Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

chirusa_bg написа:Сега мизерията е потресаваща. Сметището работи и е някакъв ужас, особено при подходящ ветрец..
Май ме отказа.

Враждебна не е в списъка с разрешените, следователно остава в забранените. Възможно е и да е пропуск в заповедта, но аз не бих рискувал.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от С. Димитров »

На ПЪНЧА, покрай зарибяване с щучки през последните 4 години, явно и поради огромните петна от водорасли вече има популация от щуки. В неделя, обаче обикаляйки язовира видях не на едно место семейства "месари", които пускат по 7 - 10 въдици - тапи с бабушки за стръв на щука. Както се казва "юруш на маслините". Видях и колеги блеснари, които след един час блеснене на "клатушки" уловиха една щучка около 1,5 кг. За последните - евала, газят, обхождат, търсят, замятат, експерементират като сменят блесни и воблери и т.н. Но не ги понасям тези с многобройните тапи.
dianstefanov89
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 11:32 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dianstefanov89 »

Потвърждавам за щуките на пънча :) Плувка 1гр, повод 0.10, кука 16 и малка кубинка за стръв. Естествено не ги прибирам, но кефа е къде къде от риболова на червеноперки. :)
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Колеги препоръчайте места на Пънча за спининг. Идеята ми е да се разходя, да хвана тен, да почистя от мизерия, а пък ако се закачи някоя зъбатка - добре дошла ще я документирам и обратно във водата. Искам да отида по-скоро на разходка с въдицата , а не с цел сериозен риболов.
Мерси предварително.
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

...........

По темата: На Негован дава доволно костурчета и бабушки.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Темата е за риболов. Придържайте се към заглавието.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Mistor ribar
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mistor ribar »

За мен добри места за щучки е около моста,но са много малки!Вчера севте на Пънча,до 10ч. яко изпускане на водоема, течение все едно си на река,след 10 започна пълнене и нивото се качи над метър.Слаб риболов 8бр.костури и 2баби.Да имаше разправия с колега хвърлил 7 тояги? И познатата история с боглуците.А да рибетата върнати във водоема- това от мен.
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tonkatabg »

crazybot написа:...........

По темата: На Негован дава доволно костурчета и бабушки.


Колега може ли да кажеш къде ги лови тези костури и на какво кълвяха и колко са големи ?
Аз днеска до обед с 300 зора хванах 20 уклея...,а колегите по 5 най-много и не видях някой да лови костури .
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

От 07.00 до13.00 на Хераково пълна трагедия.От начало след захранването те налитат много малки кленчета от калибар 5 - 8 см.След това почва да се върти толстолоб и всичко изчезва.Равносметката за целия риболов е 4 каракуди ,1 клен 20 см.и много дребосък.На царевица не пипа.
Иво Андонов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 10:08 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Иво Андонов »

Около гумаджийницата ги ловят щуките,на издължени колебаещи блесни колега tonkatabg утре ще хванеш и ти някоя нема се плашиш
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

Днес на Панчака водата се покачва яко,и ледена от 6.00-14.00ч. нивото се вдигна с половин метър.Месарница за щука е пълна,кой с колкото въдици има за щука толкова хвърлил един 5,друг по 7 сопи и всичко се прибира нямам думи!Аз общо взето играех на всичко коз както с 1 шукарка на класика тапа с каракудкаи 1 болонезка каквото излезе,но дребната риба беше трагедия не се влияеше по никакъв начин от стрелба с червей и захранка, както и дистанцията на която я търсех и вида на стръвта.За времето което бях днес около 8 часа, резултата беше 30-на баби и няколко костурчета от детската градина, като всичко си плува по-живо,по здраво обратно.Резултата от щуката с едната тапа,беше 6 удара, от който 2 не можах да изкарам явно бяха доста дребни и не се закачиха,от останалите 4 удара резултата беше 3 бебешока около 30-35 сантиметрови весело плуващи си обратно в Панчака и 1 една по-добра към кило и нещо.Това е за днес.
Останете със здраве и един апел към колегите щукари (месари описани по-горе от мен кой с колко въдици лови и т.н) пазете това което имаме сега за да има и за утре,а не да съжаляваме в други ден,че капото е пълно, ако ме разбирате!

П.П. Моля, ако някой от ИАРА София прочете този пост след опити да подадем сигнал,но никой не вдигна телефоните, за касапницата на щука на Панчака, проверявайте по-често в района на гумаджийницата и устието да предотвратим това безобразие на прибиране на маломерни шуки и риболов с по 10 сопи на човек,докато е време...иначе за в бъдеще пак ще си смучем пръстите!
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от geibriel »

Неска на Пънча (до чешмите с топлата вода), за 1 час хванах няколко костурета,ама слаба работа. Тия с канутата дигат нервите,минават на 5 м. от брега и замисления риболов на мач на дистанция нямаше как да се състои,карай другия път;]
Изображение
Изображение
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

piso написа:Днес на Панчака водата се покачва яко,и ледена от 6.00-14.00ч. нивото се вдигна с половин метър.Месарница за щука е пълна,кой с колкото въдици има за щука толкова хвърлил един 5,друг по 7 сопи и всичко се прибира нямам думи!Аз общо взето играех на всичко коз както с 1 шукарка на класика тапа с каракудкаи 1 болонезка каквото излезе,но дребната риба беше трагедия не се влияеше по никакъв начин от стрелба с червей и захранка, както и дистанцията на която я търсех и вида на стръвта.За времето което бях днес около 8 часа, резултата беше 30-на баби и няколко костурчета от детската градина, като всичко си плува по-живо,по здраво обратно.Резултата от щуката с едната тапа,беше 6 удара, от който 2 не можах да изкарам явно бяха доста дребни и не се закачиха,от останалите 4 удара резултата беше 3 бебешока около 30-35 сантиметрови весело плуващи си обратно в Панчака и 1 една по-добра към кило и нещо.Това е за днес.
Останете със здраве и един апел към колегите щукари (месари описани по-горе от мен кой с колко въдици лови и т.н) пазете това което имаме сега за да има и за утре,а не да съжаляваме в други ден,че капото е пълно, ако ме разбирате!

П.П. Моля, ако някой от ИАРА София прочете този пост след опити да подадем сигнал,но никой не вдигна телефоните, за касапницата на щука на Панчака, проверявайте по-често в района на гумаджийницата и устието да предотвратим това безобразие на прибиране на маломерни шуки и риболов с по 10 сопи на човек,докато е време...иначе за в бъдеще пак ще си смучем пръстите!
Значи неделята може да има бити хора, на мене така ми се струва. Ще звъня и на ИАРА ако трябва 10000 пъти докато не дойдат, ако пък вземат да не дойдат отивам в офиса им.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

Изображение





Изображение





Изображение
a3rll
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 09, 2012 8:53 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от a3rll »

20150506_172433.jpg
20150506_172433.jpg (4.19 MiB) Преглеждано 1188 пъти
Днес бях на панчарево на пикник и минах да видя как върви риболова. Тъй като не познавам водоема ще ви кажа от къде минах. От спирка "плажа" надолу, направих няколко снимки. Един колега от на 20 метра хвана или едра каракуда или дребен шаран, като цяло мисля че направиха силен риболов колегите. Наслука и следващия път с въдица :)
20150506_172446.jpg
20150506_172446.jpg (2.96 MiB) Преглеждано 1188 пъти
20150506_172427.jpg
20150506_172427.jpg (4.3 MiB) Преглеждано 1188 пъти
Прикачени файлове
20150506_172427.jpg
20150506_172427.jpg (4.3 MiB) Преглеждано 1188 пъти
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”