Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Няколко изречения за днешния излет. Паркирах, излязох и зверски северняк тутакси ми издуха главата. Такива пориви чупят щеки и обръщат платформи. Наложи се да потърся някое по - закътано място и утрепах 2 часа, докато го намеря.
Изображение
Вдигнах десетина "яребици", извадих 5 и една баба мренка. Стадата са се размесили, излизат от всякакви размери. Повечето едри се откачиха, бутаха с муцуните, вместо да захапват. Реката малко по - сура, Рилска ми се видя мътна от магистралата. Като изключим слуката, риболовът беше мъка - студ, вятър и пак вятър.
Въпреки това, ха се освободя, пак съм по реката. Този път със зимните дрехи.
Аватар
dandi1383
фен клуб-скобар
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 9:05 am
Местоположение: Перник

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от dandi1383 »

Яребиците те издадоха къде си бил :D
http://vbox7.com/play:e154fd5e77" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Мислиш ли :D
emzo
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 12:38 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от emzo »

Колеги,
някой има ли наблюдения по този въпрос
Не че консумирам речна риба, но ако има нещо вярно, положението ще е още по-трагично догодина (тази ми беше най-слабата).

пс.
Преди седмица за първи път видях нивото да е толкова ниско (предвид наблюденията ми за последните 10на години). В следствие на това, във водата не личеше да има живот, а отгоре кръжаха гладни корморани. Чак като се скри слънцето започнаха да се белкат рибки... ситни
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Atanas_82 »

Колеги можели инфо за някоя част на Струма мисля утре да я посетя благодаря предварително
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

emzo написа:Колеги,
някой има ли наблюдения по този въпрос
Не че консумирам речна риба, но ако има нещо вярно, положението ще е още по-трагично догодина (тази ми беше най-слабата).

пс.
Преди седмица за първи път видях нивото да е толкова ниско (предвид наблюденията ми за последните 10на години). В следствие на това, във водата не личеше да има живот, а отгоре кръжаха гладни корморани. Чак като се скри слънцето започнаха да се белкат рибки... ситни
Колега това се опитвах да обясня още преди месеци,обаче тука некои професори скочиха-че едва ли не реката процъфтява и ври от риби!Аз лично виждах райони без никакъв животец вътре! Тая река толкова много издиша,че е жалко!
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Аз го обяснявах още кога започнаха да строят веца ама никои не каза нищо.А сега дьждовете им доидоха добре дошли.Лобош се испуска с пьлна сила и надоле е Чернобил.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Мренките вече са напуснали бързеите и започват да се групират по вирове и подмоли. Скобарите не блескат, а единствено скачат нарядко. И с бинокъл да гледаш реката, риба няма как да видиш.
Изображение
Това от днес, частта е между Мурсалево и Симитли. Малко обширна, обаче времената са тежки.
Аватар
Любо2
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:14 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Любо2 »

Перфектен риболов!!! Браво!
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от bruno11 »

вчера минахме на връщане от кулата , беше баси ветрилника , и се отказахме да се пробваме,минахме си на мрените
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Днеска минах за малко в горното течение.Веца за момента не работеше реката малка.Зорле пет костура и една жаба :lol: .Удараха и кленчета ама малки и не се закачаха.
Снимка0166.jpg
Снимка0169.jpg
Снимка0164_001.jpg
Аватар
fishingman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 5:26 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от fishingman »

В неделя следобед акостирах на Невестино, а там яко гъч. На така наречения остров имаше поне 10 колеги, само 2 или 3- ма ловяха на плувка, всички останали ловяха на фидер. Явно деня беше подходящ за риболов, защото всички хващаха добри кенчета. Аз също хванах добри риби, основно клен, като казвам клен разбирайте 25-30см., и много малко маломерни. С малко подхранване и много бели нещата вървяха добре, докато не замъти реката. Разреди се кълването но се виждаше че рибите са пред мен но станаха игриви и апатични към стръвта. Нещата се промениха когато се поотече мътното и почна да избистря, рибите пак се активираха и се хванаха още няколко кенчета. За целия период хванах три мренки колкото пръста, едно скобарче около педя и 20- на кенчета с упоменатия размер. Това от мен! Успех на всички!
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от naskobo »

14237633_658395010983794_4796435817847809567_n.jpg
14237633_658395010983794_4796435817847809567_n.jpg (266.96 KiB) Преглеждано 1236 пъти
Mислих да е тайна, но вече се разчуло.....
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от bruno11 »

ибреее
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Atanas_82 »

Благодаря колеги успешни излети ви желая
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”