Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

Най-после ми дойде реда да отскоча и аз до Струма. В събота ходихме с един приятел до Бело поле. Сутринта в 6 ч. вече нямаше места. Все пак се наместихме. Реката поне според моите представи е с много ниско ниво. Хванахме добри мрени, които много добре се контролираха с храната, а скобара само го гледахме в плиткото. Нещо или аз съм забравил как се лови или не му беше ден. Имах едно късане, но ми се стори, че е от по-едра мряна. Нямаше го онова типичното скобарско тръскане. Ловихме с болонези. Стръв - френско хлебче и бял червей. Колегите с щеките се отчетоха с по 2-3 скобара, но не можеше и да става дума за някакъв контролиран риболов. Мисля да търся варианти да се ходи през седмицата. Въпреки, че съседите ни бяха много културни колеги по-добре за всички ще е да сме по-нарядко :D . Мрени не ми се снимаха. Жената ми се размрънка, че не съм и ги занесъл. Костваше ми пастърва на скара в близкото ресторантче. Та от мен е това.
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

От къде скобар ... той Мартин ги изнесе да зарибява темза :D :D :drinkers:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

prodigy666 написа:От къде скобар ... той Мартин ги изнесе да зарибява темза :D :D :drinkers:
Е, това е успокояващо. Значи проблема не е бил в моя телевизор :D . А дано, ама надали.
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

Да скобарите не взимаха
Аватар
dandi1383
фен клуб-скобар
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 9:05 am
Местоположение: Перник

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от dandi1383 »

След дълга риболовна пауза и слаби резултати в лова, бе решено неделя да посетим Струма около Благоев град. По предварителна информация в 6.30 бяхме на точното място, но уви имаше по - ранобудни от нас. Останах много доволен защото имах възможността да обиколя и да намеря ново място на което нямаше следи от риболов, но няма да е за дълго тъй като двама преминаващи колеги ме видяха как вадя риби. Изображение, Изображение
http://vbox7.com/play:e154fd5e77" onclick="window.open(this.href);return false;
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

dandi1383 написа:След дълга риболовна пауза и слаби резултати в лова, бе решено неделя да посетим Струма около Благоев град. По предварителна информация в 6.30 бяхме на точното място, но уви имаше по - ранобудни от нас. Останах много доволен защото имах възможността да обиколя и да намеря ново място на което нямаше следи от риболов, но няма да е за дълго тъй като двама преминаващи колеги ме видяха как вадя риби. Изображение, Изображение
Батка за кво говориме-намерих две-три места пусти като самотен кур...сега има по осем души на всяко! А ония двамата селтаци радомирски ако четат да знаят,че всичко ще им се върне! Изнесоха за няколко дни огромно количество с величествени екземпляри,държаха ги в железни кафези и се подсмиваха ехидно,за това и си тръгнах единият път на 35 минута,за да няма сцена
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Колега а нещо клен не сели обади
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от калин кацаров »

Като гледам тенденцията на темата, от доста време си е загубила блясъка , липсва каквато и да е смислена информация или нещо градивно ново, което да подчертава натрупан опит. Това се дължи на злобната настройка и взаимоотношенията между по-голямата част от хората посещаващи реката. Затова много хора спряха и да пишат.
Освен снимки на десетина скобара или повече, ниво на реката в един участък, което даже и не е пълно, друго не се наблюдава. Което ще рече, че единствената цел тук е самохвалството, нищо друго. Все си мисля , че основната цел на някой хора тук е да се снимат с колкото се може повече риба. Та това ли е най-важното. Има хора, които не правят снимки, но хващат 3 пъти повече.
Река Струма трябва да се разглежда от най-горното си течение, до държавната граница. Това я разделя на 3 участъка, горно, средно и долно течение. Основните 3 вида риба са, мряната, скобара и кефала. Много хора ловят по различен начин и способ , търсят различни емоции, затова предпочитат да ловят някоя от горепосочените риби. Едни търсят навалица около себе си, други уединение, но магията на риболова трябва да си остава една и съща, да накараш рибата да кълве. Независимо дали ловиш на щека, болонеза , фидер и т.н
Никъде не се споменават монтажи, направен извод от поведението на рибата, тактика, предпочитания и т.н, това което е най -важното.
Природата и човека трябва да са в тясна зависимост, за да се допълват нещата, а тактиката да е основна тема за дискусия. Риболова ние си го правим интересен, природата за сега все още ни дава риба в реката.
Ако ние хората сами не си помагаме, няма кой да ни помогне! Нека информацията за река Струма, за напред наистина да се превърне в една много полезна тема, в която да участват по-голям брой хора, всеки със своите знания и възгледи. Само така се заражда идея да има промяна и последствията ще са положителни!
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

За горното течение мога да кажа че излиза дребен клен и костур.Но за монтаж не знам защото ловя на спининг а там е проба грешка
Аватар
dandi1383
фен клуб-скобар
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 9:05 am
Местоположение: Перник

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от dandi1383 »

калин кацаров написа:Като гледам тенденцията на темата, от доста време си е загубила блясъка , липсва каквато и да е смислена информация или нещо градивно ново, което да подчертава натрупан опит. Това се дължи на злобната настройка и взаимоотношенията между по-голямата част от хората посещаващи реката. Затова много хора спряха и да пишат.
Освен снимки на десетина скобара или повече, ниво на реката в един участък, което даже и не е пълно, друго не се наблюдава. Което ще рече, че единствената цел тук е самохвалството, нищо друго. Все си мисля , че основната цел на някой хора тук е да се снимат с колкото се може повече риба. Та това ли е най-важното. Има хора, които не правят снимки, но хващат 3 пъти повече.
Река Струма трябва да се разглежда от най-горното си течение, до държавната граница. Това я разделя на 3 участъка, горно, средно и долно течение. Основните 3 вида риба са, мряната, скобара и кефала. Много хора ловят по различен начин и способ , търсят различни емоции, затова предпочитат да ловят някоя от горепосочените риби. Едни търсят навалица около себе си, други уединение, но магията на риболова трябва да си остава една и съща, да накараш рибата да кълве. Независимо дали ловиш на щека, болонеза , фидер и т.н
Никъде не се споменават монтажи, направен извод от поведението на рибата, тактика, предпочитания и т.н, това което е най -важното.
Природата и човека трябва да са в тясна зависимост, за да се допълват нещата, а тактиката да е основна тема за дискусия. Риболова ние си го правим интересен, природата за сега все още ни дава риба в реката.
Ако ние хората сами не си помагаме, няма кой да ни помогне! Нека информацията за река Струма, за напред наистина да се превърне в една много полезна тема, в която да участват по-голям брой хора, всеки със своите знания и възгледи. Само така се заражда идея да има промяна и последствията ще са положителни!
Мястото е между моста на Бело поле и моста на Зелен дол. Нивото на реката много ниско и бистро. Температура на водата около 20 градуса. Риболова беше на болонеза 6м, плувка тип буре 2гр, утежнение верижка, кука 14 owner funa. Стръв троха на респект. Рибата се влияеше много от храната. Храната 2.5кг фидер. 100гр изпънат бял, 2 хляба настъргани на сито. Слагам в едната шепа храна сипвам бял и захлупвам с подхранка. Топки колкото голяма мандарина и хвърлям преди да са я спукали червеите. Подаване по една топка след всяка риба. Рибата искаше чисто возене без задържане и влачене на стръвта по дъното. Имам снимки и с цялата река и с мястото но няма да ги покажа. Дано да съм бил полезен на "колегите"!!!
http://vbox7.com/play:e154fd5e77" onclick="window.open(this.href);return false;
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Калине за кво да споделяме монтажи? Да ги обучиме да изнасят още повече риба ли? Зелени дол го унищожиха пак за две лета,сега и Б поле ....после греда 2-3 години и после пак де що се е завъртело! Тоя форум е едино сборище на месари и тихачи-пишеме 20 човека,четат го 2000( не всички от тези 2000 са гладници-така е думата) Как да сложим снимки,тактики,пейзажи? Риба за 4 риболова съм извадил достатъчно да се вдигне кръвно на някои,но не съм сложил снимка,защото това дето го видях последните пъти ми взе ума и дума!
Последно промяна от DJONI RINGO на Вто Сеп 01, 2015 9:22 pm, променено общо 1 път.
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

калин кацаров написа:Като гледам тенденцията на темата, от доста време си е загубила блясъка , липсва каквато и да е смислена информация или нещо градивно ново, което да подчертава натрупан опит. Това се дължи на злобната настройка и взаимоотношенията между по-голямата част от хората посещаващи реката. Затова много хора спряха и да пишат.
Освен снимки на десетина скобара или повече, ниво на реката в един участък, което даже и не е пълно, друго не се наблюдава. Което ще рече, че единствената цел тук е самохвалството, нищо друго. Все си мисля , че основната цел на някой хора тук е да се снимат с колкото се може повече риба. Та това ли е най-важното. Има хора, които не правят снимки, но хващат 3 пъти повече.
Река Струма трябва да се разглежда от най-горното си течение, до държавната граница. Това я разделя на 3 участъка, горно, средно и долно течение. Основните 3 вида риба са, мряната, скобара и кефала. Много хора ловят по различен начин и способ , търсят различни емоции, затова предпочитат да ловят някоя от горепосочените риби. Едни търсят навалица около себе си, други уединение, но магията на риболова трябва да си остава една и съща, да накараш рибата да кълве. Независимо дали ловиш на щека, болонеза , фидер и т.н
Никъде не се споменават монтажи, направен извод от поведението на рибата, тактика, предпочитания и т.н, това което е най -важното.
Природата и човека трябва да са в тясна зависимост, за да се допълват нещата, а тактиката да е основна тема за дискусия. Риболова ние си го правим интересен, природата за сега все още ни дава риба в реката.
Ако ние хората сами не си помагаме, няма кой да ни помогне! Нека информацията за река Струма, за напред наистина да се превърне в една много полезна тема, в която да участват по-голям брой хора, всеки със своите знания и възгледи. Само така се заражда идея да има промяна и последствията ще са положителни!
Много ясно и правилно казано
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Д.Граховски »

Аз зимъска съм замислил да ловя скобарите на микроджиг с изкуствен червей. Ето я тръпката, ако ги набарам със спинингчето ми ще е истинска спинингова идилия :D
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от naskobo »

калин кацаров написа:Като гледам тенденцията на темата, от доста време си е загубила блясъка
Какъв блясък, братче, при народ който прави зимнина от речна риба-битието определя съзнанието?! :mrgreen: Кой нормален човек в коя бяла държава ще слага буркани със скобари?!
Темата е скобарска, основната риба е скобара и нищо ново няма какво да си кажем за монтажи и техники. Спинингистите, които си ловят кленове, а все по-често и щуки не им пука нито за места, нито за техники. Местата си ги крием, защото никой не обича навалицата, при все че нищо скришно няма от Бело поле до Симитли. По-интересно е месарите да разкажат как успяха да видят сметката на скобара от Невестино до Бобошево/
То и целия форум се поизчерпа, преди 2-3 години теми пишехме, рибарска белетристика се появи за момент :lol:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

Калине кажи ти нещотогава тва лето групата на 8ците само праи фурор местата тия дебелака и комани ги изпортиха уж да се пофалят жалки 30 40 риби на 6 щеки ужас
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”