Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги имате ли някаква информация за негован платеното относно пъстървите и ако е приличен риболова моля ви споделете метода и начина по който ловите.
Предварително ви благодаря. :)
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

feedermania написа:Колеги имате ли някаква информация за негован платеното относно пъстървите и ако е приличен риболова моля ви споделете метода и начина по който ловите.
Предварително ви благодаря. :)
Колега, миналата седмица се засекох с двама спинингисти, които казаха, че риболов се прави, но гьола е мега гаден. Две каналчета с трастики по средата. Ако харесваш локви/легени - можеш да се разходиш и да потърсиш рибата на блесни или клатушки. Колагите казаха, че са направили по около 10 риби. Риба има , както и много рибари :), кои са повече не се знае.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Благодаря ти колега!!!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

На Върбица, край Радомир, има хубав риболов на спининг. Неделя закачих 2 на силикон запетайка и 3 на камола. На воблер и въртяща се блесня нямах риби.
Разбирачите си ги ловяха добре на ситни клатушки.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Благодаря за информацията ще го имам предвид и тоя язовир :)
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Колеги, някой с прясна информация за Пожарево. Интересува ме дали замръзва сутрин, другото е въпрос на въртене :)
Аватар
deepah
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 24, 2017 6:24 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от deepah »

:D
milenminds написа:Колеги, някой с прясна информация за Пожарево. Интересува ме дали замръзва сутрин, другото е въпрос на въртене :)
Днес бях там и беше замръзнал от към фургона. От другата страна имаше доволно пъстърви на камола и паста.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колега ,,deepah" би ли споделил малко повече за метод място стръв захранка и т.н. относно Пожарево.
Благодаря ти предварително.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

На бъбрека на Пънча няма вода, няма и риболов, освен за големи майстори, които могат да ловят 4-5 сантиметрови уклеи.
Прикачени файлове
IMG_6488.JPG
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

deepah написа::D
milenminds написа:Колеги, някой с прясна информация за Пожарево. Интересува ме дали замръзва сутрин, другото е въпрос на въртене :)
Днес бях там и беше замръзнал от към фургона. От другата страна имаше доволно пъстърви на камола и паста.
Благодаря за инфото колега. За съжаление видях къзно поста ти. Разходих се до Пожаарево. Водата - супер мътна. Риболова на спининг беше почти невъзможен. Въпреки мътната вода, колегите на стръв бяха направили по 3-4 пъстърви. Хубавото е , че по обяд целия язовир беше размразен и се надявам са уикенда така да остане и да избистри.

В събота след като видяхме, че водата е мътна на Пожарево отидохме до 777 , но 80% от гьола беше замръзнал, а в незамръзналия участък не ставаше за спининг, понеже колегите на стръв бяха метнали всеки на е.ем ти страна, така , че никой друг да не може да мята около тях.
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ILEGAL »

Здравейте, колеги. Понеже никога не съм ходил на Пожарево, да питам може ли да се стигне до язовирчето с лека кола (нормална, не много ниска но не и 4Х4) или трябва да търся по проходима машина?
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

ILEGAL написа:Здравейте, колеги. Понеже никога не съм ходил на Пожарево, да питам може ли да се стигне до язовирчето с лека кола (нормална, не много ниска но не и 4Х4) или трябва да търся по проходима машина?
Колега, няма проблем да отидеш с обикновен автомобил. Като идваш от Божурище в посока Пожарево, хващаш отбивката преди селото(Пожарево) за язовира и се стига без никакви ядове. Пътя е равен, насипан с чакъл, няма дупки, но ако ти е ниска колата препоръчвам да не слизаш баш до водата, а да спреш на ливадата преди фургона.
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ILEGAL »

Благодаря за бързия отговор, колега! :roll: Ще се пусна петък до там и ще пиша после как е било.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Аз все още се интересувам от място където да поцъкам на плувка дребосъци за 2-3 часа на бял примерно. Ако ще и слънчаци да са, щото в тоя студ се радвам на каквото има.

В рамките на София да е, че винетка нямам.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

VPredoev написа:Аз все още се интересувам от място където да поцъкам на плувка дребосъци за 2-3 часа на бял примерно. Ако ще и слънчаци да са, щото в тоя студ се радвам на каквото има.

В рамките на София да е, че винетка нямам.
Чакай да замръзне и на дупка, иначе като тръгне уклея напролет
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”