Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от power123 »

Някакво инфо за яз.Искър или е рано?
Titosf
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Мар 31, 2018 11:45 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Titosf »

rumen_vasilevvv написа:
Titosf написа:Вчера на платеното на Пънча доста силен риболов на хищници. За 3 часа извадих 5 щуки с размер между 2 -3 кг, едно сомче 3кг и за голяма моя изненада една бяла риба!
Колега може ли да дадеш малко повече информация за риболова там. На какво ги лови и може ли да се връщат рибите или трябва да се закупят, и колко пари е на въдица.От колко часа отваря водоема.
Водоема отваря в седем сутринта работи всеки ден! Лових ги на спининг , разрешено е с воблери и силикони, като воблера трябва да е с еденична кука! По неясни за мен причини се мръщят за блесните и клатушките с еденични куки. Макар че не липсваха колеги големи клатушки с тройки и подобни. Само пъстървата неможе да се връща. Таксата е 5 лева на въдица!
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

power123 написа:Някакво инфо за яз.Искър или е рано?
И мен силно ме вълнува Искъра, някой ако има инфо... :fishing6:
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thebigtourist »

Днес на Огняново малко измъчен, но не празен риболов - опитах да се настаня на залива от към Голема Раковица, лявата страна, нооо реки§ката долу след асвалтовия път си тече смела, та оставих колата и после с багажа до където успях да стигна. Рано сутринта ветрец и никакво движение, но после се успокои и без да броим стандартните и малки костури, най-интересното беше 3 по-мощни повличания - 1 реализирах да докара до брега каракуда над 1/2кг, другите две ми се откачиха още във борбата с водата, понеже държах на малка кука, но предполагам бяха същите животни. Това до обед, после не знам.
От пътя видях колеги добре заседнали в залива отсреща, ако някой е тук може да разкаже.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Колеги, знам че има някакъв риболов на Панчарево, но някой има ли прясна информация от тези дни? Нещо съм се намислил за утре.
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

На панчарево бях срядата следобяда,щото и на мен ми се ловеше тия дни,да видя какво е положенето.Нивото високо,на гумата 2-3коли,на моста и под него 5-6 колеги и на стената още няколко.Повисях известно време и не видях никой да извади нещо.Риби също не играеха,а имаше слънце и беше топло.Слабо.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

krasi_cska написа:
power123 написа:Някакво инфо за яз.Искър или е рано?
И мен силно ме вълнува Искъра, някой ако има инфо... :fishing6:
Кълве добре вече.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

chirusa_bg написа:
krasi_cska написа:
power123 написа:Някакво инфо за яз.Искър или е рано?
И мен силно ме вълнува Искъра, някой ако има инфо... :fishing6:

Кълве добре вече.



Добре, че е добрия Чирус да ви отговори ! :D
Темата за яз.Искър е следващата, под Софийската ! :wink:
Там си пише всичко !
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kozbi »

thebigtourist написа:Днес на Огняново .... най-интересното беше 3 по-мощни повличания - 1 реализирах да докара до брега каракуда над 1/2кг, другите две ми се откачиха още във борбата с водата, понеже държах на малка кука, но предполагам бяха същите животни...
Как ме заинтригува ... утре или в неделя ще се пробва следобедно време :) . Пък ако направя нещо смислено - ще пиша в темата за яз.Огняново , че си има отделна тема :) .
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Някой има ли информация за Волуяк? На Панчарево добмоста от дясно има риболов на дребни баби. Дистанция 20 м фидер, на късо също има риби
rabota76
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 3:59 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rabota76 »

Някой да има инфо за Мало Бучино
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Petar Naydenov »

Вчера на Волуяк за цял ден десетина каракуди размер "шамарче" , няколко маломерни шаранчета и "милиони" хора .Рибите кълват на бял и торен , както на плувка така и на дъно .
Около язовира е изключителна мизерия , а отскоро / поне аз го виждам за първи път/ има и сметище съвсем близо до язовира .
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Petar Naydenov написа:Вчера на Волуяк за цял ден десетина каракуди размер "шамарче" , няколко маломерни шаранчета и "милиони" хора .Рибите кълват на бял и торен , както на плувка така и на дъно .
Около язовира е изключителна мизерия , а отскоро / поне аз го виждам за първи път/ има и сметище съвсем близо до язовира .
Сметището си е от край време, а на Волуяк масове се взима зарибителя от миналата година - шаранчета по един пръст. Докато някой не поплува няма да се оправят нещата на тоя гьол.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

В събота направих едно Панчарево на бъбрека. Има риболов, но доста труден, а аз допълнително си го усложних като реших да ловя със слайдер /за първи път ми е/, а не с ваглер. Водата е ледена, нивото се мени драстично, рибите са мудни и кълванетата почти не се забелязват. Повод 0,10 и 0,08 не забелязах разлика в кълванетата между двата, за монтажа нищо няма да ви кажа, защото яко се уплиташе :lol: Резултата беше тридесетина риби: бабушки /никак не лоши/, дребни платички и две костурчета.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Petar Naydenov написа:Вчера на Волуяк за цял ден десетина каракуди размер "шамарче" , няколко маломерни шаранчета и "милиони" хора .Рибите кълват на бял и торен , както на плувка така и на дъно .
Около язовира е изключителна мизерия , а отскоро / поне аз го виждам за първи път/ има и сметище съвсем близо до язовира .
Благодаря за споделеното.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”