Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Martin Mihailov написа:Вие не разбрахтели че всичко идва от веца на Лобош.Яззовира е наи големия подрьжник на нивото на Струма а в момента е 3 метра надоле
Веца играе роля при нивото ,температурата на водата и активността на рибата! Веца не е виновен,че в дефилето и Невестино рибата изчезна почти напълно!
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от topsoft »

Открих. Мърлява снимка, но бързах да пусна рибите, че беше жега. Реката не ми хареса хич. Сменя си Цвета често, явно копат пак някъде.

Изображение
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

Е то к,во излезе? Риба има, но не за всеки :D . Браво, добре сте ги ловили или по-точно казано на мен ми харесва.
Аватар
ttoonneettoo
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:27 am
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ttoonneettoo »

Браво колега, добре сте ги наскубали. Ние бяхме четири човека в събота по Благоевград и нямахме този късмет.
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от topsoft »

Сам бех. След обяд мина един приятел за да ми донесе биричка и той фана един. Кълвеше сутринта след това реката се замъти много и кълвеше като поизбистряше. Хванах общо 20 риби, като от тях след обяд бяха 5 или 6.

п.с. Реката нещо боледува, водата все още е студена, не ледена, но с тия жеги трябваше да е по-топла. Нещо я мъти сериозно и не съм оптимист за това лято. Дано не съм прав...
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от metoo »

Сама не се мъти, това е сигурно. Копа се яко злато се търси и така нататък. Скобар малко вода лоша и направо трагедия. Но който има желание ще намери и начин.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

DJONI RINGO написа:Миналата година още всичко беше мъртвило! Лично обходих всичко между Невестино и Бобошево......Природа без риба.....
Събота - неделя и аз обходих нагоре - надолу с приятел от Израел, да му покажа реката. Взех само спининг, но почти не съм мятал. От Ръждавица до Невестино - реката е локва, буквално е до колене, бистра като сълза. Между Невестино и Бобошево нивото е поносимо, водата е леко мътна, мяркат се мренки по изплитняванията. Еврейчето много искаше да види скобари в реката и го заведох при параклиса - в бързея отдолу всяко лято съм виждал стада. Тоя път отгоре с бинокъл видяхме само 2 -3 между едрите камъни.
Изображение
Това е близо е до Софарма, преди години ставаше страхотен риболов. Дефилето обаче е красиво и чудесно за палатка. На голямата нива над Вуковски мост имаше 10 автомобила и поне 20 палатки, повечето с винкели вместо рейки :lol:
При Бобошево видяхме само един колега под прага.
На Бело поле за поредна година се концентрира най - много риба. Причината според мен е в непрекъснатия шум от Агромах и камионите, който тормози и разгонва кормораните. Питал съм много колеги, но никой не е видял корморан да се гмурка в района, само прелитат отгоре.
В бързея отдолу скобарите са започнали да скачат, обаче реката май се е променила от миналата година, станала е по - бърза и по - плитка. Ако не се замътва поне малко, риболов няма да става, така ми се струва.
Хубавият вир на завоя при Монца е опустошен от птеродактилите, 3- 4 даже се плацикаха. На някой колега обаче не са му издържали нервите - един корморан е оставил кости точно тук :
Изображение
Последно промяна от mrenka на Вто Юли 05, 2016 12:29 am, променено общо 3 пъти.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

topsoft написа: Хванах общо 20 риби, като от тях след обяд бяха 5 или 6.
Ама 21 - вата мишка долу вдясно е най - красива, нали :wink:
Браво за слуката, който го може, го може. Имах двама - трима заподозрени за скобар оупън, единия се отчете :)
Другия вероятно още бъхти някъде из UK :D
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

mrenka написа:
topsoft написа: Хванах общо 20 риби, като от тях след обяд бяха 5 или 6.
Ама 21 - вата мишка долу вдясно е най - красива, нали :wink:
Браво за слуката, който го може, го може. Имах двама - трима заподозрени за скобар оупън, единия се отчете :)
Другия вероятно още бъхти някъде из UK :D
Мренка,палавнико :D
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
tcekata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 2:03 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от tcekata »

Все още не съм открил риболова по Струма тази година, но често я наблюдавам. До скоро беше обикновено мътна и риби трудно можеха да се видят по нашия край, но след избистрянето и падане нивото на водата се оказа че риба почти липсва, особено едра. При Невестино в неделя, освен дребосък, друго не видях.

Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Днеска и аз обходих реката на която сьм израснал.Положението е следното.Вече реката няма от каде дасе захранва с вода и с риба.Това е заради веца.Малкото останала риба по локвите мангалите ги ловат с голи рьце защото от парашути и мрежи няма смисьл.На големия вир под гасителя имаше няколко колеги ловеха каракудки колкото за стрьв.Направо нямам думи като гледам за какво става дума.
Снимки0285.jpg
Снимки0284.jpg
Снимки0283.jpg
Снимки0282.jpg
Снимки0281.jpg
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Струма е на колене! В момента положението Невестино -Бобошево е близко на това Ръждавица,Шипочано.....а това означава ужас!Хубава е магистралата,кога има риби ама после ;)?
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

Ами сега ще се молим да я пуснат по-бързо до Гръцко - да изядем и техния скобар и после ще го пишем в Червената книга.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

miro253 написа:Ами сега ще се молим да я пуснат по-бързо до Гръцко - да изядем и техния скобар и после ще го пишем в Червената книга.
Вчера си говорих с един сателит от Кресна:) Каза,че в Кресненското дефиле положението хич не е приятно в съотношение река-риба:)))):Вчера на Б поле почти никой :) Бистра река! Променени места,изплитчени,бистри ,без признаци на живот:)
Прикачени файлове
image.jpeg
image.jpeg (261.27 KiB) Преглеждано 1219 пъти
Последно промяна от DJONI RINGO на Сря Юли 06, 2016 3:49 pm, променено общо 1 път.
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Това вече го знаеме.Ако се организира нещо подписка стачка и тека нататьк свиркаите.Добре че отбора по кану каяк дигнаха вои иначе досега една капка вода да няма
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”