МАРИЦА-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от metoo »

Не спорете за глупости, дали ще е на спининг или на стръв е все тая, няма по трудно или по лесно всичко зависи от много фактори и при двата вида риболов. Когато има риба, и на спининг се лови доста, също така и на стръв. По важния въпрос е защо нищо не правим за да има риба, а само се водят спорове за чи хуй е по голям. Как може в цяла европа, хората да се убиват от риболов на сом , а ние само да купуваме воблери, и да гледаме клипове как ги ловят и Пускат.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Shark Hooks »

Защото на запад има ред и закони .
А тука тея дето трябва да е пазят са най-големите бракониери .
Освен това Марица е най мръсната река в Европа .
Садържанието на манган и други бавни отрови е 15 до 50 пъти над нормите .
Прочети какво уврежда мангана в големи количества .
В общи линии уврежда мозъка ,репродуктивността и обърква нервната система на хора и животни .
Помпите за питейна вода са около Марица ???
Няма да са жертви само рибите , а и цели градове с хора .
По мръсна река няма от Марица .
amalexiev
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 3:41 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от amalexiev »

Распер 65 см. на HZl - Аспарух
Прикачени файлове
IMG_1.JPG
IMG_2.JPG
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

Аз не споря с никого ,а просто си изказвам мнението.Той тръгнал да ми се прави на голям разбирач.Да си гледа железцата там и да не ме занимава.А риба как да има ,като токаджиите питат проверяващите къде има риба.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от SUPER MARIO »

vobler4o написа:Аз не споря с никого ,а просто си изказвам мнението.Той тръгнал да ми се прави на голям разбирач.Да си гледа железцата там и да не ме занимава.А риба как да има ,като токаджиите питат проверяващите къде има риба.
Аз съм се правел на разбирач.... :lol: :lol: :lol:То под аватара пише.... :lol: :lol: :lol: Аз сега се уча моето момче, ама много бързо схващам.. :wink:
Бързай бавно.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от stridata »

А някой посещава ли Марица от Любимец надолу?
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
NeRu8791
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Май 05, 2017 11:00 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от NeRu8791 »

stridata написа:А някой посещава ли Марица от Любимец надолу?
Колегите не мисля, че ходят по марица. Предимно си мерят куките на кой е по голяма... Темата беше интересна, но последната седмица само се заяждат един с друг!
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от SUPER MARIO »

stridata написа:А някой посещава ли Марица от Любимец надолу?
Ходят сигурно....Най вероятно и хващат, ама никой не пише вече...
Бързай бавно.
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

От Любимец надолу няма нищо ,не си губете времето.Само токаджиите хващат по някоя риба ,но и те скоро няма да ловят.Никакъв контрол няма.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от аксел »

Аз бях събота и неделя,само че между Харманли и Симеоновград,наистина Воблерчо е прав,много бракониери,много нещо доста са нагли.Даже един червен Нисан Навара със Старозагорска регистрация и качена надувайка в каросерията се изнесе,бързо,бързо,като видя,че сме доста хора и вдигнах телефона да го снимам.Отделно и бъркачи на ръце,мрежи,даули и каквото се сети човек,много алчни и нагли,явно няма никакъв контрол.Що се отнася до рибата,кефали,бели рибки,щуки и арамии могат успешнода се ловят,дребни сомчета също,едрите ги има,но са много наплашени и мнителни.Винаги,ама винаги по това време на годината едрите сомове по реката са пас.След две седмици положението ще е различно.Тук в Пловдив положението е същото.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

аксел написа:Аз бях събота и неделя,само че между Харманли и Симеоновград,наистина Воблерчо е прав,много бракониери,много нещо доста са нагли.Даже един червен Нисан Навара със Старозагорска регистрация и качена надувайка в каросерията се изнесе,бързо,бързо,като видя,че сме доста хора и вдигнах телефона да го снимам.Отделно и бъркачи на ръце,мрежи,даули и каквото се сети човек,много алчни и нагли,явно няма никакъв контрол.Що се отнася до рибата,кефали,бели рибки,щуки и арамии могат успешнода се ловят,дребни сомчета също,едрите ги има,но са много наплашени и мнителни.Винаги,ама винаги по това време на годината едрите сомове по реката са пас.След две седмици положението ще е различно.Тук в Пловдив положението е същото.
При нас даже и не се плашат.Аз съм хвърлил въдиците ,а те с лодката минават посред бял ден.Няма такава наглост.А колко даули и сари съм извадил не е истина.Тази година е много зле положението.Пролетта имам един хубав изтърван сом и това е.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от Shark Hooks »

Марица е замърсена и е направена така че ако една рибка слезне по течението надолу .
После никога не може да се качи обратно нагоре по реката от бентове ,вецове,каскади и други прегради.
Според мен това е в основата да няма риба.
Как един сом от Димитровград на 15 години здрав и силен ще си пусне хайвера примерно в Пловдив или Пазарджик ?
А маловодието тази година ще убие и последните живи рибки отцелели на отрови,бракониери,влечуги,птици и
архитектурни недоразумения от социализъма .
Държава няма, а държавна лотария има ?
Коя е държавата ?
Това е гатанката :lol:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от къца - кълве »

Shark Hooks написа:Марица е замърсена
Умен си ! Станал си голям ! Може би си станал дядо, ако не си, пожелавам ти да станеш, това е най-хубавото нещо. От доста време се опитвам да кажа на Видю, че вЬв Марица няма риба, защото не може да се възпроизвежда. Всичко друго е маловажно.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от stridata »

Всички коментирате само хишника? Шаран, амур, каракуда дриги силвърфиши няма ли? От една година се опитвам да намеря някой за компания за един риболов на мирна риба с фидер около Любимец!? Не знам каква риба няма ма като застанеш на някой мост да не конкретизирам кой и долу се виждат кленове и други хишници в сериозни количества и размери. Кленовете са по 30-40см , а реката надолу е от голяма по- голяма. Около Любимец е широка 60 метра и повече и има сериозни дълбочини изглежда ми переспективна за шаран примерно? Тия токаджии и в населените места ли бръмчат?
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: МАРИЦА-всичко за и по реката

Мнение от vobler4o »

Shark Hooks написа:Марица е замърсена и е направена така че ако една рибка слезне по течението надолу .
После никога не може да се качи обратно нагоре по реката от бентове ,вецове,каскади и други прегради.
Според мен това е в основата да няма риба.
Как един сом от Димитровград на 15 години здрав и силен ще си пусне хайвера примерно в Пловдив или Пазарджик ?
А маловодието тази година ще убие и последните живи рибки отцелели на отрови,бракониери,влечуги,птици и
архитектурни недоразумения от социализъма .
Държава няма, а държавна лотария има ?
Коя е държавата ?
Това е гатанката :lol:
Ето това е цялата истина.Точно под Свиленград има една такава преграда.За да мине рибата през този бент ,реката трябва да качи поне с 3-4м. ,което е малко вероятно да стане.Попринцип си има канали по които рибата минава ,но са запушени и явно няма кой да ги изчисти.Така че се надяваме на някоя заблудена риба да клъвне. ;)
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”