Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

А Пожарево дали се размръзна?Мерси ако има отговор.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
achocom
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от achocom »

Във вторник бях на Пожарево имаше малко лед но, вече със сигурност се е стопил. Хванаха се 6 пъстърви и още толкова удара имаше. В четвъртък казаха че ще пускат още пъстърва и от големите, но в групата на язовира не са качили нищо.
България ни е една - нека да я пазим поне ЧИСТА! :fishing3:
Иво Андонов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 10:08 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Иво Андонов »

на житен знаете ли какво е положението? Вчера бях на безден две тапи и приятелчето на блесна няма пипане
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dragonaz »

Днес 03.03.2017 г. бях с приятел на Пожарево.
Водоема е напълно размразен.
Ловихме на спининг.
Резултат никакъв.
Нямам дори удар.
На стръв се вадеха епизодични пъстърви, като вероятно този, който е хванал най-много да беше успял да събере 6 бройки.
На леко дънце на паста удряха предимно.
Като цяло пълна скръб днес.
Изображение
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци, здравей те Българи честит Ви празник. ПОЧНА се дочаках ме.Грабвайте сопите и такъми и на Пънчака.Уклееца тръгнааааа,излиза нормативен среден и дребен уклеи на бял и пинки. Обаждат се и бабушки размер шамарчета.Успех на всички.
Прикачени файлове
Качествен уклеи
Качествен уклеи
Народ бол
Народ бол
Бъбрека си остава една локва
Бъбрека си остава една локва
Е ми това е краиния резултат
Е ми това е краиния резултат
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Както каза Kire 50 - рибата на Пънча тръгна. Днес следобед се разходих да пробвам на пикер. Наратко, ситуацията като за там е добре - трябва човек да е на точното място, в точното време, с точното оборудване и с точната тактика. Аз още се уча на тънкостите на лайт фидера и докато се ориентирам - той деня свърши, но колегите около мен направиха по около 20-30 бабушки на директен и на мач покрая, близо до брега (навътре не иска). Ето и тайната на успешния риболов на Пънча тези дни, докато водата все още е много студена и нивото много ниско:
Изображение
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kozbi »

След такова подробно описание , ми се приходи на Панчарево :)

Но от друга страна на близкия ми Огняново , в устието вече се забелязват и хващат уклеи , така че там ще е , но да мине и натоварената неделя , че места няма , ако си обедно време там. И да , лед все още има , поне 3-4дни , и сигурно ще изчезне на целия язовир едновременно .


П.П. На една рекичка , приток на Тополница , в четвъртък имах много сериозен риболов на черна мряна - 4-5 риби по 20-21см и още 10тина около и с малко под нормата . Днес - "още е студено и рибата не се е "събудила" " ... шашава работа , ще чакам размътяване от дъждове...
casparownariba
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Яну 02, 2016 10:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от casparownariba »

На Огняново днес излезе уклей след 2 следобяд,народ много,риба не чак толкова 3 ма души около 40 Рибета...Колеги до нас ловяха в ритъм костур на рибе,а уклея е сравнително едър и така..
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Привет колеги. Малко информация от Пожарево. Неделя - времето трепач. Пристигнахме на водоема в 8:30. Народ - много. Водата - много студена. Риба има доста , но е много мързелива и не е активна поради ниската температура на водата. Аз лових само на спининг, но рибата нямаше никакъв интерес да гони примамки. Колегите на стръв вадеха пъстърви, но генерално не беше особено силен ден. На стръв излизаха основно на паста на леко дъно и на плувка на голяма дълбочина. Риби има, но ще им трябва още около седмица да се пораздвижат.
Рапорт даден. Наслука на всички!
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kozbi »

Днес се науклеих на Огняново :D

Актуални снимки на язовира в приустиевата му част от към Голяма Раковица:
Изображение

Изображение

И статистика за рибите - 33 рибки , 800гр , най-големия уклей е 18,5см , като поне 10тина са над 15см . Това не знам дали дава основание да се твърди , че "дава едър уклей" :D . Подхранването не е излишно , защото се движи уклея .
Изображение

Изображение

Всички скубеха уклеи , кой в дълбокото (бях "тапа" ) , кой в плиткото . Чувах на няколко пъти за извадено костурче... Кал по пътя - дал господ , поне брега е в пясък и няма ядове :) .
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Привет колеги подочувам за пуснати много големи пъстърви на 777. Някой има ли достоверна информация, че аз на слухове за тоз водоем не вярвам. Благодаря предварително!
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

При наличие, че истинският риболов на пъстърви започна преди повече от месец, да се занимавате с на Лъчо чекиджийския гьол е необосновано, стига разбира се, целите на риболова да не са гастрономочески!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tonkatabg »

empar написа:При наличие, че истинският риболов на пъстърви започна преди повече от месец, да се занимавате с на Лъчо чекиджийския гьол е необосновано, стига разбира се, целите на риболова да не са гастрономочески!
Колега можеш ли да предложиш необезлюдена река в Софийска област като алтернатива ?
С удоволствие бих я пробвал.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци, поздрави и от Пънчака
Прикачени файлове
Керим се на <br />Кефим се ,когато си дава
Керим се на
Кефим се ,когато си дава
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”