Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
AlbinoTrout
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 313
Регистриран на: Пет Окт 04, 2013 11:36 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от AlbinoTrout »

От железопътния нагоре от плитката страна не видях следи от рибари, а нагоре рядко ходят клеги и може дори да има тайни места:). Голям кефал там на плувка и пиявица едва ли ще дигнеш защото са малко плахи и държът дъно. По скоро на лека тежест. Не използвам за стръв каменарки защото са уязвим вид, а горчивки , че са плевеляк а и са по контрастни , особено мъжките в брачна премяна.
За сом на воблер трябва да си наясно с дълбочината и закачките, отделно за време , вода и светлина си е цяла наука. Поръчай си воблери Джако- те са доказани и им смени халките и тройките с яки.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Ако не се гази и шляпа, кленът не устоява на рибката. На плувката се слага дребна сачма, а може и без никакво утежнение. Даже може и без плувка, едно време като тинейджъри така сме ловили.
Инфо от днес от приятел, на когото винаги разчитам за актуални и точни новини. Реката до вливането на Рилска е бистра като сълза, надолу е с лека жилка. Рибата се е навряла по бързеи с грамаж минимум 3, скобарите са своенравни и непредсказуеми. Понякога реагират на захранка, в други случаи кълвят настрани от нея. Рядко се блескат и все едно ги няма в реката, поемат стръвта леко и често се откачат. Дебелината на повода е от значение, а в комбинация с бърза вода нещата хич не са лесни.
Утре смятам да проверя всичко това в района на Железница. Ако излезе риба, може и да ударя някое фото.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Закривай:)За пръв път от поне 5 години ,отидох на реката по тъмно сутринта и стоях до вечерта:) Мръсна жега,един счупен връх от риба,щот колежката в магазина ми сложи повечко каникулит под конектора на върха и лепилото прееба карбона :)Нейсе!Едно от малкото прекрасни места на реката още е живо и природно!Риболова беше странен ,уж кисел в големи периоди от време,но моментни изблици го покриваха..... И накрая един час вечерта бонус хранене тип уклейка:). Изпробвах ,след счупеното Миварди и новата Мило Левиатан..... Толкова нежна ,а в същото време жилава,огъваше се по жесток начин,докато си казвах край строши се:))))) Но точно с нея извадих най едрите! Изхвърлих две баки храна! Реката е качила едно десет санта и беше доста студена! Мрени почти никакви! Стръв само трохи!Така закривам сезона! Това лято нямах възможност да ходя на риба поради лични ангажименти и имам 4-5 риболва:)Накрая и едно другарче зрител пожела да му е колкото скобар( шега! Успех
Прикачени файлове
image.jpeg
image.jpeg
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Батко Емо »

Абе майсторо си е майстор!Евала отсекаде,ама при нас мрените са толкааи :lol:
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Рано ми е още :)
Браво, браво! Тъкмо мислех че си литнал обратно, без да ги полекуваш с новата пръчка.
На фона на тая синя бака не върви да се публикуват разни мижави живарници. Днес надолу нещо беше станало или с реката, или с рибата, или и с двете. По - пасивни риби това лято не съм виждал, а доста места пообиколих. Сметката - една риба и трийсетина мренки. Снимка има, но по горните причини отива за рециклиране.
aangeldi
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:25 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от aangeldi »

Здравейте колеги,
в събота от 8 сутринта до към 2 на обяд на бързея на Бело поле само мренки на троха с болонезе.Рибари: още двама колеги дойдоха на щека също като мен за сефте тази година на Бело поле и те само мренки.С идването ,кто видях ,че няма никой резултата от риболова беше очакван.Един скобар се обърна чак към 1 и половина, но трябваше да се подгрява за мача. Реката: ниво и цвят беше идеална.
Поздрави,
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от metoo »

Тая година още скобари не съм ловил,а хората кофи пълнат, евала :D
grilot
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 6:01 am
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от grilot »

Събота и неделя под Мурсалево, почти през целия ден на бързеите покрай мряната излизаха и хубави скобари, но пък явно мълвата бързо се разнесе и покрай реката буквално се наредиха човек до човека. Толкова рибари на куп не помня да съм виждал:)
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

DJONI RINGO написа:Закривай:)За пръв път от поне 5 години ,отидох на реката по тъмно сутринта и стоях до вечерта:) Мръсна жега,един счупен връх от риба,щот колежката в магазина ми сложи повечко каникулит под конектора на върха и лепилото прееба карбона :)Нейсе!Едно от малкото прекрасни места на реката още е живо и природно!Риболова беше странен ,уж кисел в големи периоди от време,но моментни изблици го покриваха..... И накрая един час вечерта бонус хранене тип уклейка:). Изпробвах ,след счупеното Миварди и новата Мило Левиатан..... Толкова нежна ,а в същото време жилава,огъваше се по жесток начин,докато си казвах край строши се:))))) Но точно с нея извадих най едрите! Изхвърлих две баки храна! Реката е качила едно десет санта и беше доста студена! Мрени почти никакви! Стръв само трохи!Така закривам сезона! Това лято нямах възможност да ходя на риба поради лични ангажименти и имам 4-5 риболва:)Накрая и едно другарче зрител пожела да му е колкото скобар( шега! Успех
Засенчи ме деиба са треа па да ода ги лова некъде хахаха нещо тва лето мн слаби репортажи къде са хомо хеитърите маста скобарджиите нз :(
Нема бело поле нема риболов хохо хо весела коледа :D :D :drinkers:
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Синоптико,Мазното и Стратего в ,,Епопея на забравените,, :D Асене чичо ти пита за теб- иска секс под моста хахахахаха
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
aangeldi
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:25 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от aangeldi »

Ц ц ц! Много злоба гледам в тоя форум,много! Живи и здрави да са майсторите само вие да ги ловите !Много злоба , много. Не знам защо пишете тука , като си имате лични координати. Не ни занимавайте с майсторските ви излети плийз.
п.п.Извинявам се за спама на НЕпрофесионалистите.
icenceto2005
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 6:15 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от icenceto2005 »

aangeldi написа:Ц ц ц! Много злоба гледам в тоя форум,много! Живи и здрави да са майсторите само вие да ги ловите !Много злоба , много. Не знам защо пишете тука , като си имате лични координати. Не ни занимавайте с майсторските ви излети плийз.
п.п.Извинявам се за спама на НЕпрофесионалистите.
Не си хаби нервите колега. Тая тема отдавна е ударила дъното. Хората, които действително познават реката и разбират риболова на река Струма отдавна не пишат и не споделят. Не ги познавам тия Джони и Асен, но ми е достатъчно да прочета как и какво пишат. Напълно се покриват с представите ми за тотални олигофрени.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Ицко,и аз не те познавам,ама ти отива да играеш Палячо в цирка!Принципно не е хубаво да обиждаш хора без да ги познаваш-не е етично,а в много случаи и непрепоръчително;)Като другарче ти го казвам ;)От една бака и май вашата злоба се отключи? Или може би разполагането с хубави такъми дразни ? Свиквайте с мисълтта,че риболова за някои е прочетена книга,а за други празник,когато рибата кълве на бели!А това дали действително познавам реката и разбирам от риболов-трай си,щот ще ти се смеят :)))))))
Последно промяна от DJONI RINGO на Вто Авг 23, 2016 10:44 am, променено общо 1 път.
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
aangeldi
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:25 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от aangeldi »

DJONI RINGO написа:Ицко,и аз не те познавам,ама ти отива да играеш Палячо в цирка!Принципно не е хубаво да обиждаш хора без да ги познаваш-не е етично,а в много случаи и непрепоръчително;)Като другарче ти го казвам ;)От една бака и май ваща злоба се отключи? Или може би разполагането с хубави такъми дразни ? Свиквайте с мисълтта,че риболова за някои е прочетена книга,а за други празник,когато рибата кълве на бели!А това дали действително познавам реката и разбирам от риболов-трай си,щот ще ти се смеят :)))))))
Здравей колега,

тук може да те отразят по-подобаващо.От твойта таргет група са.
viewtopic.php?f=1&t=422&p=2617&hilit=%D ... 0%B8#p2617
А за баката евала, още не сме спали.Само бог може да фане толко риба.

Поздрави,
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

aangeldi написа:
DJONI RINGO написа:Ицко,и аз не те познавам,ама ти отива да играеш Палячо в цирка!Принципно не е хубаво да обиждаш хора без да ги познаваш-не е етично,а в много случаи и непрепоръчително;)Като другарче ти го казвам ;)От една бака и май ваща злоба се отключи? Или може би разполагането с хубави такъми дразни ? Свиквайте с мисълтта,че риболова за някои е прочетена книга,а за други празник,когато рибата кълве на бели!А това дали действително познавам реката и разбирам от риболов-трай си,щот ще ти се смеят :)))))))
Здравей колега,

тук може да те отразят по-подобаващо.От твойта таргет група са.
viewtopic.php?f=1&t=422&p=2617&hilit=%D ... 0%B8#p2617
А за баката евала, още не сме спали.Само бог може да фане толко риба.

Поздрави,
Колега.....опс грешка ,ти не може да си ми колега :)))))Целта ми ,не е някой да ме отразява,достатъчно познато лице съм като риболовец и ценител на определени видове риболовни такъми.Не виждам лошо,щом може човек може да си позволи нещо по хубаво.Дали си спал или не ,не е мой проблем.За баката-резонка .Като искаш да скачаш поне се представи кой си,стига писахте като незнайници.
Последно промяна от DJONI RINGO на Вто Авг 23, 2016 3:26 pm, променено общо 1 път.
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”