Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

feedermania написа:Колеги искам да споделя с вас че риболова на язовир Суходол е пълен майтап! Днес от 30 коли се хванаха около 10 пъстърви и то от не трофейните. Арендаторът уж е пускал трофейни но от тях няма и помен никой не хвана голяма риба от всички хора. Искам да ви кажа че арендаторът мина и извади две големи риби от садката и ги даде на един човек да се снима с тях след като ги пусна в живарника си за уж хванати, но въпреки нямането на риба от 3.11 вдига таксата на 12лв на въдица. Днес пробвах на всичко възможно но нямах успех подхранвах с гранули за пъстърва имаше и хора които хранеха и с кус кус и нищо не хващаха просто това място вече не е добро за един хубав риболов. арендаторът мина и влезе във водата точно там където две момчета си захранваха и хвърляха въдиците си крайно нетактично. Останах потресен от видяното днес. Не мисля че скоро пак ще посетя този язовир ако въобще го посетя някога. Снимки с големи риби се качват но колко са истински??? Както казах по горе видях лично как се извадиха от садката две пъстърви видимо доста големи и се пуснаха в живарника на човек малко по встрани от мен все още не съм видял качените снимки но и да не се качат това ми напомни да не вярвам на това което виждам. Оставям ви да си прецените дали си заслужава риболова на този язовир.
колега и аз днес бях там, по-точно на стената. Видях и аз случката с тия- снимаха се и си я пуснаха обратно в садката ЦИРК. Една маломерна пъстъряа за цял ден, около мен само 1 чивек извади 3 броя пак от маломерните.... и тоя гьол влиза в черния списък.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Ами колеги не знам кога арендаторът ще се осъзнае че не може само да вдига таксите и да ги събира. Това вчера ми беше четвърто капо за пъстърва за шаран не знам как е но предполагам че е същото имаше много колеги които се оплакваха че вече положението е много зле. Аз започвам да търся нов гьол на който ще хващам повече. Давайте предложения че вече не знам къде да ходя и аз.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

За това отдавна всички арендовани гьолове съм ги пратил в черния списък. На повечето "рибата" не е във водата, а сме ние. Има достатъчно места около София за свободен риболов и там кой каквото може това ще направи, но някакъв риболов има, а ако ви се яде риба има места на, които продават жива пъсътрва - по-евтино излиза.
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ILEGAL »

feedermania написа: Аз започвам да търся нов гьол на който ще хващам повече. Давайте предложения че вече не знам къде да ходя и аз.
Отиваш на Доганово, 5 лв. такса за пръчка, 5 лв. килото (ако не са сменили условията де) :roll:
Иначе риба доволно, даже понякога е дразнещо че отиваш там и седиш само два часа, щото си хванал две три кила и трябва да си ходиш....
vaskostoev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 2:16 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vaskostoev »

В момента съм на Суходол и положението е плачевно.Тоя дето събура таксите вика:Хайде ,хващайте големите пъстърви.До този момент видях един колега да хване едно пъстърве около 200-300 грама.На гьола има около 40 коли и никой нищо.Ще се търси нов гьол,на този няма да стъпа повече
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Колеги,не консумирайте риба от Суходол.Просмуква се вода от сметището в язовира.Преди много години имаше и масови изтравяния на риба там.Аз от тогава съм го отписал./
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Вчера се прецаках та отидох на тоя умрЕл суходол, отивам сега да преслушам платеното на Пънча, дали са пуснали пъстърва и бай Шаро дали е активен....
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dragonaz »

krasi_cska написа:Вчера се прецаках та отидох на тоя умрЕл суходол, отивам сега да преслушам платеното на Пънча, дали са пуснали пъстърва и бай Шаро дали е активен....

Последна актуална информация за платеното на Панчарево. Спининга е забранен. Според това, което ми обясниха причината да се забрани освен изброените причини по-горе и е факта, че спинингисти масово са търмачили миналата година и мирна риба - шарани и то съвсем целенасочено. Много риба е измрял следствие на което.
Изображение
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

А за Пожарево някой инфо има ли? Риба са пускали, но взима ли?
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги искам да ви попитам за седмиците, на Пожарево, на негован платеното и на който и да е язовир в радиус 10 км от София как е и на какво взима как взима и т.н. къде се застава и ако може с повече подробности като цяло за риболова. И регламентът ако може да не е с плащане на рибата защото на повечето места пъстървите не се връщат а да отида и за един два часа вече да се притеснявам дали ще ми стигнат парите за да я платя не е за мен. Благодаря ви предварително.
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thebigtourist »

dragonaz написа:
krasi_cska написа:Вчера се прецаках та отидох на тоя умрЕл суходол, отивам сега да преслушам платеното на Пънча, дали са пуснали пъстърва и бай Шаро дали е активен....

Последна актуална информация за платеното на Панчарево. Спининга е забранен. Според това, което ми обясниха причината да се забрани освен изброените причини по-горе и е факта, че спинингисти масово са търмачили миналата година и мирна риба - шарани и то съвсем целенасочено. Много риба е измрял следствие на което.
Здравейте. Там щука има ли, и ако да предолагам на рибе ще трябва да се търси? Искам да заведа малкия някъде за щука около София.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

miro253 написа: ....За това отдавна всички арендовани гьолове съм ги пратил в черния списък..... Има достатъчно места около София за свободен риболов и там кой каквото може това ще направи .....

Здравей Миро,

Аз риба почти не ям, ако хвана я връщам или раздавам.

Ама можеш ли да ми посочиш места около София, които в периода ноември - март да дават риба.

Ако има лед, аз си знам къде.
Става дума за други, незамръзнали езера.
Щъркела и Понтоните са ясни ! :wink:

Щото на платените - през зимата все пак хващам, понякога повече, понякога по-малко,
Но има риболов, има интрига ! :D

Е, и там не всички хващат !
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Привет колеги. Малко прясна информация от Пожарево. На стръв върви добър риболов. Нямаше колега, който да не си е хванал 3-4 пъстърви. За съжаление на спининг рибата все още не е толкова активна и не гони изкуствени примамки настървено. Ловят се редки риби, но трудно. За момента на Пожарево все още по-удачният метод на риболов е на стръв.
Това е от мен
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Стане ли ноември и тази тема се обръща на пълна чобания. Тук има ли пъстърва, там има ли пъстърва, тоя арендатор какъв бил педераст, оня какъв бил гей...Хем ви лъжат, хем продължавате да ходите, че се и оплаквате после.
Улов на дъгова пъстърва на 100% има на едно място - МЕТРО КЕШ ЕНД КЕРИ!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

G.Petkov написа:
miro253 написа: ....За това отдавна всички арендовани гьолове съм ги пратил в черния списък..... Има достатъчно места около София за свободен риболов и там кой каквото може това ще направи .....

Здравей Миро,

Аз риба почти не ям, ако хвана я връщам или раздавам.

Ама можеш ли да ми посочиш места около София, които в периода ноември - март да дават риба.

Ако има лед, аз си знам къде.
Става дума за други, незамръзнали езера.
Щъркела и Понтоните са ясни ! :wink:

Щото на платените - през зимата все пак хващам, понякога повече, понякога по-малко,
Но има риболов, има интрига ! :D

Е, и там не всички хващат !
Панчарево около бъбрека, рекичките в близост до София в района на Мрамор, Костинброд и др. могат да донесат слука ако има условия. Не се познаваме, но тук от форума задочно - на теб ли да ти ги обяснявам? :D
Зимата не ми е до риболов /гледам да си карам ските/ и той не ми е силната страна по това време.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”