Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
duimin
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Дек 19, 2013 11:32 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от duimin »

Здравейте,колеги.Петък мисля да се разходя до Панчарево, бихте ли ме посъветвали в която част да се пробвам на плувка.Заслужава ли си да ида на стената с ваглер?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Рано е още за плувка, според мен. Ако все пак решиш, аз бих пробвал някъде около моста на бъбрека.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

krasi_cska написа: Благодаря колега, всичко може да пуска въпроса е да ги пуснеш преди да те видята от кафето за да не ги влачиш до садката щото ги ядат, аз само есетрата занесох. Иначе друг не видях да лови нещо освен пъстървички, имаше 2-ма колеги от страната на шавара (малкото гьолче от другата страна на понтона) и един пред понтона от страна на отливника. Съжалявам за малко късния отговор колега, когато решиш да ходиш драсни, може да направим и някой съвместен риболов. Поздрави.
Аз там редовно ходя, просто не знаех какво е положението с есетрите. Знаех че има, но не бях виждал някой да хваща. Мерси за инфото.

Иначе не мога да пиша лични съобщения, щото съм нов още явно. Но обикновено уикендите съм за риба накъде. Трябва да се засечем :)
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

VPredoev написа:
krasi_cska написа: Благодаря колега, всичко може да пуска въпроса е да ги пуснеш преди да те видята от кафето за да не ги влачиш до садката щото ги ядат, аз само есетрата занесох. Иначе друг не видях да лови нещо освен пъстървички, имаше 2-ма колеги от страната на шавара (малкото гьолче от другата страна на понтона) и един пред понтона от страна на отливника. Съжалявам за малко късния отговор колега, когато решиш да ходиш драсни, може да направим и някой съвместен риболов. Поздрави.
Аз там редовно ходя, просто не знаех какво е положението с есетрите. Знаех че има, но не бях виждал някой да хваща. Мерси за инфото.

Иначе не мога да пиша лични съобщения, щото съм нов още явно. Но обикновено уикендите съм за риба накъде. Трябва да се засечем :)
Се нямах време от лекции, работа и други куп работи, обаче утре съм там от рано да тормозя шарковците, тамън го дават и хубаво времето.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

pampasa написа:
milenminds написа: Прясна информация от 777..................
Здравей , размръзнало ли се е напълно :roll:
Привет колега. В събота беше напълно размразено и пуснаха риба с лодката. Сега не знам какво е положението. Актуална информация към днешна дата нямам.
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

Вчера на Кривина кеф, хубаво време морето тава и един заблуден костур.
IMG_20180218_170230.jpg
IMG_20180218_150711.jpg
IMG_20180218_150703.jpg
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги дайте инфо за седмиците и Негован как са нещата с пъстървата.
Поздрави!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Пссст. Може ли да пазиш тайна? Има риболов на Пънчака! Само, че е тайна. Никой да не споделя във форума. Само за наши хора.
20180305_100016.jpg
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

А аз се капотирах вчера на Пънча с фидера.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

chirusa_bg написа:А аз се капотирах вчера на Пънча с фидера.
Ама то има риболов само на това място. И то само на плувка. Рибите се ловят в средния слой на водата. Рибите са дребни.

Между другото и вдясно от банята/моста има леко раздвижване в риболова на плувка. Днес сутринта един колега с уип беше хванал няколко средни бабушки. Смъкна бял червей на дъното, дозахрани и се завъртяха риби. Рибите кълват изключително леко и се засичат само на интуиция :)
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Petar Naydenov »

Привет Колеги ,
вчера бях на Панчарево на моста на бъбрека . Сутринта имаше колега с щека който хвана няколко добри бабушки ,но си тръгна бързо поради силния вятър . След него дойдоха още няколко момчета като ловиха с мачове . След като захраниха започна не лош риболов , като рибите бяха добри . Стръвта беше бял , пинки , а до колкото разбрах колегата с щеката е ползвал и вердевас .
Аз лових само с фидер и успях да излъжа две бабушки и едно морунажче . М/у другото досега не бях виждал морунажи в езерото , дано да се развъдят и да ги оставят да пораснат .
С две думи риболов има , но засега само на плувка , за фидерите може би ще трябва още малко търпение .
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Даааа и аз потвърждавам. Вчера не можах да стигна до Боровец заради свлачището и решх да метна един поглед точно при водните колелета, но по обяд имаше хора само на брега. На директен ловяха 5, 6, 7 сантиметрови бабушки, но си кълвят добре. От двайсетина метра виждах плувката на колегата как потъваше.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Колеги виждам че на пънча е тръгнало на плувка. На кое се казва бъбрека? И дали на стената някой е пробвал? Че мисля да отскоча уикенда :)
stegocefal2
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 1:18 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stegocefal2 »

Сутринта говорих с един приятел и той ми каза че на пънча се вдигнало нивото и на бъбрека няма места за риболов, може би само от моста.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги дайте инфо от платените покрай София. Как са нещата с пъстървите ловят ли се? Шарана дали се е размърдал и къде? Който има някакво инфо от платените язовири покрай София нека да го сподели все пак трябва да си помагаме.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”