла,костур?
Вчера (20.08.2012) бях там до стената. От сутринта около 8 до обяд само слънчаци. Рибата е навътре и на дълбокото (имах 2 яки удара на дънната въдица, проспани от мен :( , на стръв сладка царевица). На брега имаше 2-3 каравани, а към 10-11 часа досйдоха доста хора на плаж. Язовира е пълен с водна растителност и нивото му е паднало доста.
Аватар
JIBKATA
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 6:01 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от JIBKATA »

todoroshko написа:Аз пък да напиша за платената любов на седмиците.Собственика е почнал да пуска едни маломерни шаранчета 400-500гр.В събота вечерта до неделя сутринта две маломерки.На повечето колеги около мен даже не им и удари.Отписвам го и този гьол.
Колега,
аз бях там на 8-ми и на 17 - ти 8)
на 8-ми двама човека хванахме 40 шарана м/у 1 кг и 5 кг, а на 17-ти петнадесет шарана м/у 2 кг и 5 кг :P
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

Аз много го харесвах преди но там само дребни рибета пускат и цената за пръчка е доста висока. Вече ходя по други места. А седмиците вече умряла работа...Зачеркнах го още в началото на годината когато един киселяк дойде и направи забележка,че въдиците били от вън а не в колата.Ако иска може и в гъза му да се озоват.Другия път. Пазачите са нови и ще лети някой от тях в гьола скоро време...старите бяха пичове......заради тях поне ходех че не се правеха а тия новите ще ядат бой май скоро време....
Последно промяна от ogi_peugeot на Вто Авг 21, 2012 5:43 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
BACARDI
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 7:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от BACARDI »

Здравейте колеги днеска на пънчака много слабо . Бях застанал на лебеда малко по встрани и от 2те ми страни имаше по един колега и 2-мата спасиха капото с по 2 рибете , който незнма защо после ми ги предлагаха явно мисляха че ще взимам рибата но както и да е аз успях да хвана само 10-тина рибета на плувка на дъно никакво пипане . На плувката имах и едно късане безапелационно нямаше как повода е 0,10 . Срам ме е да покажа снимка но все пак ето :
Прикачени файлове
Снимка0126.jpg
Снимка0126.jpg (169.74 KiB) Преглеждано 999 пъти
Снимка0127.jpg
Снимка0127.jpg (115.95 KiB) Преглеждано 999 пъти
http://aquaristicabg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
DGK
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 1:27 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от DGK »

Колеги, имате ли прясно инфо за Горна малина и село Конска?
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Колеги, на Пожарево от 16.00 ч. на 20.08 до 19.00ч. на 21.08 само 3 каракуди. Едната към кило удари по обяд на хранилка. Другите 2 около педя на царевица, на плувка.Абе умряла работа. 6 дънни пръчки и три на плувка и това е.С колегите се отвисяхме. А и раците не го вземат. Така беше по целия гьол. Пробвах на дребни рибета за костур. Резултата - костурчета колкото цигара. Язовира е спаднал с около 20 см. НА СЛУКА.
Последно промяна от lazo65 на Сря Авг 22, 2012 6:42 pm, променено общо 1 път.
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

itodorov написа:Някой да има прясно инфо за Чепинци или Челопечене?
На Чепинци ходих миналата седмица и костура гонеше много, иначе излизат бабушки, червеноперки и едни други бонуси след обилна захранка :wink:
Аватар
BACARDI
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 7:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от BACARDI »

Знам че е отпускарски сезон ама много ми е чудно защо никой несподеля информация и си траят старите кучета . Много ме съмнява че никъде не кълве и за това да си траете просто не искате да става навалица там където дава знам аз . Пишете каквато ида е информация нее нужно да сте хванали 10 кила риба за да пишете във форума .
http://aquaristicabg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
boreto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 808
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 11:17 pm
Местоположение: Doncaster-UK
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от boreto1 »

е на Суходол шарана си дава прилично на тежко
Аватар
BACARDI
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 7:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от BACARDI »

Утре пак съм на пънча дано този път рибата е в добро настроение и ме зарадва отново съм й приготвил 2кг захранка червей за стреляне и този път и коноп пък да видим какъв ще да е резултата този път . Очаквайте репортаж ...
http://aquaristicabg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
devil20
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 2:45 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от devil20 »

Ако някой има информация за яз. Искър (предварително се извинявам ако въпроса ми не е за тук) да сподели как? с какво? къде? и дали е удачно да се лови на блесна :) ... в неделя ще ходим с приятелчета и ми трябва поне малко инфо, а като се върна аз ще споделя.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jasonsmith »

Днес се върнах след три дневен излет на яз. Искър. Ври от платика и костур, през целият ден кълве, търсиш големи дълбочини, поне при мен беше така. На фидера ги съдирах, и още на втория ден ми писна. Почнах да търся шаран, пет кг царевица, петно на 50м от брега, на косъм с четири царевици, отново гадната платика. Пасажите с костур са огромни, направо ври навсякъде. За него блесна 1-2 номер, рано сутрин и вечер. Аз поне така го ловя, а най-успешен монтаж е на плувка стръв малко рибе или торен. Не се обадиха нито сом, нито шаран, за които поначало бях тръгнал, още е рано за тях ми се струва.
Аватар
BACARDI
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 7:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от BACARDI »

Ами такам ситуацията не пънча си е пак същата много труден риболов до обяд след това просто е мъртвило и към 5-6 вечерта почват да играят риби ама не кълватможе би по късно и това ще правят но не ми се седеше пък и свърших захранката и стръвта . Като цяло риболова протече трудно захраних стабилно първоначално със захранка на ван ден енде + червей и конов от консерва който ги стрелях отделно и с прашката и подвах по 1-2 малки топки почти през целия риболов . Резултатът не е кой знае какво но пък аз и на това съм доволен ето и снимчица :
П.П. Забравих да кажа водата спадаше постоянно от 6:30 до 18:00 падна с около метър и половина брегова ивица .
А и една приятелка пък се разписа с един голям клен но чакам снимка от нея да го покажа тя ловеше на 40-50 метра в страни от мен . А да и мястото отново беше след лебеда .
Прикачени файлове
Снимка0129.jpg
Снимка0129.jpg (127.02 KiB) Преглеждано 686 пъти
http://aquaristicabg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”