Забранен ли е яз.Студена

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Забранен ли е яз.Студена

Мнение от CERRUTI »

Колеги онзи ден колегата vwg3 ми сподели че има иформация че забраната на язовира вече е действаща,аз също поразпитах и един приятел ми каза същото,но все пак и двамата ползваме информация от 2-ри лица а и в форума никой не е писал,а пък аз сега съм на тема ремонти и 2 седмицмици съм наказан без риболов :(
Та колеги ако някой има прясно инфо за актуалното състояние на язовира ще съм му благодарен да сподели......
Изображение
Аватар
asenovpk
фен клуб-скобар
Мнения: 262
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 5:21 pm
Местоположение: Pernik
Обратна връзка:

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от asenovpk »

и аз искам отговор на тоя въпрос ако може че преди 2 часа си дойдех от морето и нищо незнам ?
Изображение Chelsea
sote
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 432
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 12:35 pm
Местоположение: Илиян Сотиров -София

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от sote »

чух че преди няколко седмици дошли от басейнова дирекция и уволнили всички пазачи сега не пускат с коли вътре .Някакви перничани предния ден се напили и правили боклуци ,стреляли и сега не се влиза с кола
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от takezo »

Момчета , тази вечер бях там на Студена ...

Вода няма , пазача се юрка , ама нали съм си словоухотлив го прелъгах .
С коли не дават да се влиза , пък особенно било да водата ...някой може и да отнесе плувката.



Имаше рибари , явно не е забранен ...но всичко с мярка.Е не всичко де , появига се едни идиоти "...к'во стаа Батка кълве ли ...", ...и в следвашия момент , се цопнаха в язовира и с това , блесненето ми приключи :axe:
Метнах няколко воблера , ама ...само снимки хванах. :D Поне видях че "работят" :roll:

Изображение
ИзображениеИзображение


А тази последната е не да ме видите мен ...погледнете отсреща брега кави "стъпала" има , язовира е спаднал с близо
метър.

Изображение
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
quattro_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 11:29 am

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от quattro_bg »

Риболова е разрешен,забранено е да се влиза с колата близо до брега,а иначе пазачите на рампата нямат право да спират под никакъв предлог,защото пътищата са общински и рампата е незаконна!!!
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от takezo »

quattro_bg написа:Риболова е разрешен,забранено е да се влиза с колата близо до брега,а иначе пазачите на рампата нямат право да спират под никакъв предлог,защото пътищата са общински и рампата е незаконна!!!

Май не е точно така ...има заповед от ВиК Перник от скоро , която гласи ...собствениците на имоти около яз.Студена , могат а влизат само след , бележка от ВиК Перник..." - или беше нещо подобно .

Рампата дали е законна не зная , след нея пише :

"Санитарно охранителна зона " ДСС "Витошко Студена" строго забранено , паленето на огън , риболова , къмпингувнето....."

А на реката ако те побарат , не ми се мисли за теб.(като съвет ти го казвам)

Горска полиция обикаля доста често , и май не е желателно да се влиза в пререкания с тях .

А сега иди и влез ...и като дойдат стражарите им обяснавай че пътищата са общински. :D
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
rumenpk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 436
Регистриран на: Пон Авг 13, 2007 10:47 am
Местоположение: Pernik

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от rumenpk »

И аз да се включа,онзи ден/сряда/ходих до х.Селимица и на връщане минах покрай язовира,пазача беше пиян ,ама много пиян/13.30-14.00часа/и не искаше да ме пусне,но понеже баща ми е от селото което не съществува на територята на резиденцията ме пусна с големи увещания.Имаше 4-5 човека на язовира.Язовира е разрешен за риболов/все още/,но риболовците трябва да си оставят колите преди бариерата.Има заповед от ВиК-Перник,02-РПУ Перник и шефа на ДДС-Витошко Дамянов,това на илизане ми го каза пазача малко го беше поиздухал вятъра и можеше да говори разбираемо :D .Това е от мен дано съм ви бил полезен,а дали кълве рибата очаквам вие да се похвалите :wink: :D
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от takezo »

:smt023
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
rumenpk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 436
Регистриран на: Пон Авг 13, 2007 10:47 am
Местоположение: Pernik

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от rumenpk »

Да не отварям нова тема някои ходил ли е скоро/тази седмица/на Студена.
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от takezo »

rumenpk написа:Да не отварям нова тема някои ходил ли е скоро/тази седмица/на Студена.

...мисля е ще те пуснат , но е много спаднала водата предполагам .... :?
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от drebens »

Колеги,последните дни получих две информации за язовир Студена,едната в края на миналата седмица за уловени два шарана по 10-12 кг и сом 17кг,а в началото на тая седмица за един шарко 23 кг.Някой нещо да е чул?
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от CERRUTI »

drebens написа:Колеги,последните дни получих две информации за язовир Студена,едната в края на миналата седмица за уловени два шарана по 10-12 кг и сом 17кг,а в началото на тая седмица за един шарко 23 кг.Някой нещо да е чул?
Досега не съм чувал някой да е хващал сом на Студена.......говореше се че е зарибявано преди 3-4години с канален сом.....А за 23кг.дивак малко се съмнявам че дори и да го има някой е успял да го извади.......Абе не вярвай на всичко което чуваш......макар че и аз ако не бях видял снимките с вашия шаран колкото и да ми разправяш каде е бил хванат нямаше да ти повярвам... :)
Изображение
Аватар
antonio83
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 10:05 am
Местоположение: С.КЛАДНИЦА
Обратна връзка:

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от antonio83 »

takezo написа:
quattro_bg написа:Риболова е разрешен,забранено е да се влиза с колата близо до брега,а иначе пазачите на рампата нямат право да спират под никакъв предлог,защото пътищата са общински и рампата е незаконна!!!

Май не е точно така ...има заповед от ВиК Перник от скоро , която гласи ...собствениците на имоти около яз.Студена , могат а влизат само след , бележка от ВиК Перник..." - или беше нещо подобно .

Рампата дали е законна не зная , след нея пише :

"Санитарно охранителна зона " ДСС "Витошко Студена" строго забранено , паленето на огън , риболова , къмпингувнето....."

А на реката ако те побарат , не ми се мисли за теб.(като съвет ти го казвам)

Горска полиция обикаля доста често , и май не е желателно да се влиза в пререкания с тях .

А сега иди и влез ...и като дойдат стражарите им обяснавай че пътищата са общински. :D

Много пъти съм минавал и пак ще минавам :) :finga:
Няма такова нещо за местата ако си имаш место си минаваш без никакви ядове това за бележките си го пази за теб.
И какво като дойдат стражарите да не ме заключат че минавам по патя тази рампа е 100% незаконна, Никои не може да ми забрани да ходя в Попово.
То това с паленето на огъня си го пише във всяка гора, а за риболова да си редовен пък нека дойдат да те глобяват.
BRAKONERA
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 19, 2020 10:54 am

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от BRAKONERA »

Как ще е тази година не знам! Да се напълни първо пък ще видим. По принцип е вододайна зона на Перник и риболова е забранен.Миналата 2019 не го охраняваха и не са ме гонили. Там ходя само за уклей през април излиза много. Има моменти през лятото, когато не пипа, но предполагам зависи дали са пуснали водата. Пред мен са вадили 2 бели риби по 5 кг. Веднъж костур кило на рибка от водоема. Излиза и много уклей и червеноперка на плувка,клен, хващал съм и пъстърва. Миналото лято веднъж с децата пробвах на дъно , но понеже бях на разходка просто метнах на пружина на захранка с коноп и ягода веднага взима, извадих няколко клена, пуснах ги- много кости. Веднъж удари като шаран направо заби пръчката в земята и я задържа долу ама нали детето мерак то да вади та го изтърва не разбрахме какво е.
Предполагам след като се напълни язовира могат пак да почнат да го пазят и да не става за риболов. Но миналата пролет уклея беше полудял- примерно 60 уклейки за 2 часа, при условие че връщах червеноперката.
Последно ходих вчера там на разходка-водата се вдига скоро ще стигне миналогодишното си пролетно ниво т.е половин язовир
Иначе мястото е прекрасно- борова гора и хубав въздух.
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Забранен ли е яз.Студена

Мнение от 6tukara »

Докато водата беше малко и рибата гъста тия дето работят там нали се сещаш с мрежите какво са свършили. Те си го имат за техен така че нямай големи очаквания.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”