Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от 6tukara »

Благодаря на включилите се, може би на Чепинци ще му отделя време другият път. Денонощните мрежи и тока таковат рибата. Панчарево и аз го харесвам, но там проблема се явява веца, сега когато яз Искър е пълен веца работи яко и за 4-5 дни се сменя целият обем вода и е постоянно студена. Миналата година авгус месец пак така работеше яко и водата беше 12 градуса-реших че ми се е развалил сонара :D .
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

milenminds написа:...... Повечето са писалки по 50-70 см , но за забава стават - хвани пусни :)

"Писалка" с дължина 70 см, си е щука над 2 килограма,
Иначе е хубаво, че в Панчака има толкова много и големи щуки.
Също така съм сигурен, че колегите хванали щука от 2 кг я пускат веднага.





6tukara написа:Здравейте, може ли няко да сподели какво се случва на Негован голямото, защото онзи ден за 6 часа търсене на хищник на воблери нямах пипане, а и на сонара риба почти нямаше.

Голямото езеро Негован е с особен характер.
Имал съм години с приличен успех при хищниците.
А други - слабо или нищо.

Нямам разумно обяснение.
SammyLee
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 6:25 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от SammyLee »

Това зад ски влека ли е или по навътре?[/quote]

Зад влека е. Точно до затвора. Таксата е 7 лв. за три пръчки и рибата не се плаща
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

G.Petkov написа:
milenminds написа:...... Повечето са писалки по 50-70 см , но за забава стават - хвани пусни :)

"Писалка" с дължина 70 см, си е щука над 2 килограма,
Иначе е хубаво, че в Панчака има толкова много и големи щуки.
Също така съм сигурен, че колегите хванали щука от 2 кг я пускат веднага.





6tukara написа:Здравейте, може ли няко да сподели какво се случва на Негован голямото, защото онзи ден за 6 часа търсене на хищник на воблери нямах пипане, а и на сонара риба почти нямаше.

Голямото езеро Негован е с особен характер.
Имал съм години с приличен успех при хищниците.
А други - слабо или нищо.

Нямам разумно обяснение.
Колега за мен трофейна и хубава щука е над 5кг и пак не бих я взел. Практикувам риболова за кеф и спорт. Рибата без значение каква е в 99% от случаите я пускам, като не задължавам никой да прави същото. Забелязвам, че колкото повече риба пускам, толкова по-добри резултати имам на определени места. Преди 4 години имах излет с 9 щуки на Панчарево - свободното езеро, като бяха между 1.200 кг до 3.400 кг, всички върнати. За съжаление от тогава не съм имал толкова силен риболов, но вярвам, че хвани пусни става все по-популярна практика и надеждата ми е след години да има много по-сериозна популация на всякакви видове.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

В интерес на истината, по различни причини, през последните години и аз пускам голяма част от рибата, която хващам.
Въпреки това, "писалки" наричам щукичките по 30-40 см.

Разбира се, всеки има свои критерии за трофейни риби, като има предвид какво лови.



Но, тъй като все пак съм изял много щуки през годините,
Мога категорично да твърдя, че тази риба губи кулинарните си качества с увеличаване на теглото.
Месото на щуките над 2 килограма е сухо и тричаво.
Много отдавна съм спрял да прибирам щуки над 2 килограма.
Може да я подаря, но не и да я изям.
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mr. Angelov »

SammyLee написа:Това зад ски влека ли е или по навътре?
Зад влека е. Точно до затвора. Таксата е 7 лв. за три пръчки и рибата не се плаща[/quote]

В събота бях на "Казичане - ски влека". Стана ми любопитно какво е положението със съседния гьол, този който е на територията на затворническото общежитие. Таксата в момента е 5 лева за 3 пръчки, като се лови от изгрев до 20:00 ч. Лошото е, че рибата се плаща. Изключение са дребосъците - каракуди , червеноперки, уклеи и т.н.

Интересно ми е дали някой е ловил там и дали си струва изобщо да се ходи?


А на "ски влека" ми направи впечатление, че във водата има доста риба, но е много трудна за хващане. За цял ден само две риби се излъгаха. Интересното беше, че коремите им бяха пълни с натрушение мидени черупки. Не знаех, че шарана яде подобни неща, но човек цял живот се учи. В тази връзка, ако някой е попадал на работеща захранка с вкус на мида може да сподели.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Mr. Angelov написа:
SammyLee написа:Това зад ски влека ли е или по навътре?
Зад влека е. Точно до затвора. Таксата е 7 лв. за три пръчки и рибата не се плаща
В събота бях на "Казичане - ски влека". Стана ми любопитно какво е положението със съседния гьол, този който е на територията на затворническото общежитие. Таксата в момента е 5 лева за 3 пръчки, като се лови от изгрев до 20:00 ч. Лошото е, че рибата се плаща. Изключение са дребосъците - каракуди , червеноперки, уклеи и т.н.

Интересно ми е дали някой е ловил там и дали си струва изобщо да се ходи?


А на "ски влека" ми направи впечатление, че във водата има доста риба, но е много трудна за хващане. За цял ден само две риби се излъгаха. Интересното беше, че коремите им бяха пълни с натрушение мидени черупки. Не знаех, че шарана яде подобни неща, но човек цял живот се учи. В тази връзка, ако някой е попадал на работеща захранка с вкус на мида може да сподели.[/quote]

Колега, на сунобайтс има захранки с миди. На не малко места шарана яде миди. Страхотен пример е Веринско - там основната храна на шарана са мидите, но съм имал успех на фидер на сунобайт бейби корн и ван ден енде динамит фидер. Иначе на сунобайт и трапер ако не съцжа има мидни аромати. Но не е задължително да го търсиш точно на такъв аромат - всичко което е халибут, рибен аромат и прочие би трябвало да върши работа.
SammyLee
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 6:25 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от SammyLee »

Mr. Angelov написа:
SammyLee написа:Това зад ски влека ли е или по навътре?
Зад влека е. Точно до затвора. Таксата е 7 лв. за три пръчки и рибата не се плаща
В събота бях на "Казичане - ски влека". Стана ми любопитно какво е положението със съседния гьол, този който е на територията на затворническото общежитие. Таксата в момента е 5 лева за 3 пръчки, като се лови от изгрев до 20:00 ч. Лошото е, че рибата се плаща. Изключение са дребосъците - каракуди , червеноперки, уклеи и т.н.

Интересно ми е дали някой е ловил там и дали си струва изобщо да се ходи?


А на "ски влека" ми направи впечатление, че във водата има доста риба, но е много трудна за хващане. За цял ден само две риби се излъгаха. Интересното беше, че коремите им бяха пълни с натрушение мидени черупки. Не знаех, че шарана яде подобни неща, но човек цял живот се учи. В тази връзка, ако някой е попадал на работеща захранка с вкус на мида може да сподели.[/quote]


Таксата на затвора е 7 лв. /издава ти и касова бележка затворникът/ за три пръчки и рибата не се плаща, с изключение на амури над 5 кг., които можеш да си ги купиш по 4 лв. килото, ако те влече
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mr. Angelov »

"Таксата на затвора е 7 лв. /издава ти и касова бележка затворникът/ за три пръчки и рибата не се плаща, с изключение на амури над 5 кг., които можеш да си ги купиш по 4 лв. килото, ако те влече"


На мен друго ми казаха. Имаше някакъв човек на портала, който ми обясни, че по принцип е 7, но в момента било 5 лева и всичко по-едро се плаща. Даже имаше закачен ценоразпис с цените за съответната риба. Но да кажем, че това не е толкова важно. В крайна сметка ходим за кеф, не да се изхранваме. По-интересно ми е дали там изобщо има някаква едра риба . Някой ако е ходил нека сподели какви са му впечатленията.
SammyLee
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 6:25 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от SammyLee »

Mr. Angelov написа:"Таксата на затвора е 7 лв. /издава ти и касова бележка затворникът/ за три пръчки и рибата не се плаща, с изключение на амури над 5 кг., които можеш да си ги купиш по 4 лв. килото, ако те влече"


"На мен друго ми казаха. Имаше някакъв човек на портала, който ми обясни, че по принцип е 7, но в момента било 5 лева и всичко по-едро се плаща. Даже имаше закачен ценоразпис с цените за съответната риба. Но да кажем, че това не е толкова важно. В крайна сметка ходим за кеф, не да се изхранваме. По-интересно ми е дали там изобщо има някаква едра риба . Някой ако е ходил нека сподели какви са му впечатленията.
"

Ценоразписът е отпреди да го затворят, сега са други собствениците и съответно условията. Аз ходих три пъти там в последните две седмици в търсене на нещо по-едро, но нищичко. Единият път с трима колеги решихме да мятаме на всичко възможно, това са си 12 пръчки, но не пипна на нищо - топчета, пелети, царевица и каквото се сетиш. Единствено видях да се мятат пет-шест големи риби от порядъка на пет кг. и нагоре. Видях и ято толстолоби и смятам да отида още веднъж и за тях да мятам, че не бях подготвен. Един местен хвана приличен костур, около 300 гр. на уклей. Но като цяло - много слабо и то не само на мен, а на всички. Все пак ще му дам още един шанс
vaskostoev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 2:16 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vaskostoev »

Информация за платеното на Панчарево. Бях с приятели.Риболов на плувка и фидер.На плувката 1 канално сомче около 400-500 гр на бял червей .На фидер 2 шаранчета (2,5 кг и 1,5 кг) пак на бял червей
Прикачени файлове
IMG_20170719_092240.jpg
IMG_20170719_092239.jpg
vaskostoev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 2:16 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vaskostoev »

И снимка на едното шаранче
Прикачени файлове
IMG_20170719_114030.jpg
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sa4kov »

Здравейте колеги , дайте малко актуално инфо за 777 и Герман , има ли риба , лови ли се... какви са условията в момента? :fishing3:
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

Колеги как върви риболова на щука около София?Никой не се е похвалил скоро със никаква риба.Аз вече имам 5 поредни капота на Чепинци, Богоров и Негован и съм се отчаял тотално.Моля някой да сподели къде мога да хвана някоя зъбатка че забравих как изглеждат...става въпрос за риболов на спининг. Но не ми пречи да ги пробвам ина тапа.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

rumen_vasilevvv написа:Колеги как върви риболова на щука около София?Никой не се е похвалил скоро със никаква риба.Аз вече имам 5 поредни капота на Чепинци, Богоров и Негован и съм се отчаял тотално.Моля някой да сподели къде мога да хвана някоя зъбатка че забравих как изглеждат...става въпрос за риболов на спининг. Но не ми пречи да ги пробвам ина тапа.
Колега пробвай ги на Враждебна (малкото от към Ботевградско дето е реката има и една пералня) там последния път като ходих само за щука се бяха наредили, били ловели ама колко е верно пред мене нищо не извадиха. :lol:
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”