Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от power123 »

Някой хващал ли е скоро щука на Богров,Чепинци ?
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от akoto13 »

Здравейте. Днес се разходих до Богров с три кила пелети от животинския пазар. Лових на мач и рибите се ловиха доволно. Почти целият ден не съм скучал изобщо. Който се чуди дали да ходи, да отиде да си направи удоволствието докато се ловят. За шаранджиите - на Сукито рибите са активни и се ловят. С повече храна успеха е много вероятен. Банана си е работещ аромат , също Ягода с робинред. Това е сигурна информация от миналата седмица, от първо лице.
Плана за деня беше риболов на Огняново, но съм забравил алармата и станах в осем. Идеята беше за сутрешни кленове със стрелба на бял и после костури и каквото дойде. Тази година направих хубави излети там и излезнаха хубави риби. Искам да попитам дали някой е ходил от към Раковица и какво е положението. Ще съм благодарен, ако някой сподели, че съм много любопитен. Скоро и ще се преслуша. Много поздрави
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14819
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

Вече две години не съм ходил на Огняново, та и аз съм любопитен какво е нивото.

Въпреки, че на едни скали, каквото и да е нивото - костур има ! :D
И през октомври и през ноември.

Ама вече не ми се ходи, че е много стръмно и иска много ходене !
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

sa4kov написа:
goran2 написа:
sa4kov написа:

законно ? :roll:
Не съм ги проучвал!Но ти опитай и сподели как са нещата.Аз споделих какво съм чул вилата ми е в горни богоров.
нещоооо.. не ми се ходи сам :oops: :oops: :lol: :lol:

Днес ходих до яна стопанисва го дружинката дали е законно не знам разбрах, че имало още един гяол и него зарибявали те демек стопанисвали го.Инфо от един чичко който ловеше на гяола.Има фургон нявес с барака и барбекю за Иедене пиЕне и прЕспиваниЕ
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци, днес най после се дотътрих до Пънчака, след няколко месеца отсъствие. Време слънчево топличко, абе време идеално за риболов.Водоема е яко напълнен и места та са малко, но на моста места бол.На стената колеги нямаше. Захранка за уклей и бял цървяк и петицата влезе в действие.Отначало леко плахо уклея започна да взима някъде към 9 - 9.30 ч. но към обяд се развихри с пълна сила , и към 14ч. всичко затихна. И да Ви кажа си стана един чудесен риболов / да ама го чистих цял час /. И който обича да лови тази сребриста рибка , една чудесна дестинация за уикенда. Пожелавам Ви успех. :fishing1:
Прикачени файлове
малко красота
малко красота
е имаше и по малък размер
е имаше и по малък размер
е това е крайния резултат
е това е крайния резултат
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги кажете как е положението на Суходол или на седмиците. Ловят ли се риби на какво как и т.н.
Благодаря ви предварително!
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sa4kov »

goran2 написа:
sa4kov написа:
goran2 написа: Не съм ги проучвал!Но ти опитай и сподели как са нещата.Аз споделих какво съм чул вилата ми е в горни богоров.
нещоооо.. не ми се ходи сам :oops: :oops: :lol: :lol:

Днес ходих до яна стопанисва го дружинката дали е законно не знам разбрах, че имало още един гяол и него зарибявали те демек стопанисвали го.Инфо от един чичко който ловеше на гяола.Има фургон нявес с барака и барбекю за Иедене пиЕне и прЕспиваниЕ
т.е. не пускат да се лови изобщо...или само билета + въдица стига за пропуск :roll:
дам те са два гьола един до друг - гугъл тъй казва :mrgreen:
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
vaskostoev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 2:16 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vaskostoev »

Четвъртък след даскало отидох на Суходол със спининга.Водата е леко мътна.На спининг нямаше пипане.На стръв колегите бяха хванали по някоя пъстърва .Основно дребни по 200-300 грама.Един колега беше хванал 2 от трофейните пъстърви и около 10 дребни.
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sa4kov »

На платения Пънчак е забранен вече спининга , били намерили 2 умрели щуки и праз - забрана! :cry:
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Здравейте колеги, предложете някое гьолче около София да закриеме сезона на мач/фидер, няма значение дали ще е платено или не.
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pacika »

За шаран на фидер може да се пробваш на няколко платени - Панчарево и Долни Богров. За второто имам личен опит, че шаранът е още активен.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

Насочих се към платеното на Пънча още утре- ако има желаещи да пристигат. :D
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

sa4kov написа:
goran2 написа:
sa4kov написа:
нещоооо.. не ми се ходи сам :oops: :oops: :lol: :lol:

Днес ходих до яна стопанисва го дружинката дали е законно не знам разбрах, че имало още един гяол и него зарибявали те демек стопанисвали го.Инфо от един чичко който ловеше на гяола.Има фургон нявес с барака и барбекю за Иедене пиЕне и прЕспиваниЕ
т.е. не пускат да се лови изобщо...или само билета + въдица стига за пропуск :roll:
дам те са два гьола един до друг - гугъл тъй казва :mrgreen:
Не стопанисвали го!Зарибявали го!Ама си е направо локва този който видях, въобще не му се зарадвах.
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dragonaz »

Колеги, скоро някой да е ходил на платеното на Панчарево да сподели, ако обичате, дали са пуснали вече пъстърва?
Изображение
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги искам да споделя с вас че риболова на язовир Суходол е пълен майтап! Днес от 30 коли се хванаха около 10 пъстърви и то от не трофейните. Арендаторът уж е пускал трофейни но от тях няма и помен никой не хвана голяма риба от всички хора. Искам да ви кажа че арендаторът мина и извади две големи риби от садката и ги даде на един човек да се снима с тях след като ги пусна в живарника си за уж хванати, но въпреки нямането на риба от 3.11 вдига таксата на 12лв на въдица. Днес пробвах на всичко възможно но нямах успех подхранвах с гранули за пъстърва имаше и хора които хранеха и с кус кус и нищо не хващаха просто това място вече не е добро за един хубав риболов. арендаторът мина и влезе във водата точно там където две момчета си захранваха и хвърляха въдиците си крайно нетактично. Останах потресен от видяното днес. Не мисля че скоро пак ще посетя този язовир ако въобще го посетя някога. Снимки с големи риби се качват но колко са истински??? Както казах по горе видях лично как се извадиха от садката две пъстърви видимо доста големи и се пуснаха в живарника на човек малко по встрани от мен все още не съм видял качените снимки но и да не се качат това ми напомни да не вярвам на това което виждам. Оставям ви да си прецените дали си заслужава риболова на този язовир.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”