Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
bulaf
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 2:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bulaf »

Здравейте,
Препоръчайте ми платен язовир, на който мога да хвана шаран на плувка и да върна рибата без да я взимам.
Мерси !
dimityr_georgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 10:25 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dimityr_georgiev »

bulaf написа:Здравейте,
Препоръчайте ми платен язовир, на който мога да хвана шаран на плувка и да върна рибата без да я взимам.
Мерси !
Язовир Бистрица село Безден .
bulaf
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 2:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bulaf »

Мерси много :)
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pampasa »

bulaf написа:Здравейте,
Препоръчайте ми платен язовир, на който мога да хвана шаран на плувка и да върна рибата без да я взимам.
Мерси !
Принципно дори на тези язовири на които рибата се взима - пак можеш да и подариш свободата :) Виж гьола на Долни Богров -рибетата са между 5-15 кг.
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
asencvetichev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 9:32 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от asencvetichev »

Някакво инфо за Суходол...!?
mitkom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 5:12 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mitkom »

[/quote]Язовир Бистрица село Безден .[/quote]
Вчера минах за няколко часа след обяд от там - само дребни досадни шарани под килограм на сладка царевица. На друго не съм опитвал.
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jabakuchi »

Здравейте, ето да споделя и аз за разходката ми тази събота. Бях да яз. Пожарево. Отидох около 11 часа - времето беше хубаво. Поразпитах колегите дали се хваща нещо, но до колкото разбрах само някакъв човек беше извадил две шаранчета сутринта и си отишъл. Имаше около 10-тина ентусиасти. Реших все пак да пробвам и извадих едната пръчка. Направих бързо един можтаж с плаваща плувка 2,5 гр. избрах място по към ръкава и започнах да хвърлям до едно паднало дърво. Два три часа абсолютно нищо освен една малка каракудка, въпреки захранка и т.н. Реших да се преместя в края на ръкава в шарарите и близо до папура на плиткажа. Въпреки, че се застуди сметнах, че рибата ще е още в плиткото. И ето късмет на 10-тата минута ми удари един шаранеско около 2кг. Позахраних мястото и след малко още един малко по-малък :) Всичко това на млечна царевица. Сладката пада бързо и каракудките я изяждат. Тънкост е и да не падате чак на дъното понеже има много раци и закачки. Останах си с тези два шарана и си тръгнах горе-долу доволен. Дано съм бил полезен
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gotzyss »

Здравейте , дали пуснаха пъстърва на Герман или Панчарево ?
Аватар
bobolinzer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 5:53 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bobolinzer »

Днес на Веринско само бабки. Сутринта като пристигнах вадеха мрежа... уж събирали толстолоба, че им се набивал в садките, ама не видях да пуснат другите хванати риби.
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

jabakuchi написа:Здравейте, ето да споделя и аз за разходката ми тази събота. Бях да яз. Пожарево. Отидох около 11 часа - времето беше хубаво. Поразпитах колегите дали се хваща нещо, но до колкото разбрах само някакъв човек беше извадил две шаранчета сутринта и си отишъл. Имаше около 10-тина ентусиасти. Реших все пак да пробвам и извадих едната пръчка. Направих бързо един можтаж с плаваща плувка 2,5 гр. избрах място по към ръкава и започнах да хвърлям до едно паднало дърво. Два три часа абсолютно нищо освен една малка каракудка, въпреки захранка и т.н. Реших да се преместя в края на ръкава в шарарите и близо до папура на плиткажа. Въпреки, че се застуди сметнах, че рибата ще е още в плиткото. И ето късмет на 10-тата минута ми удари един шаранеско около 2кг. Позахраних мястото и след малко още един малко по-малък :) Всичко това на млечна царевица. Сладката пада бързо и каракудките я изяждат. Тънкост е и да не падате чак на дъното понеже има много раци и закачки. Останах си с тези два шарана и си тръгнах горе-долу доволен. Дано съм бил полезен
Полезен си ,евала.
Всяко мнение е полезно.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

nasko940 написа:Здрасти, колеги
Някой може ли да даде някакво актуално инфо за положението на Панчарево? Последния път като ходих през деня костурчета, през нощта на тапа на каракудка извадих две щуки по 1-1.5кг. Някакво инфо за едрия хищник имате ли, че същия ден като извадих тия щуки чух някакво ненормално цопване във язовира и то на няколко пъти, даже първия път реших, че са отворили басейна и някой се мята, ама беше 4ч сутринта...... Поздрави и наслука
Колега,сигурен ли си,че си ловил щука а не бяла риба.Тук ще помоля колегите да споделят,някой хващал ли е щука по тъмно щото аз се съмнявам.А колкото до другото,2005г.до банята се извади сом 10кг.на капан с кюспе за шаран.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от geibriel »

Колеги костура на Пънчарево взима ли на рибе ,че може да намина тия дни :)
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

Снощи - Казичене-Влека. От 18 до 23 часа. Сом, шаран и каракуда пасуваха. Клен, костур на щипок дава до здрач, но нарядко. (Щипоци има при Емил в магазина на Горубляне, "Самоковско шосе" над гумаджийницата).
Приятелчето хвана големи уклеи в тъмното!на два бели червея на шейсет см. дълбочина.

(За пъстървата на ГЕРМАН питаше някой - пуснали са дъгова).
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
duimin
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Дек 19, 2013 11:32 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от duimin »

Малко инфо от вчера за Панчарево.Отидохме към 14 часа (до залез) първо на лебеда после на трибуните и егати блатото където е станало.Такава гнусотия не бях виждал.Водорасли по целият язовир.От там газ към стената където на плувка (без захранка) само стрелба на бял,резултата беше 5-6 дребни бабки.Ма"аах с блесни и воблерчета но освен няколко извадени найлона и корди,риба нямаше и пипване.Пихме по една бира на хубавото слънце и се прибрахме.
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

bobolinzer написа:Днес на Веринско само бабки. Сутринта като пристигнах вадеха мрежа... уж събирали толстолоба, че им се набивал в садките, ама не видях да пуснат другите хванати риби.

Имаше ли нещо по-голямо в мрежите и какво имаше?
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”