МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от borenceto86 »

Благодаря за отговора, прибрах се пълно КапОчино от бента на Садово, въртяхме какво ли не силикони воблери и нищо, даже си скъсах един готин силикон на fiish, мръднах и до Чешнигирово, но тям клечаха братята роми за каракудки, търсех и някое свободно водоемче да изкъпя примамките в което да има щука. Получи се добър излет, дори и без риби:)
milenium324
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:59 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от milenium324 »

Трябва да се отчете факта, че за 3 почивни дни много народ може да е цопал там където си хвърлял, не веднъж се е споменавало във форума (а и не само), че за нас редовните риболовци с билети забраните важат, но за колегите без билети няма значение ни сезон, ни закон :(
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от borenceto86 »

Прав си колега, бях един от първите там като се има предвид , че съм от София, но явно предните дни е имало хора. Реших да открия сезона на едно ново и различно място за мен, но нямах слука. Поне чух слуховете за сомове с огромни мустаци и щуки 7 ци!
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

Колеги, тази година от работа още не съм правил сефтето на реката...може ли някой да ми каже, само распера и щуката ли са разрешени към момента? И дали въобще излиза нещо? Наслука!
Аватар
kesh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 2:36 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kesh »

Този месец досега имам 3 валата на Марица на спининг с цел улов на щука или распер. Днес единствено имах един удар на Салмо Трил, но се откачи почти веднага. Възможно е да е било и кефал. Като цяло не виждам никаква активност на риба по реката, няма подгонвания и пляскания. Кефала дори не скача да лови мухите.
Когато човек е на лов или риболов, Господ не му брои дните!
angel81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 3:18 pm
Местоположение: Пловдив, Паничерeц

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от angel81 »

Нещо ново, около и след Пловдив, колеги ? Писна ми от валати на спининга и се засилих малко на перо да ги мъча дребосъците . Вчера от сутринта до обяд налових 20тина чаушанки и някое друго маломерно кефале.. Сутринта гонеха арамиите по плиткажите, ама все на отсрещният бряг , далече за спининга. Направи ми впечатление едно въже 10тина метра изпънато ниско между две потънали дървета отсреща, точно където гонеше едрата риба.. предполагам че е някаква сара или "сомско чепаре"..
късмет работа . .
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

Ето новини отскоро. http://stmost.info/lyubopitno/58-liubop ... ritza.html А това което си го видял е сара.Използва се за улов на сом ,по Марица е пълно с такива бракониерски уреди.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

Какво става колеги, тази тема умря, никой ли нищо не хваща...
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от аксел »

Колега,To4eh,то не само темата умира,по-лошото е,че тук в района на Пловдив реката умира,При положение,че не предприемаме никакви мерки до 2-3 години няма да има река а отходен канал пълен с мръсотии.Много ми е чудно само аз ли виждам мръсно-кафявия цвят на реката носещ финни частици мръсотия покриващи дъното на реката,нейното затлачване,блатните газове,огромното количество водорасли,миризмата на хванатата риба........наличие на задържан хайвер,поради липса на чакъл и пясък за боища.......после се оплакваме,че няма риба,а какво сме направили за да има..........?????
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Vid »

Не само реката умира, а и умира нацията Българска, Защо? Защото сме заспали....

Относно реката- направих 4 бързи капота за сом на тежки воблери, обаче мои колеги ловят в несвяст кефал и распер на леки примамки.....

Ако искате да се накефите на този виболов- търсете рибите в бързеите и камънака с по леки пръчки и подходящи примамки за това... :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от аксел »

Видьо,всеизвестно е че в този период,юли тежките воблери водят до "тежко" капочино,въпреки това сомове се ловят сравнително често,когато човек знае на какво точно и по кое време на деня............
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Vid »

аксел написа:,когато човек знае на какво точно и по кое време на деня............
Това са врели-некипели...
Никой няма как да знае кога ще го изплющи сома.. Имал съм удари в най големите жеги, и такива в края на декември... Ама, тогава реката кипеше от живот, не е как е сега :( :( :(
Та, най важното е да има риба.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

И аз вчера повъртях блесни и воблери в района на 6 км. Нямах даже удар. Дойде едно цигане и за половин час улови две прилични сомчета (по 4-5 кг.) на дъно...Дали не е по-добрия вариант да се търси на жива стръв на дъно?
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от аксел »

to4eh написа:И аз вчера повъртях блесни и воблери в района на 6 км. Нямах даже удар. Дойде едно цигане и за половин час улови две прилични сомчета (по 4-5 кг.) на дъно...Дали не е по-добрия вариант да се търси на жива стръв на дъно?
Сам си отговори на този въпрос,какво точно искат сомовете.........и още едно златно правило:"искаш ли да хванеш сом,съобразявай се с това какво иска в момента,той няма да се съобрази с твоето желание по какъв начин искаш ти да го хванеш."
валатът не най-лошото нещо на света
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

аксел написа:
to4eh написа:И аз вчера повъртях блесни и воблери в района на 6 км. Нямах даже удар. Дойде едно цигане и за половин час улови две прилични сомчета (по 4-5 кг.) на дъно...Дали не е по-добрия вариант да се търси на жива стръв на дъно?
Сам си отговори на този въпрос,какво точно искат сомовете.........и още едно златно правило:"искаш ли да хванеш сом,съобразявай се с това какво иска в момента,той няма да се съобрази с твоето желание по какъв начин искаш ти да го хванеш."
Така е колега, прав си, може би живата стръв е по-предпочитана от сома, но това просто не е моя риболов. От години съм заземил всички т.нар. плувки и дънни и вътря само на спининг. Може да имам безброй поредни капота, но за мен има само един истински, спортен, спортсменски дори риболов и това е спининга.... А когато удари трофеен екземпляр, си струва всичките поредни валати. :wink:
Последно промяна от to4eh на Чет Авг 03, 2017 1:26 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”