МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Атанас Катцарски
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 7:21 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Атанас Катцарски »

аксел написа:Кацарски,ще идем заедно да начешем,краста,чувствай се поканен,рибарлък без шеги не може!!!!!
Специално за тебе,ще кажа,че на Марица си има риба,но много от колегите пренебрегват,значението на подходящата стръв,специално за сезона на жегите,някак си ни се натрапват,абсолютната универсалност на белите червеи и всякакви магазинерски захранки,като примерно се пренебрегва обикновения хляб,водния червей,водораслите,мъмреците и др.
Утре пак ще ходя към Маричка,ще пробвам хлебеца! :wink:
За него не се бях сетил.
Иначе днес на Марица костур колкото искаш на бял. :lol: Друго не пипаше.
Колега кога да организираме един излет,да обменим малко информация.Виждам ,че си рибар. :)
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от krokibg »

Ице,излъжеш ли ме да вляза пак,ще взема редовно да го правя :lol: Не съм газил от много години,ако излизат пак по 10 яки тупалки и да имаш по 10 късания на ден,сома да го духа :lol: :lol: :lol: Спомням си как заставахме по двама-трима един до друг,и замятахме синхронно,е имаше и закачания,но цял ден да мяташ в синхрон си беше направо висш пилотаж.Еххххххххххххх,спомени,спомени,надявам се обаче местата да са същите и пак да се държи на такива местенца,дето другите изобщо не ги отчитат и ги подминават :wink: :wink: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Атанас Катцарски
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 7:21 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Атанас Катцарски »

butnik написа:
kikimoris написа:Проблема всъщност към момента за мен е непреодолим и по-скоро търся обяснение отколкото решение защото, съм опитвал какво ли не.Склонен съм да си мисля че, по скоро ги наплашваме по някакв начин защото, съм сигурен че, на местото има много риба.Номера със смяната съм го правил.Захранване, бърза серия калванета и пак почивка в частта.Започвам риболова със супер очаквания и приключвам супер изнервен.
Прехранвате рибата,слагай 1х1 храна и глина и подавайте червеи след всяко второ изтичане, стреляйте по 6-7 червея.След всяка извадена риба проверявайте дали от устата и излиза храна и червеи и какво количество е ,така ще се ориентирате дали да дохранвате по-интензивно или да намалите храната.Риболова на река иска и малко мислене,не е като яденето г-н Катцарски :lol: :lol: :lol: :lol:
Както вече ти казах,ти мисли-аз ще хващам! ;)
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от butnik »

Катцарски,качи поне една снимка с една едничка риба,като ти чета простотиите си много босичък и не Доктора-това е Аксел ,ами и Господ да слезе пак ще си останеш неук.Тенденциозно ме провокираш в две теми-внимавай,не си ми нито на акъла,нито на ч.....е.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kikimoris »

Момци, темата е за споделяне на информация, за това как върви риболова по реката.По принцип рядко пиша но доста чета из форума, но от този момент спирам да го правя.Омръзна ми да чета постове от рода на: снимка на един кеп с риба и отдолу коментар от рода "Това е от вчера." Ами кажи бе бастуне-вчера бях там и там лових на еди какво си.Нали затова е темата.Някои хора пишат като мишоци, все едно тая вечер ще прочета и урте ще му застана на местото.Направо умирам от смях като прочета как някои си пилел куките с пилата за нокти на жена си за да станат по уловисти или тема от рода на "Как да закачаме белият червей".Хи-хи ха-ха ми за крайчето бе брат.Между другото само Бутника ги поставя такива на място.Много несериозно и много егоистично се държат някои другари.Истината за риболова по Марица е една.Реката е непостоянна.Нивото играе, местата се менят и то много и слуката е непостоянна.Сигурен съм че, никой от Вас бил той можещ или не можещ няма как да се похвали със системно добри резултати. Пускайки темата идеята ми беше да споделяме, но много малко хора тук го правят.Повечето или се правят на професори или просто се хвалят.Аривидерчи.
Атанас Катцарски
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 7:21 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Атанас Катцарски »

butnik написа:Катцарски,качи поне една снимка с една едничка риба,като ти чета простотиите си много босичък и не Доктора-това е Аксел ,ами и Господ да слезе пак ще си останеш неук.Тенденциозно ме провокираш в две теми-внимавай,не си ми нито на акъла,нито на ч.....е.
Имам в личната галерия,а сега нямам телефон скамера,че ми се развали. :)
Атанас Катцарски
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 7:21 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Атанас Катцарски »

kikimoris написа:Момци, темата е за споделяне на информация, за това как върви риболова по реката.По принцип рядко пиша но доста чета из форума, но от този момент спирам да го правя.Омръзна ми да чета постове от рода на: снимка на един кеп с риба и отдолу коментар от рода "Това е от вчера." Ами кажи бе бастуне-вчера бях там и там лових на еди какво си.Нали затова е темата.Някои хора пишат като мишоци, все едно тая вечер ще прочета и урте ще му застана на местото.Направо умирам от смях като прочета как някои си пилел куките с пилата за нокти на жена си за да станат по уловисти или тема от рода на "Как да закачаме белият червей".Хи-хи ха-ха ми за крайчето бе брат.Между другото само Бутника ги поставя такива на място.Много несериозно и много егоистично се държат някои другари.Истината за риболова по Марица е една.Реката е непостоянна.Нивото играе, местата се менят и то много и слуката е непостоянна.Сигурен съм че, никой от Вас бил той можещ или не можещ няма как да се похвали със системно добри резултати. Пускайки темата идеята ми беше да споделяме, но много малко хора тук го правят.Повечето или се правят на професори или просто се хвалят.Аривидерчи.
Така е който ходи ,ще хване!А не който храни ще хване! ;)
Атанас Катцарски
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 7:21 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Атанас Катцарски »

butnik написа:Катцарски,качи поне една снимка с една едничка риба,като ти чета простотиите си много босичък и не Доктора-това е Аксел ,ами и Господ да слезе пак ще си останеш неук.Тенденциозно ме провокираш в две теми-внимавай,не си ми нито на акъла,нито на ч.....е.
Казах ти вече ,ти си хващай каквото искаш,а аз каквото мога! ;)
И да провокирам те,защото ако не забравяш,ти започна с глупостите си.Аз просто споделях опит.Пък какво хващам и какво не си е моя работа,само ще кажа ,че без риба от Марица рядко се връщам.Имам и рекорди,ама закво да споделям-нали ще се намери някой като тебе(знаещ) да ме нахока.Затва хранете ама с кофите ако може. ;) Макар и тактиката да е друга на Маричка. ;)
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Vid »

Катцарски, вземи се спри... Влизам да прочета тук нещо за и по Марица и кВо правя - чета простотии... Темата е в раздел "излети и инфо за водоемите", а не в раздел "мерене на пишки".
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
levak_pld
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 10:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от levak_pld »

Аре да си ги мериме, а? Моята е 5,85 м :wink:
Ohne Fleiß - kein Preis! No pain - no gain!
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от JettroniX »

levak_pld написа:Аре да си ги мериме, а? Моята е 5,85 м :wink:
Много спам наред :vom: :vom: :vom: :vom: помия и разводняване отвсякъде...ужас !!

Около с. Брод през уикенда има изкарани 1 сомче 1,5кг. , кефали до 1,2кг. и една щука около 5-6 кг. и всичко това от спинингари ;) Дали заради тия дъждове се раздвижиха хищниците там :shock:
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Vid »

JettroniX написа:Около с. Брод през уикенда има изкарани 1 сомче 1,5кг. , кефали до 1,2кг. и една щука около 5-6 кг. и всичко това от спинингари ;) Дали заради тия дъждове се раздвижиха хищниците там :shock:
Напротив колега, рибата таман тръгна през последната седмица и от два-три дни спря да взема. Говоря само за спинингов риболов. Лично смятам, причината е (защото винаги съм нагазил поне до колене във водата), че много студена вода влезе в реката от тези дъждове, а и водата се замъти.
Инак, дребосъците продължават да кълват. Но, големите ги няма. От днешния излет от 19 до 20,30 ч. - две маломерни сомчета около 1-1,5 кг. и нищо друго.

п.п. Прави ми гадно впечатление, че риби единствено се ловят на бентовете, които са пренаселени от риболовци или се намират в рамките на градовете и въпреки, че рибата е наплашена от човешкото присъствие си взема. Бентовете намиращи се извън населените места са обезрибени противно на всякаква логика, т.е. мисля по скоро, че са унищожени от токаджии които там си "работят" необезпокоявани........
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от danev69 »

Около Пловдив е същата работа. На спининг, масово се закачат малки щуки и сомчета. Най-активни са привечер. Според мен захлаждането на времето е причина да са толкова активни. Всичките дребосъци си плуват живи и здрави в реката,поне тези които са хванати в мое присъствие. Напоследък навсякъде се закачат доста малки сомчета по 40-60см. За съжаление има доста колеги,за които явно е голяма победа да натъпчат маломерното сомче в теления живарник. :evil: :evil: "Колеги" месари ,когато рибата порасне до около 1м.,тогава става СОМ. Преди това си остава сомче. :idea: Помислете малко с главите си преди да ги тъпчете в телените живарници. :idea:
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от аксел »

......абсолютно съгласен с колегата Данев,де да беше само това,навсякъде където ида,до 9-ти километър,а и над него има очевадни белези на браноиерстване,то са въжета,сари закачени на всеки клон,то са колове тухли със сазал за връзване на мрежи,то са надувайки и каици,в тъмната част на денонощието и др.,ами затова излизат само малки сомета,те големите ги обраха,а до година,две максимум,сомът в този участък на реката,ще изчезне съвсем...........иначе,винаги по това време/до 15август/ сомът си пасува,но после.........Реката тези дни държи сравнително постоянно ниво/поне привечер/,като любителите на мирните риби могат да разчитат на успех,има и много маломерна щука в реката.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от КалинПетров »

Два дена ходя да въртя блесни и воблери по марица Харманли Димитровград и празно само полудяли Арамий(Распер) се буфкат даже една ме измокри скочи на 2 метра до мен....имам улов от маломерна щука 40см и един кефал 500гр. Струва ми се че водата е доста мътна...Как ви се струва колеги?
Изображение
Reel Tuning
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”