Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bisvas »

Не съм ходил на платения в герман от миналата пролет. Ето телефона там : 0887599745
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pacika »

Днес бях на платеното на Панчарево. Имаше тънък слой лед. Разбих си място до преливника(от страната на реката) и за два часа хванах 7 пъстърви, около 500 гр всяка, на камола и подхранване с бял. Ловях на около 2 метра от брега.

Наслука!
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги дайте информация за езерото в дружба. Позволено ли е за риболов изобщо? И ако е позволено какво се лови там и как? Питам за лятото сега зимата не ми е в интересите, но понеже ми е удобно и се интересувам но не знам нищо за него. Благодаря ви предварително
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

За тва езеро съм слушал кви ли не истории, не те съветвам там да ловиш, а иначе знам че има слънчак и костурчета дребни и някакви древни митове и легенди за шаран ама колко е вярно... :mrgreen: :fishing7:
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pacika »

Аз съм виждал с очите си хванати шарани там, единия от които 7-8 кг, но човека си беше местен и ги разбираше. Иначе аз съм хващал само уклей и някоя друга бабушка и една маломерна щука. Държи си риба, ама си е и до късмет.
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

pacika написа:Аз съм виждал с очите си хванати шарани там, единия от които 7-8 кг, но човека си беше местен и ги разбираше. Иначе аз съм хващал само уклей и някоя друга бабушка и една маломерна щука. Държи си риба, ама си е и до късмет.
а има ли концесия ? или си е свободен за риболов
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pacika »

Свободен е. Даже мисля и през забраната е разрешен.
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bisvas »

В Дружбенското езеро има всякакви видове риби, но количествата са малки и на си струва да се прави риболов там. Единствено за забавление и убиване на времето става да се ловят слънчаци , или за обучение на дете в риболов е много удобно.
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от P-etkan »

Мерси на колегата bisvas за инфото-Герман.
В събота от към 13+ до към 14+ бях там. Все същото си е. Ако ти се яде прясна пъстърва отиваш, хващаш и ядеш. Такса 4лв. на въдица, рибата на кило и без блесни.
За времето което бях там слагах паста. Трябваха ми 7 риби и като ги хванах си тръгнах, което съвпадна със започването на снеговалежа в района. В началото имаше още две ловящи дружинки от по 2-3 човека, които ловяха със същия успех на различна стръв-даваше на всичко. Като си тръгвах се появиха и други 5-6 "гладни" за пъстърва хора.
Еднинния край на водоема не позволяват да замръзне, за да може да се лови и при голям студ.
...та това от мен.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от RAMIREZ »

Здравейте колеги,
Моля за инфо има ли риболов на Веринско?
Изображение
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

И аз да се включа за дружбенското езеро, като кореняк дружбенец.

Риби има, просто са трудни. Всякакви при това, като видове и размери (бяла, и платика не съм чувал да се вадят само). Основно, каракуди, костури и слънчаци (с прилични размери). С малко късмет - шаран, щука и сомчета (размерите са задоволителни). Кленове (по кило+) имаше преди няколко години, сега къде са не знам, малките кленчета са там. Уклейчета има също. Зарибяваха с амурчета преди време, все някое ще е останало. По дъното има бая закачки, лично съм скъсал бая примамки. Свободно е за риболов, от както се помня го посещавам - никога никой не е минавал на проверка.

Пролетно и лятно време е приятно за посещение, просто не е типичния водоем - захранваш, хвърляш и вадиш.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги дайте инфо от язовирите до София с пъстърва като например седмиците Негован Пожарево бумбака.
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

Здравейте!
Току що се прибрах от Чепинци. От 11до 3 без нещо - нищо. Никакво побутване. Това на шарен червей, на каракудка и щипок подадени различно. Близо, далеко, плитко, дълбоко, плувка и дъно. Живот само от патките и някакви шумове от баластриеристите. Иначе-рибно мъртвило. Гьола на 2/3 с ледена кора. Патките щъкат по леда. Откъм достъпният за риболов бряг няма лед.
Здрава и успешна година на всички! Наслука!
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

feedermania написа:Колеги дайте инфо от язовирите до София с пъстърва като например седмиците Негован Пожарево бумбака.
Колега. Прясна информация от Пожарево. Уикенда имаше доста дебел лед - около 8-9 сантиметра. Става много силен риболов на дупка. Рибите са в дълбоките места и при подхранване с бял червей се задържат дълго време на петното.

За 777 нямам прясна информация, но последни постове във фейсбук видях, че и там има лед и се лови на дупка със специална екипировка.

Това е от мен, надявам се, че информацията е полезна. Имайки предвид затоплянето може би вече нещата са различни.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колега milenminds благодаря ти за инфото от полза ще ми е със сигурност! Отново благодаря
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”