Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от jasonsmith »

Д.Граховски написа:Днес на Мурсалево"Родна СЕЧ,омайна сладка".На човек по 8-9 кг мряна.Верно,наплашени от Димитров,пускаха маломера,даже си правеха забележки :D.Седнах с директния и подкарах морунажите и при вида на пусната мерна,но хайверна риба,почна едно вайкане едно чудене,паднах от смях.
Така, като ти чете мненията, човек си казва, че по тая река има много риба, или ти си много добър.. Дай поне по една снимка, щото аз лично не го вярвам, особено по 8-9 кг мрена! Я сметни колко бройки по 50-100 гр са 9 кг., че аз нещо не мога! Особено в тая голяма вода, особено на Мурсалево..
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Д.Граховски »

Снимки нямам щото рибите аз не съм ги хванал,а някакви старчета.Ловяха на ручейник,а на бял излизаха морунажи ама рядко,аз се отбих за 1 час към 4 часа.Живарниците им бяха пълни.Обяснявам си го с това че там прага е висок и рибата се събира около него и то в големи количества.Па и какво да им кажа "колега дай да ти снимам живарника,ще станеш звезда у форума" :D .Аз ходя на реката есен и ранна пролет за скобар.Лятото съм за хищници на спининг.
Защо мислиш че съм добър аз,след като съм написал че те са ги хванали?
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от emo vasilev »

Прав е Митака , есента минах покрай въпросния бент - по цялата река никой нищо не ловеше за разлика от тези дето бяха на бента .Имаха доста мренки в живарниците , за съжаление почти всички маломерни .
chokoboy
фен клуб-скобар
Мнения: 560
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 3:36 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от chokoboy »

[quote="DJONI RINGO"]колеги как се представихте преди забраната-разкажете малко да ми стоплите емигрантската душа :lol:[/quoteр
Трудно, мноо трудно.Ужасни условия за риболов,а рибата активна.В 5.30ч на бело слизам от колата некъв ветър страшен,прехвърча нещо като сняг,поглеждам реката личи че е мътна въпреки че е тъмно,вятъра суперсилен по течението.Викам е са записах капото и настинката че съм на кантар от неколко дена,ама нема как ще се настоява.След едночасови опити хвърлих болото и разпънах фидера.Излизаха дребни скобарета и чат пат некоя мряна.Около обяд леко намали силата на вятъра и пак хванах болото.Возих си в краката щото нема как иначе да изтичам що годе нормално и хванах още некое скобаре и мряна.Та така завърших с 14 скобарета и 3 мрени /не броя безбройните дребосъци мренки и кленчета дето ги пусках директно/.Баща ми лови цял ден на фидер и хвана 17 скобарета 10 мрени,а пък колко откачи...Имаше доста народ всички ловиха на дъно със прислаби резултати,а тея дето се опитваха да ловят на плувка просто всички си тръгнаха след кратки и неуспешни опити да се справят с вятъра,на моменти инах чувството че ще ме врътне като ветропоказател.Между другото,ако знаех че реката е мътна щех да се пробвам по кюстендилкско,на бобошево са ловили по добри скобари.Това е от мене ще дерзаеме до откриването.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Вижте сега-стигал съм до 8-9 кила мрени сам,но съм ги ловил само не бел с директен и рибата кълве от 6 сутринта до вечерта равномерно и много стръвно-при положение че работя много много бързо с този вид въдица!Това се е случвало на Покровник по надолу от моста където реката отнесе една върба беше като остров и се ловеха много мрени!Тея дъртите на мурсалево са хиени ама на ручейник и с техните методи и движения 9 кила мрени трудно!Вервам му на Граховски че са имали бая риби иначе като цяло!Сега кажете Струма вече забранена ли е или от 1 май ?Благодаря
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Д.Граховски »

От моста на Бобошево до Невестино е позволена.
А дядковците ловяха с директни на 3м пред тях и кълвеше веднага след пускането.
Буквално не даваше да пуснеш.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
ivos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 10:45 am
Местоположение: Перник

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivos »

chokoboy
фен клуб-скобар
Мнения: 560
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 3:36 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от chokoboy »

Д.Граховски написа:От моста на Бобошево до Невестино е позволена.
А дядковците ловяха с директни на 3м пред тях и кълвеше веднага след пускането.
Буквално не даваше да пуснеш.
Разрешена е до вливането в джерман.На сайта на ИАРА обаче има техническа грешка и пише че е разрешена и в област Благоевград.Звънях и в Благоевград и в Кюстендил.Потвърдиха че е разрешена до вливането на джерман,да не се изписти некои надолу да страда.Събота ще ги мъчиме по Бобошево.
Gad975
фен клуб-скобар
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Окт 24, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Gad975 »

Защо реката е разрешена в кюстендилско, каква е тази кретения...
Рибата винаги е на другия бряг
chokoboy
фен клуб-скобар
Мнения: 560
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 3:36 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от chokoboy »

РИБНОСТОПАНСКИ ОБЕКТИ от 500 до 1500 МЕТРА
НАДМОРСКА ВИСОЧИНА , ЗА КОИТО ИМА
ЗАБРАНА ОТ 1 МАЙ ДО 15 ЮНИ 2013 г.

Област Видин

- яз. Салаш
- р. Чуперска до местността цер
- р. Горни Лом над с. Горни Лом
- р. Стакевска до местността Бяла Вода

Област Монтана

- р. Чипровска Огоста – от изворите до над гр. Чипровци,
- р. Дългоделска Огоста – от изворите до с. Дълги Дел, общ. Георги Дамяново,
- р. Копиловска река – от изворите до с. Копиловци, общ. Георги Дамяново,
- р. Бързия – от изворите до с. Бързия, общ. Берковица,
- р. Ботуня – от изворите до кв. Заножене, гр. Вършец
- Берковска река и притоците й – от изворите до над гр. Берковица
Област Благоевград

- р. Струма- р. Белишка
- р. Осеновска
- р. Канина
- р. Бистрица от Каменица нагоре
- р. Туфча
- р. Крива река
- р. Ретиже
- р. Бяла Места
- р. Черна места
- р. Стара река
- р. Сушичка
- р. Железничка
- яз. „Стойковци”
- водоем Кринец
- местност Белизмата
- местност Трестов дол
- местност Сушица
- местност Бело Бърдо
- местност Меченец
- местност Увината
- местност Парил
- местност Баира
- местност Потокна
- местност Сивек
- местност Св. Георги
- местност Калджано
- местност Света Петка

Област Кюстендил

- Под 500 м. надморска височина – р. Струма от вливането на р. Джерман в землището на гр. Бобошево до административно – териториалната граница с област Благоевград, Кочериновските баластиери, р. Рилска от моста на с. Пороминово в землището на с. Пороминово до вливането й в р. Струма.
- От 500 м. до 1500 м. – р. Струма административно-териториалната граница с област Перник до вливането на р. Джерман в землището на гр. Бобошево, р. Рилска от граница с Природен парк „Рилски манастир“ до моста на с. Пороминово в землището на с. Пороминово. Всички останали водоеми на територията на Кюстендилска област, с изключение на разрешените за любителски риболов по време на забраната.

Област Перник

- р.Треклянска
- р.Струма
- р.Блато(Арка)
- р.Ерма
- р.Конска
- язовир Пчелина

Област Пазарджик

- яз. Батак
- яз. Голям Беглик
- яз. Малък Беглик
- яз. Широка Поляна
- яз. Доспат
- яз. Тошков чарк
- яз. Караджа дере
- яз. Чайра

Област Смолян

- Всички рибностопански обекти
- яз. Въча
- яз. Доспат
- яз. Златоград
- яз. Тешел

бласт София

- Патичарника
- Мърчаево
- Бенковски
- Волуяк
- Яна І
- Яна ІІ
- Бухово
- Братин дол
- Манастирски
- Ботунец
- Мрамор
- Патичарника
- с. Суходол
- Панчарево
- яз. Искър
- Пролеша
- Храбърско
- Бебреш
- Белопопци
- яз. Курт дере
- яз. Перфанта
- яз. Драгански ниви
- яз. Санър дере
- яз. Сапача дере
- яз. Перфаната-2
- яз. Луджо дере
- яз. Яйкъна
- Етрополе
- Огняново
- Равно поле
- Юг тепе
- Беш тепе
- Рътиците
- Езерище
- Цигански язовир
- Стубела
- Орехчето
- Нишана
- Булгара
- Пчелин
- Пчелин
- Пясъка
- Каменна могила
- Исин-пунар
- Душанци
- Извор
- Борика

-
На територията на областите (Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Силистра, Пловдив, Ловеч, Габрово, Кърджали, Хасково, Варна, Добрич, Разград, Шумен, Търговище, Бургас, Сливен, Стара Загора, Ямбол) рибностопанските обекти са с надморска височина до 500 м.

Забележка: За допълнителна информация относно режима на риболов за определен водоем, се обръщайте към съответния сектор „РК”
Ей за тва!
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

DJONI RINGO написа:Вижте сега-стигал съм до 8-9 кила мрени сам,но съм ги ловил само не бел с директен и рибата кълве от 6 сутринта до вечерта равномерно и много стръвно-при положение че работя много много бързо с този вид въдица!Това се е случвало на Покровник по надолу от моста където реката отнесе една върба беше като остров и се ловеха много мрени!Тея дъртите на мурсалево са хиени ама на ручейник и с техните методи и движения 9 кила мрени трудно!Вервам му на Граховски че са имали бая риби иначе като цяло!Сега кажете Струма вече забранена ли е или от 1 май ?Благодаря
там и по надолу на вливането на Благоевградската бистрица имаше огромни мрени за цял ден не беше проблем да се ловят и повече от 9 кила лично аз се сещам за 1 колега от кюстендил май беше на пружина под старата гара на железница ловеше по 20 кила + всеки ден като повечето беше мрена
chokoboy
фен клуб-скобар
Мнения: 560
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 3:36 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от chokoboy »

Инфото на сайта на иара вече е актуализирано,така че който не верва да чете там.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

prodigy666 написа:
DJONI RINGO написа:Вижте сега-стигал съм до 8-9 кила мрени сам,но съм ги ловил само не бел с директен и рибата кълве от 6 сутринта до вечерта равномерно и много стръвно-при положение че работя много много бързо с този вид въдица!Това се е случвало на Покровник по надолу от моста където реката отнесе една върба беше като остров и се ловеха много мрени!Тея дъртите на мурсалево са хиени ама на ручейник и с техните методи и движения 9 кила мрени трудно!Вервам му на Граховски че са имали бая риби иначе като цяло!Сега кажете Струма вече забранена ли е или от 1 май ?Благодаря
там и по надолу на вливането на Благоевградската бистрица имаше огромни мрени за цял ден не беше проблем да се ловят и повече от 9 кила лично аз се сещам за 1 колега от кюстендил май беше на пружина под старата гара на железница ловеше по 20 кила + всеки ден като повечето беше мрена
Да така се изразих ,за да не прозвучи грандоманско-имам клипове!
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от jasonsmith »

DJONI RINGO написа:Да така се изразих ,за да не прозвучи грандоманско-имам клипове!
Джони, на теб ти вярвам - почти винаги имаш всичко документирано :) :drinkers: .
Аз не твърдя, че не е възможно- просто казвам, че същият ден аз минах през бента, водата беше огромна, почти нямаше бавно място, подходящо за риболов, и имаше само 2-3 човека, и не видях никой да лови нищо, даже им се учудих, че изобщо се опитват на тази огромна вода. А и останах с впечатление, че Митака ги е ловил, а не някакви дядовци..
Все тая де, хубаво е като казваш нещо, винаги да го подкрепяш със снимки, за да няма дрязги, :drinkers:
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

jasonsmith написа:
DJONI RINGO написа:Да така се изразих ,за да не прозвучи грандоманско-имам клипове!
Джони, на теб ти вярвам - почти винаги имаш всичко документирано :) :drinkers: .
Аз не твърдя, че не е възможно- просто казвам, че същият ден аз минах през бента, водата беше огромна, почти нямаше бавно място, подходящо за риболов, и имаше само 2-3 човека, и не видях никой да лови нищо, даже им се учудих, че изобщо се опитват на тази огромна вода. А и останах с впечатление, че Митака ги е ловил, а не някакви дядовци..
Все тая де, хубаво е като казваш нещо, винаги да го подкрепяш със снимки, за да няма дрязги, :drinkers:
Да така е ! А аз колега като се замисля най влизам във филма лятото-няма вода бистро е и тогава са ми убийствените риболови на скобари -ебаси случките-и ми е по добре въпреки жегите,защото знаеш зимата и сулио и пулио на вира,обграждат ни гадините и колкото и да ги разбираш биваш леко порезван!Евала тука на много пичове че цяла зима се борихте мощно и има добри дни!Дай Боже скоро и аз да вляза в играта!
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”