МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

Благодаря за инфото, колега, но според мен друг път не давай толкова подробни сведения. Че туко-виж са минали довечера от енергото през мястото...
diletant
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 6:50 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от diletant »

Единственото, което възпрепятства "енергото" е наличието на нормални въдичари.
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Mr.Fish »

На какви места замятате примамката? В недълбоки затишия около бързеи или във вирове? На блесна и воблер, или на естествена стръв се лови по-успешно маришкия сом? Чувал съм, че най-сериозен е риболовът с изкопани маришки червеи на грозд на нощен риболов? Аз ловя дребосък и чакам на някой инцидентен шаран, но имам желание да се пробвам за сом.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Angmar »

Пробвай на жабка
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

Здавейте колеги!Някой да се похвали с улов на сом с естествени примамки?
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
bamzzy
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 28, 2018 6:39 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от bamzzy »

Здравейте!!! Имам нужда от съвет! Мисля да заведа дъщеря си на излет по Марица и да я запаля по риболова, но поне от 20 години (от дете) не съм бил с въдицата... Та търся място за улов на дребни рибета - каракудки, червеноперки, чаушан, мренки - колкото да възбуда интересът й, ако е възможно. За 30.09 трябва да съм готов с програмата. Благодаря ви предварително!
20 години от последния излет... :fishing8:
bamzzy
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 28, 2018 6:39 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от bamzzy »

Вчера писах, но не е публикуван въпросът ми. Защо?
Питах за удобни места по реката в близост до Пловдив. Целта ми са дребни, но активни рибета - каракудки, червеноперки, чаушан, мренки, като идеята ми е да провокирам интереса на 9-годишната ми дъщеря. Предварително ви благодаря!
20 години от последния излет... :fishing8:
bamzzy
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 28, 2018 6:39 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от bamzzy »

Защо не мога да публикувам?
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Vid »

Що ли вече та река съм я отписал от риболовните си дестинации?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
zazz
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 13, 2019 5:48 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от zazz »

Колеги,какво в положението на реката в момента?
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

zazz написа:Колеги,какво в положението на реката в момента?
Не съм ходил от поне година, последно беше мъртвило (както в 99% от случаите). Много крива река по принцип, много трудна за риболов, също така и обезрибена, незнам в последните години какво става с нея...а като са ми разправяли старите пловдивчани едно време колко риба е давала,чак не ми се вярва. Като гледам и в темата вече никой не пише... общо взето Марица загива.
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Angmar »

Под Пловдив - от моста до тръбата - 1 удар само на воблер (кефал) не успя да се закачи. Иначе пълно мъртвило.
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

Maй никой не пише в темата вече...иначе реката около Пловдив-чиста и бистра, както не съм я виждал от много години, няма ги обичайните мизерии и мръсотии, но и риба няма :)
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от аксел »

Колега,реката е тотално замърсена и обезрибена,сигурно и я воидял когато изпускаха язовир Въча,затова ти се е сторила чиста,иначе в днешни дни реката си е копие на демократичния режим,тоест всеки демократично може да си изхвърля боклуците и отровите безгрижно.Когато не тече Въчанска вода,реката има мръснокафявосив цвят,който ти напомня,че както в Стамболийски и Пазарджик,така и в Пловдив/район северен/,реката заменя липсващата пречиствателна станиция.Що се отнася до рибите,искренно се чудя, как аджеба има все още риба в тази река......е в пъти по-малко от колкото по времето на социализма.Вече изобщо не взимам риба от участъка на реката около Пловдив.След каналът от който се изливат утайките от промивната база за пясък на 9-ти километър,надолу,никъде няма чакъл и пясък,всичко е тиня и водорасли,направо блато,като си помисля,само,че Пловдив пие вода от реката,тръпки ме побиват.
валатът не най-лошото нещо на света
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

Колега аксел прав си, може и от това да е била бистра, но наистина видях доста личинки и малки рибки, все пак има някаква надежда за реката. Другото което ме зарадва е, че четох, че е имало зарибяване със сом, амур и шаран миналата година в района около Пловдив. Ако успеем да ги опазим след няколко години ще имаме една добра популация. Няма спор, че едно време е имало много повече риба, но то навсякъде беше така, не само в Марицата...
Иначе не знаех, че питейната вода на града идва от Марица, мислех, че е от някой от язовирите. Странно от кой район на реката идва и как ли се пречиства...?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”