Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dragonaz »

niki71 написа:На платеното Панчарево излизат твърде лесни пъстърви на спининг .
Някой пробвал ли е на Пожарево тези дни - май там е по-интересно.
На Пожарево е много "интересно".
Цял ден обикаляш със спининга в ръка и не можеш да реализираш и един удар. :finga:
Така беше преди седмица.
Но не вярвам нещо да се е променило.
Очаквам с интерес някой да сподели.
Изображение
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Garbolino написа:
IMG_4953.JPG

Днес ходих само на разходка със семейството на Пънча, без да ловя. Спрях се да погледам как колегата и колегата до него правят показно за риболов на бабушки на мач на 30м дистанция. Просто друго ниво. Хващаха в нечовешко темпо за този сезон. Ако четат тук - браво, колеги, направихте наистина впечатляващ риболов!
Мен вълнува уклееца.Има ли го???.Ако знаеш нещо сподели,благодаря предварително.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Вчера бях на Панчарево. Информацията ми уклея е че липсва. Колегите с плувка на близо не ловиха. Настоявях 4 часа на близо нищо следтова на около 25 метър хубави бабушки излязоха. Късния следобяд не знам какво се е случило. Вчера качваше ниво. Не много но качваше.
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Veleka »

Петдесетина бабушки и един бонус - костур около 500гр. е днешната равносметка от следобедната ми разходка до езерото Панчарево. Очаквах масирано риболовно присъствие, но силният вятър беше отказал повечето риболовци. Рибите реагират прекрасно на захранка и се ловят на близка дистанция.
IMG_20170319_163943.jpg
IMG_20170319_162757.jpg
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Да се включа и аз с информация за Панчарево. След вчерашната разходка не издържах и днес следобед бях там. Язовирът вече е пълен.

@Kire 50: Не видях някой да лови целенасочено уклей на бъбрека от страната на голямата вода. Около мен се хванаха няколко случайни панчаревски скумрии. Излязоха и два костура, доста добри като размер за там. Масовият улов бяха бабушки, на по-скоро близка дистанция, на плувка.

Аз заложих на пикера на средна дистанция 25-30м, с класически такъм - повод 0.10, кука 18, хранилка 15гр, отворена от двете страни. Храната беше VDE DSF+Traper Ploc+червена боя, с подаване на 2/3 храна и 1/3 шарен.

Първите 30 мин. нещата тръгнаха тегаво, но после като се захрани петното, риболовът стана екстра.

Изображение

Излизаха дребни, средни и по-рядко по-големи бабушки:

Изображение
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

Зачеркнете Алдомировското блато - всичко е измряло.

След разговор с приятел, който ми твърдеше, че през зимата заради студа и леда, всичко е измряло. Та в петък се разходих до там да проверя и наистина всичко е леш. Снимки няма да поставям щото не са приятни за гледане, но без да преувеличавам тонове с риба се разлагаха във водата и брега. Чак и жабите бяха обърнали коремите.....Тъжна гледка. :cry: :?
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Колеги някой скоро да е посещавал Пожарево и по-специално ме интересува тръгнала ли е рибата на спининг?
Благодаря предварително!
gormanski
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 8:37 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gormanski »

[quote][/quote]Колеги някой скоро да е посещавал Пожарево и по-специално ме интересува тръгнала ли е рибата на спининг?
Благодаря предварително!

В събота от около 11 до стъмване една сулчица около 15 см. на микро клатушка. Нито една пъстърва на спининг и удар даже нямаше. Имаше един оклега, който рано сутривта беше хванал една на спининиг и по това време реализирал и един удар.
Водата все още беше много замътена и почти през целия следобяд духаше доста силен вятър. На стръв се извадиха риби. Имаше и колеги, които успяха да уловят и по две от големите пъстърви. Започнали са да кълват и шарани и каракуди.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

gormanski написа:
Колеги някой скоро да е посещавал Пожарево и по-специално ме интересува тръгнала ли е рибата на спининг?
Благодаря предварително!

В събота от около 11 до стъмване една сулчица около 15 см. на микро клатушка. Нито една пъстърва на спининг и удар даже нямаше. Имаше един оклега, който рано сутривта беше хванал една на спининиг и по това време реализирал и един удар.
Водата все още беше много замътена и почти през целия следобяд духаше доста силен вятър. На стръв се извадиха риби. Имаше и колеги, които успяха да уловят и по две от големите пъстърви. Започнали са да кълват и шарани и каракуди.
Благодаря за информацията колега. Ще посетя в четвъртък най-вероятно и ще драсна как вървят нещата :)
tecktonikk
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Мар 04, 2017 9:42 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tecktonikk »

Здравейте колеги, вчера бях на язовир Бистрица, село Безден. Приятно местенце за риболов през седмицата. Рибата не беше много активна, имах няколко удара на маломерни шаранчета на 20 мм протеиново топче. Имаше колеги които ловяха на плувка и на пружинам които имаха няколко удав на риби по 1-2 килограма.
Като цяло рибата не е активна, нормално за сезона и за температурата на водата. Ще се радвам някой да сподели информация за други язовири около София. Наслука!
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Още малко панчаревски етюди.Отидох към 7 30 -8.00.Хората бяха отдясно на моста а аз се локализирах на70 ,80 метра от тях пак отдясно.При тях активно кълвеше от 9.00 до 12.00 а и целия мост се напълни с колеги.Риби при тях-разни-но предимно дребни баби.При мен само дребни и само 3 към педя.Само аз лових на фидер.Към 14.00 си бих камшика.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

Колеги какво става с Пожарево водата избистри ли се или е мътна още?Според вас как е най добре да се търсят рибите плувка,дъно,бомбарда или спининг.Съответно и стръв?Още малко и спират да пускат пъстърви почват шарковците а нямам и един хубав риболов на пъстърва :(
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Привет колеги. Да споделя информация за Пожарево от вчера. Водата е по-бистра. Риболова на жива стръв върви с пълна сила. Масово се ловеше на мач на камола и паста. Уловиха се и 2 от големите - по около 3 кг. Аз упорствах на спининг, но рибата не гони активно. На спининг излезнаха 4 риби. 1 на клатушка, 3 на воблери ръчна изработка.
Риба има много, а и вчера пак пуснаха супер много бройки по 700-800 грама, но на изкуствени примамки все още не иска да взима.
Рапорт даден. Наслука.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,след изкаран грип днес отново на Пънчака.Време чудно време риболов но.С петицата се курдисах на моста,в 8ч.долу вдясно хубавите места бяха заети.Хванах 4-5бр.дребни платички,които веднага бяха пуснати и сега ме е яд че не ги снимах. На дълбочина около 5м.колеги вадеха що годе добри бабушки,друга риба до 14ч.не видях.Явно риболова върви с пълна сила.Успех и наслука на всички.
Прикачени файлове
Има си хора
Има си хора
Среден размер
Среден размер
Готов за мариноване
Готов за мариноване
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от boci_ »

Браво, колко бяха големи платичките, като дължина?
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”