МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Todev1
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 3:18 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Todev1 »

Здр колеги незнам дали поста ми е в правилния роом ще извинявате та , нов съм в занаята по реките както и в форума от няколко дни ходя по марица около пловдив нямам нито една хваната рибка , пенсионера на перо яко но нищо нито на бял ,чеврен, хляб, не съм запознат с "чалъмите" по реката ако някои има 2-3 свободни мин. да налее малко опит ще съм мн благодарен.
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от saksi »

Не се притеснявай,че не си хванал риба.
Аз ,от три-четири години ходя по реки и още се уча.
В общи лини нещата седят така....рибата се групира някъде ,ти научаваш от :?: :D не знам кой си, и отиваш и ловиш.Хубаво е да идеш все пак с някой ,който да ти покаже някои тънкости...линия ,монтаж ,захранване.
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от danev69 »

Todev1 написа: нов съм в занаята по реките както и в форума от няколко дни ходя по марица около пловдив нямам нито една хваната рибка , пенсионера на перо яко но нищо нито на бял ,чеврен, хляб, не съм запознат с "чалъмите" по реката
Добре дошъл,колега. На реката валати се правят много,така че да не ти пука много,много. Моят съвет е да грабваш въдицата и през почивните дни отиваш на 9км.. Времето ще е хубаво,така че би трябвало да има доста колеги там. Питаш си за ,каквото те интересува и така. Всички се учим докато сме живи. На слука.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
Кузмич
dreamer
Мнения: 885
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 3:51 pm
Местоположение: Пловдив Петър Василев

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Кузмич »

Здравей колега, в момента Марица е доста висока и това е предпоставка за валати по реката.
Когато тя е висока повечето риба се качва в притоците.
Другия път пробвай на някой от тях близо до местата, където се вливат в нея.
Мойсей: "Законът е всичко!"
Христос: "Любовта е всичко!"
Маркс: "Парите са всичко!"
Фройд: "Сексът е всичко!"
Айнщайн: "Всичко е относително..."


Аз по принцип съм музикален помияр...
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Don4o_62 »

danev69 написа: На реката валати се правят много,така че да не ти пука много,много.
Коце,това вярно ли е,щото мен ме е срам вече да пиша за Марица :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
revox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:32 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от revox »

Тва е таласъмска река,иска много ходене,докато и хванеш чалъма.Друг е въпроса,че държи уникални рибета :wink:
Изображение
Аватар
Todev1
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 3:18 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Todev1 »

Благодаря колеги доста кураж ми дадохте , запалил съм се здраво ще споделям развитието ми и в форума :) първата ми риба ще бъде снимана и качена независимо от размера. :)
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от danev69 »

Don4o_62 написа: Коце,това вярно ли е,щото мен ме е срам вече да пиша за Марица :D
За мен цялото лято беше един голям валат :lol: ,ама продължавам да си ходя пак. :roll:
revox написа:Тва е таласъмска река,иска много ходене,докато и хванеш чалъма.Друг е въпроса,че държи уникални рибета :wink:
Според мен,освен многото чалъми и тарикатлъци си трябва и малко късмет,ама като знам какви трофейни риби има си струва,да правиш много валати. На слука на всички.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
tiktak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 314
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 6:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от tiktak »

Падна ли малко водата ?
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kodek »

Не падна, вчера бях на разходка до бента преди Пазарджик,Бента е отворен,(отук се пълни канала "Паша арк" дето полива Пловдивското поле и минава през Пазарджик)Канала е спрян, реката е фул и мътна.Преди бента през лятото имаше образуван вир около 1м.дълбочина, сега е една педя и всичката вода от реката си минава спокойно влачейки какво ли не.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Vid »

Вчера бях по Марица и пълно капо. Водата е много висока и мътна. На прибиране реших да проверя Добричката река /между с.Добрич и Димитровград/ и останах приятно изненадан... третото замятане и щука - 2.5 кг. Жалко, че вече беше почти тъмно и нямах време за повече опити.

Интересно, че реката е пълна с бобри или може би са видри, каквито аз не бях виждал другаде освен в зоологическата градина.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
karpist
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 9:38 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от karpist »

Vid написа:Вчера бях по Марица и пълно капо. Водата е много висока и мътна. На прибиране реших да проверя Добричката река /между с.Добрич и Димитровград/ и останах приятно изненадан... третото замятане и щука - 2.5 кг. Жалко, че вече беше почти тъмно и нямах време за повече опити.

Интересно, че реката е пълна с бобри или може би са видри, каквито аз не бях виждал другаде освен в зоологическата градина.

това са Нутрии,колега... :wink:
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от fn1p »

Някой да има прясно инфо от днес ,паднала ли е избистрила ли се е как е :roll:
Изображение Изображение
dobivam
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Юли 31, 2010 4:44 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от dobivam »

fn1p написа:Някой да има прясно инфо от днес ,паднала ли е избистрила ли се е как е :roll:
Да аз бях днес на Марица и съм пълен валат както и колегите около мен.Нивото е паднало малко но водата е мътна.
revox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:32 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от revox »

утре пак отивам да ги мъча на 9-тия до Пловдив.Водата малко от малко се е пооправила.Колегата с който ходим е бил днес там.Има 9 кефала по 300-400 гр...пак бива в тая суша :wink:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”