Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

Не бях ходил на Панчарево поне две години и днес направих просто разходка от към плажа.
Заради израсналият папур местата са малко, но имаше хора.
Майсторите ловях каракуди по 200-250 гр , в реката дърпаше уклей !

Не бих казал, че е високо нивото, защото е имало години, когато ловяхме от върха на дигата,



Изображение





Изображение
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

Вчера на Богоров на първия гьол като се идва от София от 18. до 19.30 на спининг без удар
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

В неделя на Враждебна-свободния. Народ много ама само по плиткото се обаждаше риба и то епизодично, излизаха какви ли не гадове - платика, уклей, лин, слънчак, каракуда, костур, а някои ловиха добри кленове. Костура лина и каракудите дето се хванаха бяха малки и ги върнахме обратно да растат. За щука бяха нахвърлени много тапи, но не видях някой да има удар.
Рапорт даден.
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
ogj
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 7:28 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogj »

Добре рапортуваш, ама Враждебна е в забрана до 15.06. - 530 м.н.в. Друго е че няма кой да проверява.
прави каквото, трябва пък да става каквото ще.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

В Б.Г.никой не обича да чете закони.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

thunderboy написа:В неделя на Враждебна-свободния. Народ много ама само по плиткото се обаждаше риба и то епизодично, излизаха какви ли не гадове - платика, уклей, лин, слънчак, каракуда, костур, а някои ловиха добри кленове. Костура лина и каракудите дето се хванаха бяха малки и ги върнахме обратно да растат. За щука бяха нахвърлени много тапи, но не видях някой да има удар.
Рапорт даден.
Колега, мисля да посетя гьола до летището в събота, за този ли имаш предвид? И къде е удачно да се застане за дъно за мирна риба и плувка за дребосъци? :)
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

VPredoev написа:Колега, мисля да посетя гьола до летището в събота, за този ли имаш предвид? И къде е удачно да се застане за дъно за мирна риба и плувка за дребосъци? :)
това, което е до метростанцията на летището ли ? или което е в Батареята
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

bullbg написа:
VPredoev написа:Колега, мисля да посетя гьола до летището в събота, за този ли имаш предвид? И къде е удачно да се застане за дъно за мирна риба и плувка за дребосъци? :)
това, което е до метростанцията на летището ли ? или което е в Батареята
Capture.JPG
Capture.JPG (19.81 KiB) Преглеждано 2836 пъти
Ето това :) Обмислям да бъда от страната на пистата, ако има места.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Там мястото е сравнително по плитко в сравнение с останалата част от водоема. миналата година там се ловяха по някоя каракуда, но има много водорасли по дъното и трудно се открива чисто петно на дъното или поне на мен беше трудно. Пиши после ако решиш какво е станало.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

glmv написа:Там мястото е сравнително по плитко в сравнение с останалата част от водоема. миналата година там се ловяха по някоя каракуда, но има много водорасли по дъното и трудно се открива чисто петно на дъното или поне на мен беше трудно. Пиши после ако решиш какво е станало.
А къде е подходящо за дъно на хранилка тогава? Никога не съм ходил на водоема, затова питам. Също може Богров или Кривина. Ако някой знае подходящо място за дънни въдици с хранилка да каже, мисля да заложа на царевица :)
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gogibo »

Като стигнеш гробищата на Кривина,минаваш по черния път западно на гробищата и караш само на право без да се отбиваш никъде в дясно.След 1.800 м ще стигнеш до големи 3 тополи.Колата на сянка,а ти наоколо.Щука,каракуда,червеноперка,костури по 30-35 см.Водорасли до брега- много,но ще си намериш петна за ловене.Малките слънчевки са добра стръв за големия костур.Лани стоях 8 дни заради костурите.Страхотни са,кълват след 3-3.5ч следобяд.Нощем само каракуда,но не съм хващал по голяма от 600 гр.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, :fishing1: Какъв ще е статута на яз.Маслово след състезанието на 17.06.2018г. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

До колкото знам от няколко години Маслово е под крилото на общината :-(Костинброд:-).Вече не е арендован и е свободен с билет.За състезанието го зарибяват и после няколко дни е събор от местни риболовци.Като свършат лесните риби си остават местните майстори който от години си ловят по някоя голяма каракуда или щука.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

djago1981kn написа:До колкото знам от няколко години Маслово е под крилото на общината :-(Костинброд:-).Вече не е арендован и е свободен с билет.За състезанието го зарибяват и после няколко дни е събор от местни риболовци.Като свършат лесните риби си остават местните майстори който от години си ловят по някоя голяма каракуда или щука.

Благодаря много, в квартала се разправя,че първо трябва да се мине през Кост.община да се плати някаква сума и вече ще се има целогодишен достъп до водоема ???? Успех на Всички през новия сезон :fishing12:
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Панчарево е като боза след дъждовете.Изпускат го ударно и поне около стената риболовът е слаб.2 едри дедушки и десетина дребни уклея,иначе риба играеше.Към два часа висях с надеждата да потръгне в мрачното и хладно време,ама .й.Викам си-сигурно е имало земетресение инаистина...https://dariknews.bg/novini/liubopitno/ ... ia-2104052

Изображение
Изображение
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”