Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kaloqn19 »

desi написа:Това за Герман е шега, нали? :rolleyes:
Там си е така,но единствено не е замръзнал изцяло...
Zahariev91
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 7:45 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Zahariev91 »

desi написа:Това за Герман е шега, нали? :rolleyes:
:lol:
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Колеги нещо размразено около София? Питането ми е за затворен водоем.
Благодаря предварително!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,днес обиколих два водоема,Пънча и Кътина.Ако така продължи времето Пънчака ще се размрази за другата седмица,в момента не става за риболов.Размразено е около гребна база от към гората и които има желание може да подмята там.Кътина е яко замръзнал и скоро няма да става за риболов.Малко снимков материал.Да се стопля времето че не се издържа вече,миналата година по това време течеше як риболов.
Прикачени файлове
От стената
От стената
Колега оптимист
Колега оптимист
Замръзнала бъбрек
Замръзнала бъбрек
Пънча от моста
Пънча от моста
В далечината колега лови на дупка
В далечината колега лови на дупка
Кътина як лед
Кътина як лед
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес на Пънча все още имаше много лед - ставаше за каране на колело на лед :)

Изображение
tonypm
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 10:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tonypm »

Привет!
Вчера следобяд, Враждебна до летището - за около 3-4 часа класическо капо (имаше още 2-3 колеги до мен в същата ситуация). Водоемът е частично размразен около преливника. На основната, замръзнала площ имаше хора на дупка.
IMG0080A.jpg
IMG0080A.jpg (82.49 KiB) Преглеждано 3503 пъти
Съжалявам за качеството, но използвам "олд-скуул" телефон!
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kozbi »

Вчера поупорствах 2 часа , като 2/3 от времето ме пръскаше ситен дъжд , накрая ушите ми се предадоха и "протекоха" и си събрах новия телескоп , след успешния му прощъпулник :) .
Мястото е любимата ми зимна дестинация за плувкарене - под моста за Желен (и този път дойдоха спинингисти мераклии , безуспешни) . Рибите - 28 уклейки , размер 10см +-1 , само един се откроява - той беше 15см. Реално трябваше да направя корекции по линията , да хвърля малко хляб ... но не го направих :lol:
Изображение

П.П. Може и да има още едно посещение на тази дестинация , ако леда в устието на Огняново се окаже много упорит. Вторник изглеждаше така:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ще си позволя и още една снимка , предполагам много малко от вас са виждали преливника на Огняново от тази гледна точка :) . По интересното е , че има няколко вирчета надолу при сливането с основната река , които крият разни рибки...но и там сега леда е дооста дебел.
Изображение
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци, слънцето днес се показа и хоп за рибета,от 13.30ч до 15ч на Църна бара с кутийка пинки и директен 4м..Малко ветровито но вадата се отчете с уклей,друга риба не пипна.Най после да разчесам крастата за тази година.Да е риболовна!
Прикачени файлове
Изглед от вадата/  Църна бара  /
Изглед от вадата/ Църна бара /
Като за начало
Като за начало
Всички рибета обратно във водата
Всички рибета обратно във водата
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци, пак съм аз.Настроен боево,пинки за левче и на Пънча но пак разочарован,леда си стои а Бъбрека си е една локва обрасла с водорасли.Имаше двама колеги но и те се чудеха за какво стоят. Снимка и газ към Църна бара до с.Требич.А там митинг,чудесно време разчуло се че дава нещо и народ бол.Е все пак пинките влязоха в действие и се покефих малко,но това е положението.Дано Вие имате по голям шас.
Прикачени файлове
Бъбрека
Бъбрека
Вадата Църна бара
Вадата Църна бара
Това е улова за три часа риболов
Това е улова за три часа риболов
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Дано да задържи топло тази седмица, както го дават с максимални 15-16 градуса, да се стопи леда и да ги почваме на Пънча

Изображение
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

яз.Огняново

Мнение от kozbi »

Днес бях на яз.Огняново , в устието , от към с. Г.Раковица . Между 13:30 и 17:00 .
Позиционирах се тук , поради наличието на други колеги (за които няма как да имам лоши думи) :
Изображение
А в ляво-дясно от моето място беше така:
Изображение
Изображение

Дълбочината е има няма 50-70см. , равно тинесто дъно , което отделяше от онези гадни тъмно зелени "неща" , които , докато имаше вятър от стената към нас , беше добре , след 16:30 се случваше да не иска да ми потъне такъма (2гр. плувка , кука 14 , повод 0.10 , основно 0.14) . Гледайки снимката от началото на заставането ми и това какво беше накрая , може би за следващия уикенд местата по язовира ще бъдат доста повече , поради стопилия се лед до тогава :) .
А иначе от към рибно присъствие - аз 2 костурчета и на другите въдици в ляво от мен горе долу по толкова - редки и епизодични , а и малки. Колегите до мен стреляха бял с прашки и по едно време разбрах защо имаше разпънат кеп... клен 300-400гр. Колегата до мен и той хвана 2 кленчета 100-150гр. и реших да пробвам с грозд бели (фактически имах само с бяла окраска) и взе че стана чудото и си сефтосах новия телескоп (6м.) с един клен 32см и 330гр. Толкова маломощен клен не съм вадил никога , явно леда си оказва все още влиание.
Изображение

Колегите през човек от мен изкарах за времето ми на престой - 3 подобни риби , човека до мен 4 клена , но най-голямия да е 200гр . , а тези към още по-плитката част - един два костура . Моята риба беше пълна с червен "бял" червей , а аз такъв не мятах :) . Т.е. апетит има , но рибите вероятно не са гъсти , а и активността им може би е в по-обедното време , когато слънцето грее активно , защото след 15:30 , започва да пада сянка от боровете в гръб.

Идните дни следва изследване на други размразени ръкави (по втичалата им) , когато съм с двуколесната техника , да спестя ходене :D .
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jabakuchi »

Здравейте :) Тъй като времето се пооправи и този уикенд ми се искаше да опитам да риболовствам малко на р. Искър, но никога не съм ходил за риба там. Чух за някакъв мост към село Желен, но ще се радвам, някой, ако знае друго място да даде някаква локация или обяснение къде мога да отида. Благодаря
Valio_ribata
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:14 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Valio_ribata »

Колеги някой ходил ли е на Кътина, дали е размръзнал.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lusienn »

Пътя в дефилето върви покрай реката,
Рибата дом няма,та като се стопли
Става навсякъде,къде ти хареса.

Панчарево се размрази,та става и там около бъбрека,днес е имало много риболовци за уклей.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Кътина не става за риболов. В положение е нито за лед, нито за открита вода. Има разни чисти участъци, но са в плиткото.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”