МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от daniel defoe »

Благодаря ти, колега. Желая ти и на теб много слука :drinkers:

p. s. Току що си заприходих едно Shimano Scimitar за временна употреба (че сърце рибарско не трае), докато ми пристигне новата секция (апропо, още вчера беше поръчана :wink: )

Поздрави и наслука :fishing12:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
smok.1971
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 167
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 10:03 am
Местоположение: St.Zagora

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от smok.1971 »

Здравейте колеги. И аз да се отчета. почивните дни със синовете бяхме на Реката. Резултатът беше: Първият ден амурче 4,2 кг плюс трапезни каракуди. Една замина да чака Сома ама така и не го дочака. Бях заложил и пиявица – нищо. Вторият ден едно кръгло язовирско шаранче около 2кг се откачи пред кепа. Смених пиявиците с попово прасе и резултатът не закасня. Да се чуди човек как тази ,,попова лъжичка" може да налапа кука 6/0.
Иначе сачът работеше безотказно, питиетата бяха изстудени в хладилната чанта докато не свършиха. Постреляхме с въздушната пушка и с лъка на децата. Абе 48 часа в рая.
Е имаше и отрицателни моменти. Като пристигнахме брегът беше осеян с най – различни боклуци. Вече имам чувствата, че ,,хората" идват на водоемите за да не се разкарват до контейнера за смет. И за амурчето. Беше изял две шепи найлонови торбички.
gallery/image/48758/mini
gallery/image/48757/mini
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от daniel defoe »

И така другари ... в петък надвечер се разходих до Марица с цел намиране на нови (поне за мен) расперски места.
Е, намерих такива, на прима виста доста перспективни даже, но расперите ги нямаше :(

p. s. Прави ми силно впечатление, че по Марица изключително рядко вече, се виждат "играещи" рибки - не знам какво, аджеба, се случва с тази река :idea:

Колеги, събирайте си отпадъците след като приключите с риболова, пазете природата чиста :!:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
diletant
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 6:50 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от diletant »

К'о ста'а с тая река - уж я зарибявам !!!
Изображение
Изображение
Изображение
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от pike13 »

Много ти е малък зарибителя , индианците бързо го изяждат . :D

Много добре, все пак.
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от emo vasilev »

daniel defoe написа:И така другари ... в петък надвечер се разходих до Марица с цел намиране на нови (поне за мен) расперски места.
Е, намерих такива, на прима виста доста перспективни даже, но расперите ги нямаше :(

p. s. Прави ми силно впечатление, че по Марица изключително рядко вече, се виждат "играещи" рибки - не знам какво, аджеба, се случва с тази река :idea:

Колеги, събирайте си отпадъците след като приключите с риболова, пазете природата чиста :!:
Събота и неделя бях на бента на Маноле - над бента в тихото расперите щяха да ми счупят щеката .Тъкмо завъртя със захранката някоя риба и тия гадове направят атака и всичко пръсне .В събота сутринта играеше доста риба - просто радост за окото , в неделя сутринта все едно бях на друга река - пълно мъртвило .Под бента имаше доста спинингисти , но не видях някой нещо да извади.
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от daniel defoe »

Има удари, които ти спират дъха, днес имах удоволствието да усетя точно такъв :fishing3:

Бебокът беше 116 см, голямо дърпане падна с "новото" кроа, кеф голям :drinkers:

Сомът се снима доста по трудно от распера, докато се опитвах да го фокусирам, ми си изплъзна поне сто пъти (ама аз съм си кьопав :oops: )

Изображение

Изображение

След пет минутна борба с тройките, бебето беше пуснато на свобода да расте :fishing6:

Изображение

Изображение

Поздрави и наслука :fishing12:

p. s. Почитателите на гръцката музика могат да си пуснат "Сома му", докато гледат сома ми :mrgreen:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от pike13 »

Много добра фото сесия,
нека повече такива да се срещат за напред на такива като теб. :fishing6:
Преди седмица до мене един изкара сомче около 2кг.
откачи му се на брега ,скочи във водата да не му избяга случайно
и право у торбата. :evil:

Поздрави
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от ТТ лови по реки »

Браво колега,страхотна слука. :smt023 Следвашия път по-голям :fishing6:
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от ТТ лови по реки »

Здравейте колеги.Отдавна не бях ходил на Марица,ама като изгорих 5 резервоара с нафта за да търся балканки,и не хванах нито една,днес на обед забягнах набързо до любимата река.Обаче като стигнах там,установих че съм си забравил чантата с примамките.Но невсичко беше загубено,защото в колата имах едно воблерче от на Къцата,беше дефектно (неможе да се потопи под 4 пръста във водата),но днес и то се отблагодари и ще заеме достойно място в кутийката с останалите воблери.Хванах 4 кефала и една бяла риба"педарка'',която разви Стокхолмски синдром,бях нагазил в реката когато я улових,и след като я пуснах,тя се върна и стоя 10-15мин. на 50 см. пред ботушите ми.Чак когато тръгнах да излизам да се местя,тя се завъртя рязко и изчезна в дълбокото.Рибешка му работа :D .Ето този хубавец беше най-големия,другите 3 бяха около 20-25см.Всички риби си плуват обратно,като на малките им обещах да ги снимам и тях като пораснат.Та това е за днес,от 14 до 16 часа след обед.
Прикачени файлове
DSC_0023.JPG
DSC_0024.JPG
DSC_0022.JPG
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Vid »

Под Д-град тази година няма и помен от кефал на типично кефаловите места, ловят се само единични распери на късмет.... Сомът също е Фирясъл...

Смятам, че някой е отровил реката през тази година, ама кой и дали ще си признае без бой? Едва ли.... Това му се казва Абсуристан- Булгаристан... :( :(
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
dim
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 6:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от dim »

Колеги, здравейте! Никога не съм ловил на тази река и понеже имам път посока Пловдив исках да ми препоръчате някой готин вир или друго подходящо място. Искам да си топна примамките, може пък и плувки. Много рядко ми се отдава напоследък, за жалост. Тръгваме от София, така че вяско едно мястенце преди Пловдив ще свърши работа. Благодаря предварително!
Аватар
Todev1
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 3:18 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Todev1 »

Здравейте колеги. От една седмица горе долу ходя през ден на реката (3-4 излета) под двойния бараж до оризаре , ходя само с фидера на бял шарен за по 2-3 часа.Много слабо, дали вече е почнала да се групира рибата успявам да хвана по 1-2 кефала дребни и това е нивото мисля че спада или се задържа колегите за щука по пътя на тапа капо.
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от borenceto86 »

Здравейте, колеги след падането на забраната за щука и распер мисля да се насоча към една толкова непозната за мен река, която никога не съм посеещавал, ще се чувствам като българин в Чикаго,,, та да си дойдем на думата замислям да изкъпя воблерите на Марица в района на Садово и Първомай, обект на риболов ще бъде щуката и распера. Ако може да споделите мнение относно примамки, ниво на реката и каквото вие на сърца. Благодаря:)
milenium324
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:59 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от milenium324 »

Миналата година в средата на Август ковнах две щуки по кило и малко в тоз регион... едната на китайски воблер с форма и разцветка на кленче а другата на кленче, което ми се хвана на фидера (около 10-12 см) - беше яко нагълтало и сдаде багажа докато го откача - та на Драшкович проработи за номер 2... Едната щука я задържах (и тя беше нагълтала въпросното кленче яко). Търси щуките по бентовете (на Садово има бент) не знам за Първомай - но може да видиш с Гугъл мапс...). Досега не съм хващал распер - местните са ме съветвали на блесна да го търся, но нямам попадения.

На слука!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”