Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

akoto13 написа:....... Приличен риболов на костури върви на Огняново. Има и други интересни риби. Проверено няколко пъти последните две седмици.

Да, да ! :D

И аз днес се разходих до там, та един колега ми кихна същото ! :wink:
Ще пробвам при първа възможност, щото днес бях само гъбар !



Иначе, питам за костур на Кривина № 2 - има ли, дърпа ли ?
Ако засипят Враждебна, ще трябва да търсим други водоеми за зимата !
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

G.Petkov написа:
Иначе, питам за костур на Кривина № 2 - има ли, дърпа ли ?
Ако засипят Враждебна, ще трябва да търсим други водоеми за зимата !
Два пъти ходя на кривина костур не съм хванал. Милиони слънчаци, басове, каракуди. И рибки, които не пожелаха да се видим - откачиха се, но около кило според дърпането. На фидер все и на плувка. Костур на богров знам че има зимно време.

За колегата дето пита за места - има места. Не е нужно супер рано да се ходи.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, днес светкавично от 6.30 до към 9.30 , водоем Мрамор - пет каракуди и един шаран за десерт.Стръв сладка царевица от консерва и две сопи във водата.Каракудите върнати да се угояват , а голищаркото в торбето. Е ми това е.Успех :fishing1: :fishing1: :fishing1: :fishing1:
Прикачени файлове
004.jpg
003.jpg
001.jpg
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Миналата седмица сефтосах фидера на панчака.Даже местните обитатели гледаха шокирани оранжевият връх

Изображение

Общо 5 бабушки и 1 платичка.
Изображение
Изображение
Всички пуснати.
Днес с директния беше добър риболова,докато не задуха здраво от изток.6 костура,тридесетина дедушки и пак няколко малки платички,които задължително обратно във водата.На костурите и част от бабушките обаче не им се размина.

Изображение
Изображение
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от akoto13 »

След години безобразия и мрежене на Огняново, и многобройни сигнали, ИАРА никога не са реагирали. За 15 години и стотици риболови, никога не са ме проверили. Последните пъти обаче, господата проверяват, а някакви тумбаци се правят на чорбаджии и гледат живарници. Стана ми съмнително, но всяко нещо си има обяснение. И тук дългата ръка се протяга и ще се събират такси, плюс билета.
Очаквайте няколко милиарда бройки зарибител, и то сам за начало. Продажници
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
nikiil
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nikiil »

akoto13 написа:След години безобразия и мрежене на Огняново, и многобройни сигнали, ИАРА никога не са реагирали. За 15 години и стотици риболови, никога не са ме проверили. Последните пъти обаче, господата проверяват, а някакви тумбаци се правят на чорбаджии и гледат живарници. Стана ми съмнително, но всяко нещо си има обяснение. И тук дългата ръка се протяга и ще се събират такси, плюс билета.
Очаквайте няколко милиарда бройки зарибител, и то сам за начало. Продажници
Не разбрах каква е драмата: Че преди не са проверявали или че сега са те проверили???
И щом си толкова нервен на тема "живарници", вероятно в твоя са открили маломерна риба или количество над 3 кг??? Не се сещам за друга причина да си толкова изнервен...

Аз пък наричам "тумбаци" тези, които влачат вкъщи всичко, което хванат, независимо от размер и количество, и така ме лишават от възможност занапред успешно да упражнявам любимото си хоби!

Моля да ме извиниш, а ко неоснователно съм те обидил!
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от naso »

akoto13 написа:След години безобразия и мрежене на Огняново, и многобройни сигнали, ИАРА никога не са реагирали. За 15 години и стотици риболови, никога не са ме проверили. Последните пъти обаче, господата проверяват, а някакви тумбаци се правят на чорбаджии и гледат живарници. Стана ми съмнително, но всяко нещо си има обяснение. И тук дългата ръка се протяга и ще се събират такси, плюс билета.
Очаквайте няколко милиарда бройки зарибител, и то сам за начало. Продажници
Би ли разяснил колега за таксите и зарибителя, че на мен лично, не ми стана ясно. Това от къде го разбра и до каква степен е истина.
Иначе за проверките, би било хубаво да продължават и за в бъдеще.
Мен лично са ме проверявали няколко пъти от лодка.
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от akoto13 »

При една от проверките, лично инспектор на ИАРА обясни,че от догодина язовира ще се даде на ЦРО. Ще може да се лови срещу годишна такса+ риболовен билет. Лично мен ме дразни, че язовира се изгреба с мрежи. Ясно съм написал, че никога не са реагирали на сигнали, а такива са подавани многократно. Но сега язовира представлява интерес само от финансова гледна точка. Всеки, които харесва и ходи на Огняново знае кой измрежи язовира, но тогава нямаше кой да проверява и да пази.
Колкото до мен, не се притеснявам да ме проверяват. Живарници не ползвам от години, риба не помирисвам, кво остава да ям каракуди и подобни. Ловя само за удоволствие.Не съм нервен, защото съм натъпкал теления живарник. Направо ми се драйфа, как всичко в тая държава се прави за пари. На никой не му дреме за гьола, важно е само да се събира парата. Благодарение на форума се създаваха приятелства, а сега само плюене.
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

Здравейте,
някой да има информация относно тези 2 водоема до Кътина ? Всякакво инфо ще е от полза.
Мерси предварително

51826
mjoro
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mjoro »

долния е платен вече,а на горния шансовете да фанеш некоя риба се равняват ба 6-ца от тотото
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

mjoro написа:долния е платен вече,а на горния шансовете да фанеш некоя риба се равняват ба 6-ца от тотото
а на платения какво илиза ? и какви са условията
mjoro
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mjoro »

bullbg написа:
mjoro написа:долния е платен вече,а на горния шансовете да фанеш некоя риба се равняват ба 6-ца от тотото
а на платения какво илиза ? и какви са условията
нямам представа.тук от форума разбрах,че е платен от миналата година
gormanski
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 8:37 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gormanski »

mjoro написа:долния е платен вече,а на горния шансовете да фанеш некоя риба се равняват ба 6-ца от тотото
От миналата година е платен продълговатия водоем, който е до пътя преди с.Кътина. За другия наречен "Изомат"-а се слиза по черен път, който в кално време е почти непроходим. Реално той е долния. Местата за рибилов там се броят на пръстите на ръцете, тъй като е плътно обрасъл с папур. Възможно е, ако не се поддържат и малкото просеки и да са станали по-малко местата. И двата водоема от мои впечатления и от разкази на местни, са капризни. Има дни, в които кълве много добре и периоди, в които се улавят епизодични риби. За платения, преди да стане такъв знам, че се обитава от почти всички видове от сом, до епизодични пъстърви. От хора, които са се гмуркали за раци съм чувал, че популацията на костура е най-голяма, след това на щуката и каракудата. Имало е години с бум на бяла риба, по едно време винаги имаше лодки, които ловяха на тролинг. Сома се е бил завъдил в последните години. За арендаторите съм чувал, че почти не пускат риба. Следях им и прлофила във Фейсбук. Имат няколко клипа със зарибяване, като последния е от преди около година. За "Изомата"-а знам за улавяни добри щуки и костури. Има и каракуда, шаран, едри кефали, уклеи и бабушки.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

Така изглежда Враждебна - ВЧК днес,


Изображение



Изображение



Направо съм смаян, какви колосални усилия се полагат да се скрие поредното безумие на поредната "калинка" ! :twisted:

Този насип с височина 3-4 метра огражда езерото.
При първият дъжд мястото ще стане недостъпно, а даже не знам какво толкова крият там !

Остава само да построят ограда с бодлив тел, да пуснат 220 волта ток по нея, също и охранители с кучета !

Поредното безумие !


Иначе много слаб риболов на костур !
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

:fishing8: Установих че гледката по съсипването на любимия гъол ме депресира и се сетих че от години не съм правил летен лов на Панчака.Беше пълен до козирката едва се намери место.Лових на мач като приятно ме изненадаха баби от сой.Едната ми даде доста отпор и беше към 350гр.Кълвяха на външния ръб на водораслите и всяка засечена риба трябваше да се вади от тях в което също имаше тръпка.Работих без първоначално масирано захранване а хвърлях стиски захранка на всяко презамятане.Приятен риболов стана.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”