Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Кътина. Автобус 27, който тръгва от метростанция Мария Луиза, минава точно поркай гьола.
Черното кафе на Враждебна е най-добрият избор за всякакъв вид риболов, но не мога да се сетя как точто се стигаше до там с обществен транспорт.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
WindBourne
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юли 31, 2017 12:09 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от WindBourne »

empar написа:Черното кафе на Враждебна е най-добрият избор за всякакъв вид риболов, но не мога да се сетя как точто се стигаше до там с обществен транспорт.
Здравей колега от доста време на сам слушам за това черно кафе и съм наточил зъби да отида и да половя. Би ли дал повечко разяснения какви риби се срещат там как е най-подходящо да се ловят, стръв, захранка, метод на ловене и т.н. Има ли по-предпочитани места за риболов на гьола от други. Предварително благодаря.
Библията ни учи да обичаме ближния. Кама-сутра ни обяснява как да го правим.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

А някой има ли инфо за малкото гьолче преди Иваняне. Каква риба кълве на каква стръв каква тактика къде..Абе всичко за един успешен излет.
Благодаря предварително
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

feedermania написа:А някой има ли инфо за малкото гьолче преди Иваняне. Каква риба кълве на каква стръв каква тактика къде..Абе всичко за един успешен излет.
Благодаря предварително
Е ЕЕЕ Изпревариме, и аз се интересувам от това гьолче?
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sa4kov »

Язовира на Ботунец , прослушан - пълно капо! Пробвахме преди Богров след кръстовището за Джъмбо (Еко-то) има един светофар та там в ляво , има там една баластиера и се обажда от време на време нещо си , но отиохме късно. Някой нещо за него гьол да знае?


Ще се радвам и на някакво инфо ако има някой за тези два водоема , държи ли ги някой , частни ли са , какви са условията???

Изображение
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

Ловиш си спокойно с билета и на двата водоема - безстопанствени са. Баластриерата е трудно достъпна от към места, въпреки това именно нея бих пробвал първо. Рибното разнообразие е стандартно за софийските ловки.
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sa4kov »

Бай Иван написа:Ловиш си спокойно с билета и на двата водоема - безстопанствени са. Баластриерата е трудно достъпна от към места, въпреки това именно нея бих пробвал първо. Рибното разнообразие е стандартно за софийските ловки.

Мерси , защото инфото което имам за водоемите от снимката е ,че някви месни чичаци се правили на бабаити там , били си ги зарибявали и не пускали хора да ловят... :roll:
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги дайте инфо за Пожарево на какво кълве какъв монтаж каква захранка и в коя част на язовира дава. Предварително ви благодаря
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

За яна и аз знам че местните ловци го стопанисват
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

sa4kov написа:
Бай Иван написа:Ловиш си спокойно с билета и на двата водоема - безстопанствени са. Баластриерата е трудно достъпна от към места, въпреки това именно нея бих пробвал първо. Рибното разнообразие е стандартно за софийските ловки.

Мерси , защото инфото което имам за водоемите от снимката е ,че някви месни чичаци се правили на бабаити там , били си ги зарибявали и не пускали хора да ловят... :roll:
Типично за нашия вилает. Единственото възможно подобно нещо би се случило на малката локва, която ще ти се падне в ляво от пътя идвайки от светофара. Наистина,тя се пада така да се каже в задния двор на една автоморга или нещо сорта. Дет се вика, заслужавали си за няколко каракуди.....обаче....
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sa4kov »

Бай Иван написа:
sa4kov написа:
Бай Иван написа:Ловиш си спокойно с билета и на двата водоема - безстопанствени са. Баластриерата е трудно достъпна от към места, въпреки това именно нея бих пробвал първо. Рибното разнообразие е стандартно за софийските ловки.

Мерси , защото инфото което имам за водоемите от снимката е ,че някви месни чичаци се правили на бабаити там , били си ги зарибявали и не пускали хора да ловят... :roll:
Типично за нашия вилает. Единственото възможно подобно нещо би се случило на малката локва, която ще ти се падне в ляво от пътя идвайки от светофара. Наистина,тя се пада така да се каже в задния двор на една автоморга или нещо сорта. Дет се вика, заслужавали си за няколко каракуди.....обаче....

не не , колега явно не ме разбра , говоря ти за тези локвички :mrgreen:

Изображение

те са зарибените от некви месни чичаци
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sa4kov »

goran2 написа:За яна и аз знам че местните ловци го стопанисват

законно ? :roll:
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Платеното Панчарево-от14 до20 часа-1 сомче-канално-много зле.За това време бехме 30 -сетина човека се хванаха 6-7 шарана но в дясната половина на гьола са само добичета-10 кила нагоре.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

Колеги искам да попитам на пожарево на каква стръв кълве и какъв монтаж защото има хора които хващат много а други до тях нищо
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес на Веринско на фидер на бял червей разцепих раците. Имаше малки, средни и големи раци. Масовите бяха такива:
IMG_6264.JPG
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”