МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Shark Hooks »

Vid написа:
bigbub написа: Миналата година без малко да ме арестуват щото съм влязъл с каяка в територията на Атон :lol
Едно време какви граничари имаше ... Първо стрелят - после питат кой минава ... :lol:
Според мен граничарите са допуснали голяма грешка .
Трябвало е да та арестуват и да та пуснат заедно с емигрантите в една килия . :lol:
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Shark Hooks »

Кмета на Кричим спря водата на река Въча .
Реката остана без вода ,а ромите берат рибки в останалите локви .
Никой не го е грижа за това че в реката е имало рибки и други животни .
След като няма институция която да защитава живота на рибите в реките и подържането на животинските видове.
Около тях скоро риба и животни няма да има както и в река Марица .
http://bigfish.bg/news/novini/IARA-se-n ... Vacha.html
Държавната политика е да унищожава реките и животинските видове в тях и около тях .
ГРЕБ отново доказа че в основата са си чисти комундета . :lol:
Партията им е наредила да произвеждат ток и ги боли фара че отклоняват водите на реките .
Бране на риба в пресъхналата река Въча главен приток на река Марица .
http://bigfish.bg/news/novini/Izbivat-r ... nimki.html
Тея кметове не можаха да разберят ,че спирането на водата в реките води до екологична катастрофа .
Ама така е като всички са с купени дипломи за образование . :finga:
Та от една хубава държава се стремят да направят пустиня и напредват с бодра крачка . :lol:
Donpeev
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 11, 2017 10:48 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Donpeev »

Пореден ден отивам на Марица около Пловдив и поредна греда. Въртях блесни, воблери, клатушки - нищо. Другите рибари и те нищо. Нито на плувка нито на дъно. Днес обходих района до Скутаре, преди това 4-ти, 5-ти километър, зад Гребната база също обиколих. Въобще тоя сезон никаква слука нямам на реката. Някой да има представа защо така..?
angel81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 3:18 pm
Местоположение: Пловдив, Паничерeц

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от angel81 »

Миналата седмица имах късмета да видя как една арамия ми подгони воблера от дебелото през един плиткаж, захапа и я извадих. Верно че беше дребосък, ама беше интересно. Имаше и по някои друг удар от дребни костури.. Предната седмица пък една щучка пернах. Става въпрос зад гребната на Пловдив.. тази година мега измъчена работа. Ама други от форума пък се хвалят че много хващат :)
късмет работа . .
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Шримпа »

Трите почивни дни, на Марица около Димитровград. Водата много ниска, стой някак мътна, мръсна.Блесни, воблери, плувка с грозд бял червей, яко захранване.... 1 дребно кленче,1 дребна арамия, 2 костурчета....демек няма никой. Колегите които срещнах - същата работа. Иначе на влашка плувка на бял за двата дена хванах около 50 мренки. 10 от тях около 20 - 22 см, останалите по-дребни. Всичко обратно във водата, да се размножава ако може.
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от to4eh »

Днес вали, дали ще е удачно да се пробва на спининг за щука в това време?
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от firepd69 »

Shark Hooks написа:Кмета на Кричим спря водата на река Въча .
Реката остана без вода ,а ромите берат рибки в останалите локви .
Никой не го е грижа за това че в реката е имало рибки и други животни .
След като няма институция която да защитава живота на рибите в реките и подържането на животинските видове.
Около тях скоро риба и животни няма да има както и в река Марица .
http://bigfish.bg/news/novini/IARA-se-n ... Vacha.html
Държавната политика е да унищожава реките и животинските видове в тях и около тях .
ГРЕБ отново доказа че в основата са си чисти комундета . :lol:
Партията им е наредила да произвеждат ток и ги боли фара че отклоняват водите на реките .
Бране на риба в пресъхналата река Въча главен приток на река Марица .
http://bigfish.bg/news/novini/Izbivat-r ... nimki.html
Тея кметове не можаха да разберят ,че спирането на водата в реките води до екологична катастрофа .
Ама така е като всички са с купени дипломи за образование . :finga:
Та от една хубава държава се стремят да направят пустиня и напредват с бодра крачка . :lol:
А бе шаркчо, като ти чета постовете имам някакво странно чувство, че си бая страхлив. Страх те е да напишеш например циганин а вместо това РОМ - и що така бре :roll: а иначе на приказки си много бабаит :!:
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

Някой ходил ли е скоро по-реката ,излиза ли нещо?
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от stridata »

firepd69 написа:А бе шаркчо, като ти чета постовете имам някакво странно чувство, че си бая страхлив. Страх те е да напишеш например циганин а вместо това РОМ - и що така бре :roll: а иначе на приказки си много бабаит :!:

А не може ли да е просто възпитан? Имам чувството, че в тая държава ако кажеш Наздраве на кихане, Моля или Благодаря, те смятат или за болен мозък или за гей. Толко изпросте тая нация, че думи нямам!
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Shark Hooks »

vobler4o написа:Някой ходил ли е скоро по-реката ,излиза ли нещо?
Аз ако можех да ходя върху водата щях да съм господ .
Но хората са мръсни и с нечисти помисли и като ме видят ми викат:
-Оооо Боже .
Започвам да си мисля че съм божетво ! :lol:
Иначе вода вече има в Марица .
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

Като няма какво да напишеш ,поне не пиши глупости ,не си интересен.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Shark Hooks »

То май само аз спазвам правилата на форума .Другите го раздават критици и психоаналитици.
Воблерчо много добре знаеш че винаги има какво да напиша по темите .
Обаче ако ти кажа точно на какъв воблер се вади сом и щука в Марица ставам неудобен на сектата на
изкъцаните и изкълваните начело с модератора господин Павел Иванов техният пастор . :lol:
Как да споря със цяла секта че воблерите за Марица са сръбски и полски .
Ами тоя модератор е виждал река Марица само на снимка и цялата му секта също .
Та лятото в реката нямаше вода . Сага местата за риболов са със необходимата вода , но трябва да минат
едни десет години да се развъди рибата отново . :lol:
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

Има си места които се намира по-някоя риба ,но си иска и търсене.На воблери не ловя на реката.Ходя само на дъно за мустакати ,така че и аз не ги разбирам ,кои воблери предпочита.Не трябва да минат десет години ,а трябва да се върнат толкова назад ,че като гледам с всяка година става по-зле.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
kendo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Сря Юни 14, 2006 8:58 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от kendo »

Колега, спри моля да пишеш глупости, ако толкова държиш да спазваш форумните правила. Реката си държи достатъчно риба, тази година има извадени много трофейни риби, но помисли защо не се споделя от имащите слука.... ;-) Вярно е това, че рибата се е групирала цялото лято в определени райони, основно заради токаджиите. Големият проблем е дивашкото унищожаване на зарибените от ИАРА(поне така ми казаха) шаранчета, които кълват на всичко и никой не връща и прибира с извинението, че циганите ги събирали с десетки.
Има огромна популация на малки распери, ловят се редом с уклея, но големите ги няма почти... щуката и тя се позагуби, но хубав сом, кефал, алай и морунаж си има.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Shark Hooks »

Тази година поради безводието и липасата на дъждове в реката имаше малко вода .
Така да почна от начало реката е така констроирана че ако пусна една риба от 10 килограма сом в Пазарджик .
Тази риба при безводие слиза надолу по течението , но няма как да се върне - заради бентовете и преградите в
самото корито . Така тя(няква риба) и нейните рибки(личинки) са обречени да пътуват в посока Гърция и Турция , но да се качат рибите от там нагоре е невъзможно .
Този проблем в Америка са го имали в много реки първоначално .
Сега всички бентове и бетонни прегради са премахнати с цел рибата от устието на реките да може да се качва
спокойно нагоре по реките . В резултат от тези промени рибната популация на обезрибени реки се е възстановила .
Като за участъците където не може да се бутнат бентовете са построени асансьори за рибите.
Рибите от долното ниво се качват в горното през определен интервал със служител на който това му е работата .
Ние никога няма да достигнем нивото на Америка . Но можем поне да си пишем по форумите как е направено
там и колко ефективни са тези съоръжения . За мен лично това е в основата река Марица да е обезрибена .
Другото е целенасоченото отклоняване на водите в реките от вецове и напоителни системи в неподходящо време .
Трето но не на последно място е липсата на контрол при тровене на водата и замърсяването .Четвърто са изчисленията на
няква разкрачена лаборантка че нивата на отровите са в нормите . Ами да в нормите ще са , защото за тези елементи дето тровят тя няма лакмус да ги засече. :lol: Пък и корупцията ще е проблем поне още 50 години . :lol:
Тогава се питам -защо по средата на лятото във корема на рибите мнозина рибари и аз намираме хайвер в коремите на рибите , където трябва да е хвърлен на пролет ???
Явно има нещо във водата което спира развитието на хайвера и уврежда рибите .
Отклоняването на тези болни теми с оправдания токаджий и роми не фарфът . :lol:
То бива то може ама осем поредни капотирания на блесни,воблери,клатушки,силикони за мен е обезрибена реката до безобразие . И никой не може да ме убеди че в Марица са зарибявали .
Миналата година аз зарибих с една кофа каракуда останала сръв за риболов на тапа . :lol:
Обаче само приличам на служител на ИАРА . :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”