МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
bogidar
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:51 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от bogidar »

Аз нали съм нов и за пръв път тая година я видях тая гнас. В началото помислих, че дера с воблера по някакъв разложен труп. Но това нещо беше стотици метри по реката...
Мизерна работа - бреговете са като сметище, реката септична яма... Ама сами сме си виновни. Прости хора бол.
Спининг мания...
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от daniel defoe »

slayer88 написа:daniel defoe,

Би ли споделил в кой участък на реката ловиш?
Slayer са ми матерна банда :prayer: :supz:

p. s. Ловя само и единствено в района преди Майнатаун :fishing12:

pike13 написа: ... и да не забравя, мустакат скоро пожелавам към 15кг. другите на горе са ....
Мерси за пожеланието pike13, да ти се връща тъпкано :wink:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

Реката е трагедия в последно време. Пълно мъртвило. Иначе вчера един дядо до мен улови хубава бяла риба на силикон. Не знаех, че и бели риби има в Марица...
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

Абе вижда се че има живот от време на време , но едно е да го видиш , а друго е да го уловиш.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от daniel defoe »

Здравейте колеги,

една шейсетка и нещо от преди малко :fishing6:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Днес поставих своеобразен рекорд - лиших се от четири примамки в един ден, като само една от тях беше подарена на един колега, случайно преминаващ покрай мен :drinkers:

Поздрави и наслука :fishing12:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
g60_fan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 01, 2010 3:38 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от g60_fan »

Евала колега,направо ги разбиваш расперите :fishing12:
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от daniel defoe »

Здравейте колеги,

след разразилата се снощи буря с гъмотевици и порой, който не спря почти до зазоряване, се събудих подтиснат и без капка настроение в последния ден от „отпуска си“ .
Все пак реших да отида, преди тръгване към гадната столица, до Марица и да видя каква е хавата след снощния дъжд.

Нивото от вчера беше качило с приблизително цял метър, а цвета на водата беше кафяв, с видимост не повече от десетина сантиметра.
Течението беше зверско, като повърхността беше осеяна с клони и водорасли. Поне слънчицето напичаше приятно, а лекият ветрец посипваше с пръски голите камъни в близост до водата.
Докато пушех опрян на колата, се чудех за какво всъщност бих път до реката, след като предварително знаех какво ще заваря.

Сърце не ми даде да си тръгна без да съм хвърлил поне десетина-двайсет пъти, макар и с ясното съзнание, че всичко е предварително обречено на провал.
Надиплих такъмите и почнах да обикалям по брега, с надеждата да открия местенце, където да мога да си пласирам любимия воблер. Водата беше толкова мътна, че виждах воблера едва, когато беше в крака ми.

Бях се унесъл и правех механични замятания и прибирания, като целех началото на едно „коридорче“ със сравнително спокойна вода в близост до брега и на разстояние от около двайсетина метра от мен. На седмото или осмото подаване, веднага след приводняването на примамката (и един оборот), почувствах тежък и рязък удар, дръжката на пръчката направи опит да изскокне от дланта ми – не ме е удрял ток, но предполагам, че усещането е, горе-долу, идентично. Рибата тръгна в противоположна на мен посока, като почна да си взема аванс, независимо, че го бях позатегнал, но явно не достатъчно ...

За първи път ми се случва да стоя с въдица в ръка и да не мога да контролирам нещата. Рибокът промени посоката, излизайки на повърхността – за мое учудване (мислех си, че е соме) се оказа голям и борбен распер! Рибокът изпляска силно с опашка и ... линията олекна, извадих си любимата примамка с отворена предна тройка ...

Треперейки от вълнение се опитах да си извадя цигарите и запалката, но огънчето все ми се разминаваше с върха на папироса. Абе, няма такъв цирк!

След като се поокопитих и изправих тройките на воблерчето продължих да упорствам, но в близките двайсетина минути не се случи нищо ... докато внезапно не удари ей тази бухалка, която се бори достойно, но най-накрая се предаде. След днешния ден съм на мнение, че риба може да се лови и в мътна, и в много висока вода.

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави и наслука :fishing12:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
slayer88
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 12:35 pm
Местоположение: Димитровград

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от slayer88 »

Абе, че риба се лови и в мътна вода е ясно, просто става една идея по-трудно, особено за риби които разчитат на зрение, за да ловят плячката си. По Марица това са най-вече расперът и щуката. Забелязал съм, че в мътна вода броят на уловените ми щуки е много по-малък, отколкото при бистра такава. Иначе най-големият ми распер, който съм улавял беше 6,5 кг и то в сравнително мътна вода, в подмола до мене.
DSC00198.JPG
DSC00198.JPG (466.17 KiB) Преглеждано 982 пъти
Изображение

Снимката е от 2009 и е с телефон, но все пак звяра се вижда. :wink:
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Juniur86 »

Колеги в коя част на рекалта ловите тези разпери ....
Изображение
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от pike13 »

daniel defoe написа: След днешния ден съм на мнение, че риба може да се лови и в мътна, и в много висока вода
Да ,распера полудява в такава обстановка и атакува буквално всичко що вибрира на повърхността също и при други рибки става така.

Поздрави
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Vid »

pike13 написа:
daniel defoe написа: След днешния ден съм на мнение, че риба може да се лови и в мътна, и в много висока вода
Да ,распера полудява в такава обстановка и атакува буквално всичко що вибрира на повърхността също и при други рибки става така.

Поздрави
Аз не мисля така, мисля че, колегата daniel defoe просто е имал риболовен късмет, щото да уловиш 4-5 риби за излет е риболов, а една риба си е късмет, особено харамия в таа мътилка...
И, да спомена за днешния ни риболов в района на Любимец- бяхме на реката в 17 ч., реката беше бистра и брата имаше хубав удар на сом със здрави напъни, обаче рибата се откачи.. В 19 ч. вече цвета на водата стана пълна боза, явно дъждовете от Пловдив стигнаха Любимец..

п.п. МислЪ, че единствения хищник на който мътилката въобще не му пречи е сома. Проблема е че, вече браковците го изгребаха и ние разчитаме на някоя единична оцеляла бройка..... :(
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
slayer88
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 12:35 pm
Местоположение: Димитровград

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от slayer88 »

Да, на сома определено не му пречи мътното, но то и сом не остана. По мой наблюдения, от по-едрите хищници определено расперът е с най-голяма популация.

А иначе района, в който ловя, е от Димитровград надолу, много рядко ходя по-нагоре от града.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от къца - кълве »

Vid написа:
pike13 написа:
daniel defoe написа: След днешния ден съм на мнение, че риба може да се лови и в мътна, и в много висока вода
Да ,распера полудява в такава обстановка и атакува буквално всичко що вибрира на повърхността също и при други рибки става така.

Поздрави
Аз не мисля така, мисля че, колегата daniel defoe просто е имал риболовен късмет, (
Аз пък мисля,че defoe си е майстор.Да ми изпрати адрес и телефон на лични и ще му подаря някой воблер.Защо във формула 1 залагат на Шумахер ?
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от daniel defoe »

къца - кълве написа:... Да ми изпрати адрес и телефон на лични и ще му подаря някой воблер...
БЛАГОДАРЯ :prayer: , но подаръците ги "посявам" доста по-лесно и държа да си платя примамките непременно :wink:

Контактите ги пращам на ЛС :drinkers:

Поздрави и наслука :fishing12:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от pike13 »

Ден първи от отпуската,
тази сутрин мътно с видимост на водата до педя,
страхотен удар още на петото хвърляне,
и бам счупено жило на тройка,
хем снощи мислех да ги сменям,
бе огромен распер,та твърдението ми се потвърди,
Удрят здраво в мътьока с воблер от къцата който ми бе подарък,
та ще си поръчам още има много реалистична игра.

Къца благодаря ти ,воблерите са номер едно без аналог

Поздрави
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”