Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от boci_ »

Да, някой е зарибил с морунаш, не съм ходил от няколко години и не знаех. Мен по ме радва това, че усилията ни преди години с колегите дават резултат. Платиката се е позавъдила. Това, че има и хибриди е интересно. На Искъра има бабушка и палтика, но там не съм виждал хибриди. Явно тук се случва. Сега и мрежарите да изчезнат ще стане супер.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

boci_ написа:Да, някой е зарибил с морунаш, не съм....
Хубаво е да има и дребни рибки, не само шарана е риба. Морунаж за първи път виждам и хващам, но на фидер е приятно да се лови. Лека полека тръгва риболовът на панчарево. Отдясно на моста имаше двама колеги с щеки. Те вадеха по някоя рибка също.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

На Суходол вчера пълна скръб.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Днес на Панчарево от дясно на моста беше зле. Рибите не се влияеха от храна. Идваха и си заминаваха. От 8 до 11.30 имам 5 риби и една по едра не успях да извадя. Дистанция 20 метра. Може би на вътре щеше да е по добре. Колеги казаха че нивото се е вдигнало от вчера.
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

Днес ходих до Църна бара в Требич.
Барата се възстановява успешно след миналогодишното изриване. Природата си знае работата.
Активност на рибата-нулева.
msonic
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Яну 30, 2018 12:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от msonic »

Днес от Безден-една каракуда и един дребен шаран на стената.Пробвано на пелети,царевица,бял,шарен и сандвич от царевица и шарен.Това за около 5 часа.Според мен не реагира на захранка,а може би късмет понеже на плувката се хранеше,но нямаше пипане.Единственно на фидер,но за половин ден 2 удара е нищо.Късмет на Вас
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Вчера на Панчака до обед 10-тина рибета на фидер-платички,морунажче и костур.На плувка колегите се оплакваха и към 11 ч.си тръгнаха.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,най после и аз заметнах сопата :fishing11: Днес за кратко от 11ч. до 13ч. бях на Драговишкия водоем, времето що годе благоприятно слънчево със лек ветрец. На водоема бях сам, половин час нямаше никаква индикация за рибешки живот. Захранка купешка за уклеи , стръв бял и пинки , кукичка №18 и сопа директна петица. След хвърлянето на една две шепи с бял и пинки, настана това което всеки риболовец мечтае - рибе след рибе / дребни виолетки / и от време навреме уклеи и той дребен. Естествено всички рибета се връщаха обратно във водата. Към 13ч. задуха пронизваш вятър и си тръгнах, доволен и щастлив ,че първия излет за тази година не излезе капо . :D :D :D :D
Успех на всички!
п п Някой доста е палил папура , което е добре и моите адмирации за това. :rock: :rock: :rock:
Прикачени файлове
изглед от водоема
изглед от водоема
и дребния уклеи
и дребния уклеи
дребните  виолетки голяма напаст
дребните виолетки голяма напаст
achko0o0o
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 2:24 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от achko0o0o »

Здравейте, колеги,
Нов съм във фидер риболова, та колко фин трябва да е такъма на фидера, кука номер, повод дължина и какво сечение. Извинявам се ако има тема някъде.
Regar
фен клуб-скобар
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Regar »

achko0o0o написа:Здравейте, колеги,
Нов съм във фидер риболова, та колко фин трябва да е такъма на фидера, кука номер, повод дължина и какво сечение. Извинявам се ако има тема някъде.

Теми колкото искаш, че и подраздели за фидер има. На кратко - монтажа е според рибата която търсиш/очакваш. На фидер можеш да ловиш от 10 см бабушки, до х-килограмови шарани и амури.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

achko0o0o написа:Здравейте, колеги,
Нов съм във фидер риболова, та колко фин трябва да е такъма на фидера, кука номер, повод дължина и какво сечение. Извинявам се ако има тема някъде.
Зависи от рибите, които търсиш, но мисля че 14 кука, 0.12 повод и стартова дължина от 50 см са добро начало. Този такъми ще работи за масовите дребосъци по водоемите ни.

Въдицата препоръчвам 40-80 грама акция, основно влакно 0.20, хранилка 20-30 грама.

Това е моето предложение за начинаещ фидерист и дребни рибки.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от KOSIO669 »

VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Пълно мъртвило на бъбрека на пънча и на платеното. 2 дена ги мъча и нищо.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, днес и аз от 12-14ч. ги мъчих на Чепинския водоем .Два часа спокойна плувка и си бих шута.
Все пак имаше малко шоу да не се заспи на водоема, младеж беше си легнал на сърфова дъска и си плуваше във водоема надлъж и на шир ???? :roll: :roll: :roll: Е все пак беше с неопренов костюм !
Прикачени файлове
водоема
водоема
във далечината е плувеца
във далечината е плувеца
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Gosheto »

Kire 50 написа:Здравейте риболовци, днес и аз от 12-14ч. ги мъчих на Чепинския водоем .Два часа спокойна плувка и си бих шута.
Все пак имаше малко шоу да не се заспи на водоема, младеж беше си легнал на сърфова дъска и си плуваше във водоема надлъж и на шир ???? :roll: :roll: :roll: Е все пак беше с неопренов костюм !
Не се ли е раздвижил уклея вече?

Лови ми се уклей, но тая пролет никъв го няма по обичайните места. Някой имал ли е успех тия дни, изключвам Щъркела. Благодаря предварително!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”