МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
lubo79
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 7:06 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от lubo79 »

Кацарски :lol: другия път откъсни 3-4 от твойте,та белким и на него му клъвне :lol:
Атанас Катцарски
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 7:21 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Атанас Катцарски »

Ми тя го обрасна моята.Ама от друга ще му взема. :lol:
Ама той пак няма да се оправи.Има си специален начин на закачане.
angel.tr
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 544
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:35 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от angel.tr »

Голям майтап пада тука! :lol:
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от аксел »

Кацарски,ще идем заедно да начешем,краста,чувствай се поканен,рибарлък без шеги не може!!!!!
Специално за тебе,ще кажа,че на Марица си има риба,но много от колегите пренебрегват,значението на подходящата стръв,специално за сезона на жегите,някак си ни се натрапват,абсолютната универсалност на белите червеи и всякакви магазинерски захранки,като примерно се пренебрегва обикновения хляб,водния червей,водораслите,мъмреците и др.
валатът не най-лошото нещо на света
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kikimoris »

Олеле-мале Бутников, не знам как те пропуснах ?!!! Сигурно точно защото, съм свикнал с твоето присъствие тук.Смирено моля за прошка :)).
Всъщност съм от Асеновград.
Абе, исках да питам нещо на Л.С. защото вече съм задавал въпроса тук но, никой не успя да ми отговори задоволително.
Подчертавам че, питането ми е за летния период.В 80% от излетите се сблъсквам с един и същи проблем.След първоначалното захранване кълват риби на всяко изтичане, като независимо от ритъма на дохранване кълванетата разреждат почти до пълно спиране.Защо мамка му рибата не се задържа пред нас???
Пробвали сме най-различни варианти и ритъм на дохранване, всякаква храна, достатъчно глетава и не чак толкова но резултата почти винаги е един и същ.
Айде помагай.
Аватар
gorkata_petrov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 818
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 3:52 pm
Местоположение: Георги Петров-Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от gorkata_petrov »

Аз също съм се сблъсквал с този проблем. И съм стигнал до следния извод : през летния период рибата е пръсната , не е групирана в големи количества , както през зимата.Мястото , на което ловим държи определен брой риби.След като уловим една част от тях , изпуснем някоя бройка и изплашим останалите кълванетата рязко намаляват , независимо колко храна и червеи ще хвърлим.Разбира се , има места които държат много риба и тогава цял ден може да се лови без прекъсване. Когато кълването намалее или спре, трябва да се смени мястото според мен.Днес на реката лових с Трапер река с добавена троха и бял червей. Трохата е от хляб , настърган на ситото.Събра доволно рибки и цената му е достъпна.
Това е като да бягаш сам и да излезеш втори ????
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kikimoris »

Проблема всъщност към момента за мен е непреодолим и по-скоро търся обяснение отколкото решение защото, съм опитвал какво ли не.Склонен съм да си мисля че, по скоро ги наплашваме по някакв начин защото, съм сигурен че, на местото има много риба.Номера със смяната съм го правил.Захранване, бърза серия калванета и пак почивка в частта.Започвам риболова със супер очаквания и приключвам супер изнервен.
mafuta
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 8:20 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от mafuta »

Катцарски -ти си пълен дзвер :smt078
Пичуи, ъ вий от къдье стье уа?
- От София смьи.
- И ний тъй!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от butnik »

kikimoris написа:Проблема всъщност към момента за мен е непреодолим и по-скоро търся обяснение отколкото решение защото, съм опитвал какво ли не.Склонен съм да си мисля че, по скоро ги наплашваме по някакв начин защото, съм сигурен че, на местото има много риба.Номера със смяната съм го правил.Захранване, бърза серия калванета и пак почивка в частта.Започвам риболова със супер очаквания и приключвам супер изнервен.
Прехранвате рибата,слагай 1х1 храна и глина и подавайте червеи след всяко второ изтичане, стреляйте по 6-7 червея.След всяка извадена риба проверявайте дали от устата и излиза храна и червеи и какво количество е ,така ще се ориентирате дали да дохранвате по-интензивно или да намалите храната.Риболова на река иска и малко мислене,не е като яденето г-н Катцарски :lol: :lol: :lol: :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Todev1
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 3:18 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Todev1 »

здравеите преди час се връщам от реката , целта ми беше "пържена" мрянка +бира , мястото зад гребната база ... основно 14 ,повод 12 ,кука 16 и т.н стръв бял ... успях да излъжа някоя др рибЪ която в момента се пържи ест пообрах по едричката.Снимки имам но са в кошницата с брашанце.Иначе реката е идеална за риболов.
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kikimoris »

На местата на които аз ловя, ако сложа толкова глина, чаушаните се превръщат в напаст божия а при течение 8-10 km/h на течението трябва да изпратя колегата на 50 метра над мене да ми стреля червеи.
В прехранването обаче има логика.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от аксел »

Съгласен с Жорката,през лятото рибата е пръсната и след дежурните риби следва пауза.Моят учител по риболов,а той беше най-големият специалист на лекия риболов в Пловдив/и не само/ на Марица имаше съвсем друга тактика-просто не се задържаше повече от 10 15мин. на едно място,като обереше дежурните риби сменяше веднага местото и така от моста на 6-тия до Железния за два три часа правеше по 3-4кг алай,кефал,мряна карабалък,червеноперка,чаушан,които продаваше за да си допълни инвалидната пенсия.Сега с тия щеки,платформи,кепове и др. това си е направо невъзможно.
валатът не най-лошото нещо на света
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kikimoris »

Право думаш.Само като си представя че, трябва да се местя и пот ме избива предварително.
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от fn1p »

Днес направихме един излет с колегата Vid , излета потръгна много добре, колегата Vid хвана някоя друга щучка някой друг кефал, общо взето обичайното. Но излета завърши още по-добре когато ето този хубавец реши да ми преватизира воблера.

Изображение
Изображение

Данни на хубавеца: 5кг 80 см

Воблера на който се улови е Salmo Hornet 6см 14гр цвят: GT

П.п - Само за протокола да вметна, някой говореха, че расперите не харесвали дебели влакна, влакното с което съм е PowerPro 8slick - 40lb много добро влакно което има много добър кастинг, кръгло, дървесно кафяво на цвят и се слива с тиня, пясък и става буквално невидимо.
Изображение Изображение
Аватар
TONICHA
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 3:31 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от TONICHA »

следващия път по - голуем


поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”