Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

100yan написа:Колеги внимавайте къде си оставяте колите на Враждебна
- черното кафе, в събота ми срязаха двете гуми и ми провалиха целия ден.
Тия заслужават да ги издебне човек и така да ги бие, че да им омекнат кокалите. :smt021
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

goran2 написа:В събота вечерта бях на първия гьол от към София на Горни Богоров и имаше изхвърлени глави на 4 толостолоба по около 20 кг са били по-моя преценка.До тях имаше и много раци изхвърлени умрели.Може и на Кътина да са ги ловили.Поне аз не знам за раци да има на Богоров.
Абе това с тия глави..... Не знам.Къде ли ги ловят тия толупи? Обаче май не са от Богров.От 20-30год.не съм чувал за такива риби там.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

Чудя се в събота дали да ходя на челопечане или на враждебна да помятам малко на фидер и пружина. Някой ако има скорошни отзиви да драсне един ред
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

thunderboy написа:Чудя се в събота дали да ходя на челопечане или на враждебна да помятам малко на фидер и пружина. Някой ако има скорошни отзиви да драсне един ред

Преди няколко дни бяхме на Челопечене. От лодка на рибе - нищо, само 1 кълване. После от брега 3 слънчака! Имаше други хора, които ловяха на плувка по някое костурче, линче и червеноперка. :)
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Приятели са ходили на Челопечене миналата седмица, четвъртък, и са капо.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

Ако е така може и да се ориентирам към Искъра...
То май по принцип рибата не е тръгнала още като хората, заради закъснялото мъстене.
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от 6tukara »

chirusa_bg написа:Приятели са ходили на Челопечене миналата седмица, четвъртък, и са капо.
При мен също е много слаб риболова тази година на Челопечене и не знам на какво се дължи това.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Като заговорихме за забавено мръстене - на Кътина тепърва някои риби започнаха да хварлят хайвер. :rolleyes: :rolleyes:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stiviti »

Днес на Кътина / свободното/ кълваха дребни каракуди на директният между 9 и 10 часа . Преди и след това пълно мъртвило, а почнах да захранвам от 6 часа . В 11 напече и си тръгнах.
Mistor ribar
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mistor ribar »

empar написа:Като заговорихме за забавено мръстене - на Кътина тепърва някои риби започнаха да хварлят хайвер. :rolleyes: :rolleyes:
За кои видове риби си хвърлят хайвера? В момента водата е чайче.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Колеги,някой да има впечатления относно риболова на платика на Чепинци и по точно някой пробвал ли е на друга стръв от белия червей.Аз съм я пробвал на торен без успех.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Mistor ribar написа:
empar написа:Като заговорихме за забавено мръстене - на Кътина тепърва някои риби започнаха да хварлят хайвер. :rolleyes: :rolleyes:
За кои видове риби си хвърлят хайвера? В момента водата е чайче.
Действително е чай. В последните 2 дни отивам към 5 следобяд и си тръгвам в 9, при което почти не излизам от водата, до над коляно. Точно това е странното. Иначе виждам уклей(който е сред първите, хвърлящи хайвер) :shock: , каракуда, слънчаци и линчета, което пък е радващо, че изобщо ги има. Говорим за плиткажите от срещуположната на пътя страна. В последните години на доста водоеми, близки до София се наблюдава подобен катаклизъм. Остава въпроса за чий х*й забраната свършва на 1ви юни????
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
jorhelito
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Юни 13, 2014 12:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jorhelito »

jorhelito написа:Момчета,някой ходил ли е скоро до Габра,останала ли е риба,каква и на каква стръв взема?
Мисля с оглед на настъпващото най-накрая лято,да направя една палатка,че поне природата си заслужава.

Никой ли не ходи на този язовир вече?!
Според мен сега е времето на шарана(колкото е останал),а и сомчетата със сигурност не са изловени на 100%.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

Ходих в събота на Челопечане, водата е бистра, вижда се много риба на метър и нещо от брега където е дълбоко около 2м, и се виждат и едри парчета (едното дето го излъгахме, беше една каракуда ололо 300гр.), но дребните слънчаци са страшно нахални и се спускат стръвно на червейчетата а каракудата неше да пипа ни царевица ни хляб (на жито не пробвахме щото нямаше). Според мен рибата не се влияеше изобщо от захранката.
На дъно само едно кълване но скъса. Към 12 така напече че освен слънчака нищо друго не кълвеше. Явно трябва още време да тръгнат каракудите и червеноперките да кълват нормално.
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kostura_24 »

Колеги някой да има инфо за канала м-у Мрамор и Требич (идва от яз.Волуяк)? Питам понеже до преди 1 месец минах през околовръстното и имаше около 6-7 коли до канала ,а сега?
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”